Zamkowy Cieszyn / PiwoWarownia Angielski Lord z Wiśniami
Zamkowy Cieszyn / PiwoWarownia Angielski Lord z Wiśniami
Zamkowy Cieszyn / PiwoWarownia Angielski Lord z Wiśniami
% alk. 9.7
Blg 25.5
IBU 30
5907612240266addbarcode

Piwo uwarzone w kooperacji przez Browar Zamkowy Cieszyn oraz Browar PiwoWarownia z Krakowa.

Rozwinięcie i ewolucja gatunku. Klasyczne barleywine postanowiliśmy wzbogacić o nowe doznania. Dlatego przez cztery miesiące dodatkowo dojrzewało w beczkach po Bourbonie, w których wcześniej leżakował nasz Porter. Aby uszlachetnić rozbudowaną słodowość tego niezwykłego trunku, dodaliśmy do niego świeżych owoców wiśni. Ta oryginalna kompozycja, dojrzewała niespiesznie w unikalnych piwnicach cieszyńskiego browaru, czekając na właściwą chwilę, w której osiągnie oczekiwaną pełnię. Upewniwszy się, że nadszedł odpowiedni moment, oddajemy w Twe ręce ten zacny napitek.

Składniki: woda, słody jęczmienne (Pale Ale, jasny, karmelowy), owoce wiśni, chmiel, drożdże
Barwa EBC: 110
Zalecana temperatura serwowania: 10-12°C
Dostępne w butelkach bezzwrotnych o pojemności 330 ml.
Dodał: Piwosz92 - 2019-11-17 09:21:06

oceny Oceny

Użytkownicy 7,75 / ilość: 4
Goście 0 / ilość: 0
średnia 7,75/10 / ilość: 4

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
David_Haye
starstarstarstarstar

2020-10-06 21:30:17
No mamy połączenie wanilii z beczki z karmelem. Miodzio. No aromat mega. Kwaśność wiśni w tle, ale naprawdę wyraźnie wyczuwalna. Piana niska, drobnopęcherzykowa. Piwo ciemnomiedziane, z rubinowymi przebłyskami, klarowne, ładny głęboki kolor. Po przelaniu do szkła beczka z nutami owocowymi. Aromat nie jest jakiś mega złożony, ale jest ciekawy. No i jest tak jak myślałem. Podstawka Angielski Lord średnio mi smakował i uważałem to piwo w kategorii Barley Wine za mało udane piwo. Niestety tu się potwierdziło. Mało tu Barley Wine. Brakuje to słodowości, owocowości od słodu czy wyklejania. Więcej jest karmelu i nut melanoidynowych. Dodatek wiśni zrobił swoje. Jest owocowość i kwaśność wiśni przełamuje słodycz Barley Wine. Słodycz słaba,ale jednak. Do tego beczka Bourbona uratowała to piwo. Wanilia i ten sznyt szlachetnego alkoholu robi swoje. Piwo bardzo nierówne. Ma swoje plusy i minusy. No zapomniałbym dodać, że piwo ma dość słabe ciało. Dobre, ale czuję niedosyt.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
Marianek
starstarstarstarstar

2020-02-15 17:17:29
Oko: Wiśniowo-rubinowy kolor, lekko zamglony. Piana niezbyt wysoka, koloru ecru, bardzo szybko redukuje się do wąskiego krążka przy ściance szkła.
Nos: Z butelki słodka odmiana Barleywine z silnym wpływem beczki, trochę też czuć wiśni. Ze szkła bardziej wanilia, bourbon, które dominują, w tle podstawa słodowa, wiśni nie czuć. Bardzo przyjemny aromat szlachetnego trunku. Beczka ekstra, ale podstawa słodowa zagłuszona.
Smak: wytrawno-kwaskowe z finiszem beczkowym. Nie ma słodyczy typowej dla BW. After cierpki w typie owocowym. Dodatki zbyt zdominowały to piwo.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 7, zapach: 9, wygląd: 7 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010