Zakładowy Tysiąc Ton
Zakładowy Tysiąc Ton
Zakładowy Tysiąc Ton
% alk. 11.0
Blg 24.0
5907753170699addbarcode
ulubione: 3

No dobra, koniec zabawy. Potrójne IPA są fajne, ale mają jedną wadę - są tylko potrójne. A gdyby tak uwarzyć poczwórną? Jedno jest pewne - nie będzie to taniec motyla na łące. Raczej betonowy kloc spadający na ciebie kiedy wchodzisz pod górę. Na oko, jakieś TYSIĄC TON.
Piwo jest potężne, ultra-chmielowe, soczyste i. . . straszliwie zdradzieckie. Wycisnęliśmy z niego co się dało. Ten potwór ma 11% alkoholu i 24% ekstraktu. Chmieliliśmy Citrą, Simcoe, Galaxy i Nelson Sauvin. Obchodź się z nim delikatnie, bo może kopnąć cię w piszczel.
Aha, butelki trafią do sklepów jeszcze w tym tygodniu.

[opis z oficjalnej strony internetowej browaru Zakładowy]
Dodał: Johnny_Beer_ - 2020-12-21 13:54:17

oceny Oceny

Użytkownicy 8,86 / ilość: 7
Goście 0 / ilość: 0
średnia8,86 / ilość: 7

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
piotremon
starstarstarstarstar

2021-05-22 01:31:43
Piwo złote, opalizujące z dość obfitą, dość trwałą pianą.
Pachnie obłędnie. Wyraźnie słodowo, cytrusowo, tropikalnie. Pojawiają się białe owoce. Jest bardzo intensywnie, ale nie czuć jak potężne jest to piwo.
W smaku konkrecik. Słodowość, cytrusy, morele, świetna chmielowość. Piwo jest bardzo soczyste, pełne i wręcz wyklejające, ale bardzo przyjemnie. Słodycz w ogóle nie jest męcząca, dzięki mocarnej i aromatycznej chmielowej kontrze.
Pomimo, że wyraźnie czuć, że to nie session IPA, alkohol jest naprawdę solidnie ukryty. W smaku nie czuć go niemal wcale, jedynie lekko rozgrzewa dolne partie przełyku.
Wyborne piwo. Brakowało mi takiego wręcz podręcznikowego, klasycznego IPA w wersji mocniejszej. Moim zdaniem sztos.
oceny Oceny użytkownika:
10 ( smak: 10, zapach: 10, wygląd: 9 )
awatar
David_Haye
starstarstarstarstar

2021-02-02 18:30:06
No poczwórna IPA to rzadkość. Piwo podniosło się po otwarciu. Trochę owocowo, takie cytrusy. Niemniej aromat trochę mało intensywny. Piana dość niska, drobnopęcherzykowa. Ciemnożółte, trochę przyciężkawe, soczkowe, hazy. Po przelaniu do szkła lekkie owoce tropikalne, ale też lekka alkoholowa nuta. Mega ciało, piwo jest gęste. Dobra gładkość, piwo jest takie wręcz puszyste. Owocowość taka sobie. Trochę owoce tropikalne i oczywiście w takiej dojrzałej odłsonie. Piwo jest mocno słodkie. Goryczka bardzo nijaka, wręcz żadna. Piwo rozczarowało. Czuć moc i potęgę tego piwa. Alkohol niestety cały czas wyczuwalny. Zamiast sztosa, mamy trochę klopsa.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 7 )
awatar
Lukasz
starstarstarstarstar

2021-01-16 18:07:46
Jasne i mętne, średnie pęcherze piany i dobra objętość. W aromacie białe owoce, cytrusy, pełne, lekko karmelow, świeże. Zapach jednak nie zdradza mocy piwa.
W smaku intensywna żywiczna goryczka, lekko kwiatowe akcenty, białe owoce. Na drugim planie karmelowo-słodowo. Gorycz zalega w ustach. Alkohol świetnie ukryty, w smaku absolutnie zero alkoholu, ujawnia się dopiero w przełyku. Wysycenie idealne, doskonała pijalność tym bardziej jak na swoją moc. Doskonały wyrób.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 8, wygląd: 9 )
awatar
Januszek
starstarstarstarstar

2021-01-15 22:15:33
15.06.2021.
Cudownie pachnie, intensywne tropiki, trochę ogoreczka.
Metne, ciemniejszy pomarańcz, ładna piana, pływają drobinki chmieli.
Po przelaniu sok multiwitamina.
W smaku no pany. Pokłony, gladziutkie jak talala. Ale jakie smaczki, zielone owoce, trochę ogoreczka, moze lekkie jeżyny w mleku, mimo wszystko slodkawe, goryczka trawiasta ale przyjemna i pasuje tutaj. Alkohol nie że całkowicie nie wyczuwalny, jest obecny ale nie przeszkadza.
Prawdziwy rarytas.
oceny Oceny użytkownika:
10 ( smak: 10, zapach: 9, wygląd: 9 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.