Zarzecki Pilzner na 1 roczek
Zarzecki Pilzner na 1 roczek
Zarzecki Pilzner na 1 roczek
% alk. 5.6
Blg 12.0
brak koduaddbarcode
ulubione: 1

Oto nasza interpretacja Pilsnera. Głęboki i pełny smak słodu klepiskowego został zbalansowany goryczką i rześkością chmielu Saaz oraz Chinook.
Kolor złoty przechodzący nieco w ciemną pomarańcz, piwo zaś wyraźnie zmętnione. Piana biała, wysoka po nalaniu. Tworzy gęstą czapę złożoną z drobnych ziaren. Długo trzyma się na powierzchni, opadając mocno oblepia ścianki kufla. Aromat złożony głównie z nut słodowych, chmielowych o zabarwieniu trawiastym oraz nieco cytrusowych. Smakowo słodowość łączy się ze średniej intensywności goryczką o lekko trawiastym zabarwieniu. Obecne lekkie masełko. Akcenty ziołowe również są obecne. Wysycenie wysokie. Przyjemny, orzeźwiający pils.

Składniki: woda; słód: pilzneński klepiskowy; chmiele: Marynka, Saaz, Chinook; drożdże: W34/70.
Dodał: kruk23 - 2016-04-08 15:43:26

oceny Oceny

Użytkownicy 7,9 / ilość: 10
Goście 6,5 / ilość: 2
średnia7,67 / ilość: 12

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Gość
awatar
Gość
2022-05-27 10:38:58
Kupiłem ponad 50 butelek. Musiałem. Z powodu nazwiska. Jak dla osoby nie pijącej piwa, całkiem to niezłe było. Czekam na reedycję.
awatar
Gość
awatar
Gość
2015-11-26 15:25:40
Nie wiem czy moje piwko nie było przeterminowane bo daty na butelce eybitej na białej apli z naklejki brak - za coś takiego wg. polskiego prawa jest wysoka grzywna. Chyba że ktoś mi powie gdzie jest wybita data. Smakowało w każdym razie trochę jak ze starych ogórków tylko kwasu mniej. Omijać ten wynalazek który śmią pilznerem nazywać wielkim łukiem
awatar
PiwowarWWA
starstarstarstarstar
2015-11-23 19:23:08
Również pozytywnie odebrane. Zapach:lekki i intensywny, słodkawy i wielo- akcentowy , , o nutach podfermentowanych owoców, głęboko słodowych, przyprawowych, wyraźnie chmielowych, konopnych... Smak pełny, wyraźnie lekko drożdżowy, słodkawo-biszkoptowo-trawiasty, goryczka lekka, przyprawowa i cytrusowa, współgrająca ze słodkim profilem karmelowym i lekką kwaskowością, + aromat chmielowy z bardzo dużej ilości chmielu. Kolor słomkowy, lekko mętny obsadzony genialnie formującą się teksturą pęcherzyków piany,(głównie drobno-pęcherzykowa), gęsto,grubymi warstwami, zostawia się na szkle. CO2, w średniej ilości, które dobrze jest orzeźwiające. Świetny Pilsner , w Czeskim klasycznym stylu. Niech polecają!
awatar
Frankenchrist
starstarstarstarstar
2015-08-28 13:52:18
Świetne piwko, nieźle zachmielone, świetnie pachnie, genialnie zrównowazone a do tego całkiem bezpretensjonalne. Niektórzy mistrzowie pewnie silili by się na jakieś wyszukane nazwy, a tu proszę ...pilzner :)
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 9 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.