Zakładowy & Pinta Kolektyw
Zakładowy & Pinta Kolektyw
Zakładowy & Pinta Kolektyw
% alk. 5.7
Blg 14.0
IBU 65
5907753171023addbarcode
ulubione: 1

Pamiętacie takich dwóch wesołków, którzy przyjechali z Wieprza warzyć piwo w Poniatowej? Okazało się, że jednak znają się na robocie i wspólnymi siłami stworzyliśmy coś dobrego. No dobra, nigdy w to nie wątpiliśmy. W końcu PINTA to pionierzy polskiego kraftu. Ich piwa znamy od samego początku.

Z okazji lata postanowiliśmy pojechać nieco lżej. Tak powstało sesyjne hazy IPA. Chmiele? TALUS, CITRA, MOSAIC.

Premiera w najbliższą sobotę podczas PINTA Party 2021: X Urodziny Kraftu! w browarze. W Lublinie piwo pojawi się również w naszym pubie firmowym, czyli Browar Zakładowy - Wielokran.

Chmiel: TALUS CITRA MOSAIC
Drożdże: WLP067 Coastal Haze Ale - opis producenta z FB
Dodał: nietzsche - 2021-09-06 14:07:39

oceny Oceny

Użytkownicy 7,2 / ilość: 5
Goście 0 / ilość: 0
średnia7,2 / ilość: 5

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2021-10-18 03:05:54
WYgląd: barwa słomkowa, mocno zmętnione, piana ok, ładny lacing
Zapach: zaraz po otwarciu słodkimi cytrusami, a później, cedrem, marzanką, może nawet kokosem, jakby tu było Sabro, owoce tropikalne, jakaś sosna
Smak: Dosyć wodniste jak na 14, po piwie sesyjnym nie spodziewałem się dużego nachmielenia, a jest całkiem spoko, te same aromaty co w zapachu, trochę mączne, chlebowe, zbożowe, płatków ryżowych nie czuję za bardzo. Jest ok.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
David_Haye
starstarstarstarstar

2021-09-21 19:21:27
Soczystość to pierwsze co mi przychodzi na myśl, czując aromat piwa. Czuć zarówno owoce tropikalne jak i cytrusy. Mandarynki, mango, marakuja, limonka, te klimaty. Piana dość wysoka, drobnopęcherzykowa. Jasnożółte, dość soczyste, soczkowe, hazy. Po przelaniu do szkła cała masa tropików. Ananas jest, też czuć marakuję. Wysycenie niskie. Piwo mega sesyjne. Ciało z tego względu średnie. Gładkie, nie tyle co lekkie. Tutaj robotę robią płatki ryżowe. Bardzo pijalne. Fajna soczkowość. W smaku czuć Mosaica. Mamy naftę i owoce tropikalne. Jednak nie jest to owocowość z aromatu. Nie, zmieniam zdanie, piwo nie jest bardzo pijalne, jest ultrapijalne. Można by spokojnie 3 takie piwka wypić. Bardzo delikatna słodycz, taka ukryta. Goryczka fajna, średnio mocna, cytrusowa. No fajne piwko. Takie na co dzień. Po raz kolejny przekonuje się, że Zakładowy umie w Ipki. Pysznie lekkie.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 8, wygląd: 8 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.