Ziemia Obiecana Mekeke
Ziemia Obiecana Mekeke
Ziemia Obiecana Mekeke
% alk. 6.0
Blg 16.0
brak koduaddbarcode

Hazy IPA podbita laktozą, nachmielona Citrą i Sabro
Dodał: nietzsche - 2021-11-15 15:56:58

oceny Oceny

Użytkownicy 8 / ilość: 1
Goście 0 / ilość: 0
średnia8 / ilość: 1

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2021-11-17 01:15:11
Wygląd: słomka, prawie mlecznie nieprzyjrzyste, śliczna piana i lacing
Zapach: otworzyłem i rozniósł się zapach jakiegoś bounty, ciasta kokosowego, więc za to medal, ze szkła: kokos, marzanka, mięta, cedr, żywice, cytrusy, jogurt, maślanka, trochę zboża.
Smak: To co mnie najbardziej przeraża, otwierając kolejną ipkę polskiego krafciku to pytanie: jak bardzo będzie zbożowe i jak bardzo będzie nieułożone. A tu wszystko na plus, zbożowość w normie, ułożone jest tak, że niejeden regionalny lager spłonąłby ze wstydu. Kocham Sabro, a kupując piwo z laktozą wiedziałem na co się piszę. Jest jeszcze jedna rzecz, której się boję kupując hazy ipki polskiego krafciku, wodnistości, dalej nie rozumiem, jak im się udaje zrobić wodę przy ekstrakcie początkowym 16 odfermentowanym do 6% alko, tu na szczęście nie ma tego problemu, bo piwo jest naprawdę pełne (nie zrzucałbym tego na karb laktozy bo ta najczęściej daje pustkę, pustą słodycz, takie z laktozą są zwykle bardziej wodniste). Gładziutkie, pełne, faktura juicy, w smaku więcej Citry, a może po prostu ta jest bardziej agresywna, bo na pierwszym planie cytrusy, kwaśne i gorzkie, jest cedr, marzanka, mięta, jest kokos, a raczej mleczko kokosowe, jogurt, kefir, jakieś zielsko, sosna, goryczka niewielka, ale ok, większa niż w niejednym NEIPA, a co dopiero w Milkshake IPA, delikatna zbożowość. Wydaje mi się, że wyczuwam alkoholowość. Nienachalną, ale jednak w piwie 6% to jednak rzadkość, więc może dofermentowało ponad podaną wartość ;) W smaku jest tu taka wyraźna maślana kajzerka, maślany tost, nie każdemu podejdzie, ale mi siedzi. Fajnie ułożone, kompleksowe piwo, wszystko się ze sobą zgrywa.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.