Zirndorfer Landbier
Zirndorfer Landbier
Zirndorfer Landbier
% alk. 4.9
Blg 11.5
4076300001579addbarcode

Uwarzone przez frankoński Brauerei Zirndorf (Tucher).
Kellerbier, Zwickelbier, Zoiglbier, Landbier - często używane są jako synonimy, to rodzaj piwa lokalnego, karczmianego (piwnicznego), wiejskiego, to jest piwem o barwie ciemnego bursztynu, pełnosłodowym, mocno nachmielonym, choć nie goryczkowym i całkowicie klarownym. Wg opisu producenta piwo na bazie starofrankońskiej receptury, pełne, smaczne, polecane do obfitych posiłków.
Składniki: woda, słód jęczmienny, chmiel, ekstrakt z chmielu.
Dodał: nietzsche - 2018-08-17 08:14:25

oceny Oceny

Użytkownicy 5,5 / ilość: 2
Goście 0 / ilość: 0
średnia 5,5/10 / ilość: 2

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2018-08-16 21:57:01
Wygląd: Kolor ciemny bursztyn, klarowne, ładna drobna piana,
Zapach: bardzo chmielowy, poza tym słodowy, z nutą herbatnikową i miodową (termin do lutego przyszłego roku), trochę siarkowy i drożdżowy
Smak: Dziwne w smaku, fajnie z niemiecka chmielowe (siano-konopnie) i lekko siarkowe, z drugiej strony, taka ciasteczkowość jak w pilsach czeskich (z lekką nutą karmelu), chyba i odrobina diacetylu, delikatna owocowość, nachmielenie naprawdę duże, tyle że całkiem na aromat, prawie nie czuć goryczki, a aż się o nią prosi, prosi się też o wysycenie trochę większe, jest naprawdę niewielkie i piwo trochę mdli, samo wysycenie sporo by mu dało (nie wiem, czy taka butelka mi się trafiła czy to piwo już tak ma), lekko drożdżowe. Landbier wrzucany jest do jednego wora z Zoiglem, Zwicklem, Kellerem, to piwo mi Kellera nie przypomina, tym bardziej, że Zirndorfer ma Kellera i to, z tego co pamiętam, wybitnego, choć jest klarowne to pilsa tym bardziej, zwłaszcza niemieckiego, takie pełne (vollbier) piwo wiejskie, młode, niechlujne (w pozytywnym sensie, nie jest to taki czysty profilowo lager, czyli sporo się w nim dzieje). Piwo smaczne, którego największym mankamentem jest wysycenie, bo tak niskie jest wadą.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 8, wygląd: 8 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010