Zakładowy & Pułapka Szybki Strzał
Zakładowy &  Pułapka Szybki Strzał
Zakładowy &  Pułapka Szybki Strzał
% alk. 5.3
Blg 15.0
IBU 60
5906395388998addbarcode
ulubione: 1

Szybki Strzał – Pszeniczne New England IPA
Browar Zakładowy x Pułapka – Szybki Strzał – pszeniczne New England IPA

To była wybuchowa kooperacja. Nie może być inaczej kiedy przyjeżdżają do nas piwni wariaci z pubu Pułapka. Zamiast warzyć piwo zajęli się eksterminacją pustych petainerów po Majówce. Huk był taki, że browar podskakiwał. Ale spokojnie. Coś z tego wyszło Wojtku, Tomku, dzięki, że wsypaliście chmiel do kotła

New England IPA w wersji ze słodem pszenicznym. Mętne i soczyste jak riposta: chyba ty! Idealne żeby wypić jedno na hejnał, albo 3. W końcu to SZYBKI STRZAŁ.

Takich strzałów będzie sporo w najbliższą sobotę. Premiera piwa w dwóch miejscach na świecie – w Browar Zakładowy – Wielokran na patio (grill, leżaki, muzyka, czyli Plażowicz i Szybki Strzał. Podwójna premiera na patio + grill i w Gdańsku u tych wariatów z Pułapki, którzy mają nasze leżaki. - opis producenta

Składniki:
Ekstrakt: 15% wag.
Alkohol: 5,3% obj.
IBU: ~60
Chmiel: Citra, Ekuanot, El Dorado
Słód: Jęczmienny, Pszeniczny, Owsiany
Dodatki: płatki pszenne, płatki owsiane
Drożdże: S-33
Dodał: nietzsche - 2019-06-22 18:36:47

oceny Oceny

Użytkownicy 7 / ilość: 5
Goście 0 / ilość: 0
średnia 7/10 / ilość: 5

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
MJK
starstarstarstarstar

2020-05-28 19:40:21
Ładna etykieta - najlepsza z piwa. Kolor, pomińmy milczeniem co mi przypomina. Piana szybko rosnąca i wysoka, wygląda jak sztuczna, mocno dziurawa po opadnięciu. Zapach cytrusów ale takich lekko sfermentowanych, może trochę mokrego siana. Smak ujdzie ale goryczka za mocno i za długo pozostająca w ustach. Może świeża jest lepsza bo moja była parę dni przeterminowana.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 7, zapach: 6, wygląd: 6 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2020-04-17 22:43:32
Piana biała, drobnoziarnista, wysoka na około centymetr, powoli dziurawiąca się i opadająca, pozostawiająca ładny i trwały lacing na ściankach szkła. Barwa jaśniejsza piaskowa, zmętnione, nie do końca klarowne i przejrzyste. W zapachu przede wszystkim gronowe aromaty dalej cytrusy i owoce, subtelna zbożowość i soczkowość, mniej żywicy, czuć że będzie soczyście. W smaku gronowe akcenty nadal na czele, pojawia się drożdżowy klimat, goryczka lekko zalegająca o profilu owocowym, gładka faktura dzięki płatkom owsianym i pszennym, wytrawny finisz, subtelna kontra kwaskowa, zbożowy posmak i nieznaczna soczkowość, mało pszenicy, wysycenie na dość wysokim poziomie. Kapsel od browaru Zakładowego, etykieta w niebieskiej kolorystyce, ładnie wykonana graficznie, lecz niestety ubogo opisana. Warka 3 19.05.2020. Soczysta i dość treściwa NE IPA, większego wpływu pszenicy nie wyczuwam. Na minus pod koniec degustacji zbyt mocne wrażenie drapania w gardle przez co traci swoją gładkość. Oprócz tego jest w porządku, ale pijalności nie określiłbym do wypicia \" na szybko\". 7 z minusem to moja ostateczna ocena.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 7 )
awatar
prisoner
starstarstarstarstar

2020-01-19 21:03:49
Warka 2, 23.1.2020. Kupione przed końcem terminu, stąd atrakcyjna cena 2 zł. Aromat owocowy, cytrusowy, w smaku podobnie. Goryczka chwilę utrzymuje się. Bardzo pijalne i orzeźwiające. Trochę zbyt nagazowane a piana masakrycznie duża, przez co kilka razy wlewalem piwo, by zapełnić kufel.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
BRYNIU
starstarstarstarstar

2019-09-25 23:20:29
Wulkan pianowy przy nalewaniu, mimo iż butelka nie była ruszana przez jakiś czas (nie wiem czy to wina przegazowania czy po prostu tak ma być...???). Lacing spory po tej przypadłości, ale to raczej nie dziwi... Barwa z początku miodowa - bardzo zmętniona. Podczas dolania reszty z dna butelki barwa znacznie zmieniła swój odcień na kolor: \"kawa z mlekiem\". W aromacie owoce, lecz nieco sfermentowane... Dziwne i zastanawiające... W zasadzie już nic więcej oprócz lekkiej pszenicy nie wyczuwam. W smaku czuć już bardziej cytrusy w stronę odmian chmieli oraz żywiczną, wyraźną goryczkę.
Wysycenie: wysokie
Warka do: 25.09.2019 /nr warki: 1
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010