Zakopiańczyk Miód Malina
Zakopiańczyk Miód Malina
Zakopiańczyk Miód Malina
% alk. 5.7
Blg 14.0
5902516000640addbarcode
ulubione: 1

Warzone w Browarze Pilsweiser z Grybowa. Jest to filtrowane piwo klarowne, o ekstrakcie 14 Blg, z dodatkiem miodu gryczanego i soku malinowego. Zgodnie z ideą towarzyszącą powstaniu nowej linii (Zakopiańczyk, Piwniczańskie Krzepkie, Sądeckie, zakopiańczyk Miód Malina), piwa te – o nazwach tożsamych z nazwą danej miejscowości – kierowane są zarówno do turystów, jak i do miejscowych „lokalnych patriotów”.
Dodał: til - 2016-02-09 13:36:59

oceny Oceny

Użytkownicy 8,33 / ilość: 6
Goście 7,33 / ilość: 15
średnia 7,62/10 / ilość: 21

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
lukas85
starstarstarstarstar

2019-02-19 22:24:23
Całkiem sensowne piwo smakowe, jest miód, jest i malina, oba te smaki wydają się całkiem naturalne i co ważne nie dominują w piwie, bo goryczkę także daje się wyczuć. Aromat głównie malinowy, słodki. Piwo w sam raz na urozmaicenie.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 7, zapach: 6, wygląd: 6 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2018-08-11 17:54:02
Piana nie do końca biała, drobnoziarnista, wysoka na około pół centymetra, średnio-szybko dziurawiąca się i opadająca, pozostawiająca jako taki lacing na ściankach szkła. Barwa ciemniejsza piaskowa, nieklarowne i nieprzejrzyste, stosunkowo mocno zmętnione. W zapachu nuty cukierkowe(nie mylić z chemiczną landrynką), lekkie malinowe akcenty oraz miodowe klimaty, podbudowa słodowa. W smaku słodkie, ale nie do przesady, na pierwszym tle raczej malina przed miodowym wyraźnie gryczanym posmakiem, goryczka iluzoryczna choć subtelnie zaznaczona, słabsza kontra kwaskowa, wyczuwalna nieznaczna drożdżowość i zbożowość, wysycenie na średnim poziomie. Kapsel od browaru Pilsweizer, etykieta w jasnej kolorystyce, ładnie wykonana graficznie, w miarę dobrze opisana. Warka 04.04.2019. Naprawdę udane piwo smakowe od browaru z Grybowa, po którym nie spodziewałbym się niczego dobrego. Dobry balans pomiędzy słodyczą, a goryczką, piwo nie jest mdłe, natomiast malina i miód gryczany fajnie się uzupełniają... Gdyby jeszcze podstawą było lepsze jakościowo piwo...no cóż nie można mieć przecież wszystkiego. Co mi tam, dam mocną 7, chyba jedyny Zakopiańczyk godny polecenia.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
ventix
starstar

2018-08-03 16:57:24
Rewelacyjne piwo smakowe, w odróżnieniu od innych miodowych gdzie sztuczny aromat miodu jest aż gryzący w gardło to czujemy smak prawdziwego piwa z delikatnym posmakiem. W mojej ocenie jest to jedne z lepszych piw smakowych jakie piłem. Z czystym sumienie polecam, smak żurawina też jest super. Preferuję raczej piwa klasyczne ale te naprawdę przypadły mi do gustu.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 10, zapach: 10, wygląd: 8 )
awatar
nocą_po
starstarstarstarstar

2017-02-11 09:09:24
w smaku jest miód, jest i malina, jest też goryczka. Myślę że piwo spełnia oczekiwania powstałe po przeczytaniu etykiety. Właściwie to nie bardzo jest mu co zarzucić. Wysycenie niskie w stronę średniego. Bardzo pijalne. Gdyby większość piw smakowych właśnie tak smakowało pewnie zostałbym ich fanem.
Pamięć o tym piwie to jedna z pamiątek z Olczy gdzie rozpieszczają turystów dwie bardzo klimatyczne zakopiańskie karczmy. I właśnie w jednej z nich można kupić Zakopiańczyka. Polecam
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 9, wygląd: 7 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010