Żywiec APA
Żywiec APA
Żywiec APA
% alk. 5.4
Blg 12.5
5901559953883addbarcode
ulubione: 81
cena: 3,99 zł

Historyczne, pierwsze, nowofalowe piwo z grupy Żywiec. Charakteryzuje się o dziwo mocnym kwiatowym aromatem i smakiem. Nowy wariant to intensywnie chmielowe piwo z wyczuwalną nutą cytrusową. Swój aromat i smak zawdzięcza zastosowaniu pięciu odmian chmielu oraz warzeniu w otwartych kadziach.

Receptura piwa APA jest dziełem mistrzów Żywieckiej Szkoły Piwowarskiej, którzy od pokoleń pracują w warzelniach arcyksiążęcych w Żywcu i Cieszynie.

Piwo jasne, pasteryzowane
Składniki: woda, słody (Monachijski, Pszeniczny, Karmelowy), chmiele (Chinook, Citra, Amarillo, Magnum, Centennial)
Zalecana temperatura serwowania: 9-11°C
Dostępne w butelkach zwrotnych o pojemności 500 ml.
Dodał: Esteban - 2014-10-30 10:34:32

oceny Oceny

Użytkownicy 6,46 / ilość: 654
Goście 7,32 / ilość: 901
średnia6,96 / ilość: 1555

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Spokoloko
starstarstar

2023-02-08 00:49:26
Wygląd, gładkie, mętne, piana duża, gęsta długo się utrzymująca, tak powinno wyglądać piwo, zapach po otwarciu butelki wyraźnie czuć chmiel, delikatnie miodowy, delikatnie cytrusowy, grejpfrutowy, przyjemny ale niestety bardzo zanikający po przelaniu do kufla, smak delikatna goryczka plus to co można wyczuć w zapachu i niestety duża pustka. Nawet smaczne. Podsumowując, bardzo się zdziwiłem bo po Żywcu spodziewałem się czegoś dużo gorszego ale się przeliczyłem, z czystym sumieniem mogę dać 7 na 10 i polecić je nie tylko na spróbowanie ale też na zresetowanie kubków smakowych i wyrobienia sobie nowego punktu odniesienia
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 6, zapach: 7, wygląd: 10 )
awatar
anishol
starstarstarstar

2023-02-06 15:32:29
Chyba najlepsze piwo od Żywca, przyzwoita APA.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 5, wygląd: 6 )
awatar
WaldemarS
starstarstarstarstar

2022-12-04 20:16:40
Warka 16.09.2023 Z L2259616B0320. Butelka z etykietą i kapslem oraz krawatkę standardowe dla Żywca. Barwa piwa to mętne, blade złoto i piwo nie jest klarowne. Nasycenie średnie, nie szczypie w język. Piana gęsta, tym razem wysoka i trwała. Bardzo dobrze oblepia szklankę zostawiając solidny, trwały lacing. W zapachu wyczuwalne wyraźnie nuty żywiczne oraz cytrusowe z dozą różnych ziół w tle. Goryczka, cytrusy i grejpfrut dominują w smaku, a ta pierwsza nie jest agresywna. Powiedziałbym nawet, że mogłaby być większa. Piwo ma ciało i charakter, jest rześkie i dobrze pijalne. Po każdym łyku chce się pić następny. W podsumowaniu; goryczka dobrze zbalansowana ciałem, słodowość i wyczuwalny chmiel sprawiają to, że piwo jest całkiem poprawne, więc ocena adekwatna do jakości. 9/10.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 9 )
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 9 )
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 9 )
awatar
Sykcio
starstarstarstarstar

2022-11-25 19:12:31
Aromat: Chmielowy aromat cytrusowy i kwiatowy (lekko miodowy) - trzeba bardzo się postarać aby dane aromaty wyczuć ze względu na ich zbyt niską intensywność.
Wygląd: Piana biała, obfita, drobnopęcherzykowa i trwała. Piwo o barwie pomarańczowej, zamglone. Ładny lacing
Smak: W smaku głównie uderzenie chmielowych cytrusów i żywicy z zbożowo-kukurydzianą słodowością. Piwo zbalansowane na poziomie chmiel-słód
Goryczka: Średnia i długa szczypiąca chmielowa goryczka - zrobiła bardzo pozytywne wrażenie.
Odczucie w ustach: Pełnia średnia, średniowysokie nasycenie Podsumowanie: Myślę że jak na koncernowe piwo w cenie około 4 zł jest ono naprawdę przyjemne. Osobiście uważam, że intensywność aromatów tego piwa jest na niskim poziomie, natomiast jestem bardzo mile zaskoczony goryczką oraz wyglądem tego piwa - ma ono naprawdę świetną pianę i ciekawą wyczuwalną szczypiącą goryczkę.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 5, wygląd: 10 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.