Żywiec Porter
Żywiec Porter
Żywiec Porter
% alk. 9.5
Blg 21.0
5901559949343addbarcode
ulubione: 140
cena: 4,50 zł

Żywiec Porter jest bardzo mocnym i treściwym piwem charakteryzującym się posmakiem palonego słodu z nutami kawowo-karmelowymi. Produkowany jest ze słodu monachijskiego oraz kombinacji słodów jasnych i specjalnych, fermentowany w otwartych kadziach i poddawany długiemu okresowi leżakowania, który może trwać do 6 miesięcy. Recepturę piwa Żywiec Porter wymyślił w 1881 r. Juliusz Wagner, który był naczelnym piwowarem Arcyksiążęcego Browaru w Żywcu. Od tego roku piwo Żywiec Porter produkowane było w Żywcu. W związku jednak ze zmianą systemu produkcji w żywieckim browarze i wprowadzeniem technologii HGB na początku XXI wieku, w latach 2003-2004 Grupa Żywiec przeniosła wyrób Portera do Cieszyna, gdzie zostały zachowane dawne urządzenia piwowarskie.
Dodał: admin - 2010-06-18 09:06:56

oceny Oceny

Użytkownicy 6,74 / ilość: 913
Goście 7,43 / ilość: 948
średnia7,09 / ilość: 1861

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Gość
awatar
Gość
2024-06-19 12:03:35
Warka 10042026.
Świeżak ale pyszny.
Gęsty, treściwy, wspaniale zbilansowany, z pazurem palonych słodów.
W smaku już pojawia się śliwka suszona, czarna jeżyna, ciema słodka wiśnia, gorzka czekolada, szlachetne espresso. Gaz niski i piękna trwała piana. Alkohol niewyczuwalny a to przecież świeżak. Wyśmienita warka. Kupiłem kratę na leżak bo warto.
awatar
Gość
awatar
Gość
2024-06-18 13:54:59
Świetny, rasowy bałtyk.
Piękna barwa, trwała piana i
akuratna paloność słodu.
W smaku, gorzka czekolada, espresso, melanoidyny pumpernikla. Dobrze ukryty alkohol i idealne wysycenie.
W tej cenie rozkłada Komesa na deskach.
awatar
Grisza44
starstarstarstarstar
2024-06-06 00:06:12
Piwerko z datą 24.04.26
Wygląd: przy nalewaniu kasztanowe, w szkle czarne, nieprzejrzyste (jak w sumie wszystkie portery). Ok, przy patrzeniu od góry jest lekko rubinowe, burgundowe. Wygląda na klarowne. Piana przy nalewaniu uboga, ale jest. Beżowa, grubopęcherzykowe bomble. Lejsingu brak
Aromat: czekoladowy, lekko owocowy. Śliwka, wiśnia. Nawet nie czekoladowy, a razowy, palony. Paloność z wiśnią, czuć delikatnie alk, w stronę mocnego wina. Po zamieszaniu mleczna czekolada. Jakieś kakao. Kojarzy mi się z czekoladkami z dodatkiem alkoholu od wedla czy czegoś tam innego. Jest lekki wiśniowy, może śliwkowy aromacik, jest wyraźna alkoholowa nuta. Czuć razowość i paloność, czuć jakąś czekoladę lub kakao, czuć też alk. Na pierwszym planie czekolada, w tle taka alkoholowość, jak właśnie czekoladki z alkiem. Razowość i paloność na dalszym planie. Delikatna kawa zbożowa. Taki \"ciemny\" zapach, może mokre zboże. Zdecydowanie czekoladki z alkiem. Szukałem w mojej hurtowni egzemplarzu z jak najkrótszą datą, niestety to jest najmłodszy zawodnik, a szkoda. Ale to też świadczy o tym, że piwerko jest chodliwym towarem. Po ogrzaniu czuć bardziej kakao, czuć bardziej razowość. Jest nawet delikatna śliweczka.
Smak: wysycenie średnie, słychać strzelające bombelki w ustach, musuje język. Odczucie w ustach to gorzka czekolada, ciemne kakao. Jest razowość. Finisz palony, razowy. Ciemna czekolada, głęboko czekoladowe w zasadzie. W finiszu chleb pimperniklem, ciemny razowy chleb, taki trochę mokry, ale nie ma tej kwaskowości od takiego chleba. Piłem jakiś czas temu egzemplarz, który był dość wiśniowy (nie pisałem recenzji) i to był wielki zawód, bo zupełnie inaczej go zapamiętałem. Tutaj jest dobrze jak zawsze. Mocna, czarna czekolada, razowość, ale nie do przesady ten chleb, bo brakuje tego kwasku. Alkohol w smaku jest, o dziwo!, dobrze schowany, co nie współgra z aromatem, w którym alkoholowość wyraźnie czuć. Jest delikatniutka karmelowość, ale trzeba jej się doszukać. Pełny, dobrze pijalny porter. Nie ma aż tak złożonego smaku jak inni zawodnicy, ale jest bardzo dobrze. Jest karmelowość, jest razowość, jest paloność, jest gorzka czekolada w finiszu. Wysycenie nawet wysokie jak na porter, powiedzmy że średniowysokie, mocno szczypie gaz w język, co mnie akurat odpowiada. Finisz czekoladowy, razowy, palony. Głownie czekolada, ale reszta też odczuwalna. Fajny, razowy, palony posmak w całych ustach.
Ogółem: co tu dużo mówić, porter od Żywca to jest klasa, zdecydowanie najlepsze koncernowe piwo w ofercie i to nie tylko z tego browaru. Wygląd bardzo ok, ma jakąś pianę, zostawia obwódkę i plamy piany, co nie jest oczywiste przy porterach. Aromat nieco alkoholowy, ale jednak przyjemny, czekoladowy, razowy, z nutą czerwonych owoców, ale nie intensywną. Palony, razowy, taki jak właśnie lubię w porterach. W smaku paloność, razowość, gorzka czekolada, kakao. Alk super ukryty w smaku, nawet nie rozgrzewa przełyku. Opiłem się tego piwa w opór lata temu i dalej jest sztosem, klasą. Nie wiem czy jest lepszy niż komesy (chociaż ten z zestawu ze szklanką dla mnie jest dużym zawodem) czy inne kormorany, pewnie nie, nie jest aż tak \"ciekawy\" czy \"złożony\" jak inne porterki, ale w swojej kategorii jest solidnym wyrobnikiem, który rzadko kiedy mnie zawiódł. Świetne piwo w super cenie, polecam każdemu, kto chce spróbować swoją przygodę z porterami bałtyckimi, ale nie wie jak ugryźć temat. Nawet poleciłem go koleżce z roboty, który ma mleko pod nosem i przyznał mi, że piwerko jest wyśmienite. Także polecam serdecznie i na zdrowie klasie robotniczo-chłopskiej. Siulim!
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 7, wygląd: 8 )
awatar
Gość
awatar
Gość
2024-07-15 22:53:40
rel
awatar
Gość
awatar
Gość
2024-06-02 16:20:51
Bardzo dobry porter, oczywiście nie tak dobry, jak ten od Komesa, ale jeśli patrzeć na stosunek cena/jakość to nie ma sobie równych.
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.