Zakładowy Mleczarz
Zakładowy Mleczarz
Zakładowy Mleczarz
% alk. 5.5
Blg 16.0
IBU 26
brak koduaddbarcode
ulubione: 2

Puk Puk! Są buteleczki na wymianę? Wesoły pan Mleczarz dostarczy piwo uwarzone specjalnie na Europejski Festiwal Smaku w Lublinie.

Mleczny Stout, czarny jak smoła, ale lekki w charakterze. Jest gładko, przyjemnie i słodko. Palce lizać!

Skład: woda; chmiele: Cascade PL, Iunga; słód: Jęczmienny; dodatki: laktoza – cukier mleczny; drożdże: US-05.
Piwo niepasteryzowane, niefiltrowane.
Serwować w temperaturze 10-13°C.
Dostępne w bezzwrotnych butelkach o pojemności 500 ml.
Dodał: rogullo - 2016-09-16 17:12:25

oceny Oceny

Użytkownicy 6,7 / ilość: 23
Goście 8 / ilość: 4
średnia6,89 / ilość: 27

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Gość
awatar
Gość

2018-04-08 19:18:55
Bardzo pijalne piwo, czuć smak kawowy i mleko tle. Na początku mniej intensywnie, ale jak się ogrzało to już rewelacja. Zerowa piana, niskie wysycenie zasłużone 9.
awatar
oranjefan
starstarstarstarstar

2018-03-20 21:04:02
Aromat słodki, palony, kawowy a w mniejszym stopniu nieco czekoladowy. W szkle zaś totalna dominacja nut kawowych. Na tyle intensywne nuty palone i kawowe, że można mówić wręcz o aromatach popiołowych czy lekko dymionych. Nie do końca klimat milk stout'u jednak.

Piwo bardzo ciemno brązowe, ciemno brunatne wręcz. Klarowne, w szkle nieprzejjrzyście czarne, ciemne jak noc. Piana niezbyt obfita jednak i nie pomogło nawet agresywne nalewanie by uzyskać coś więcej niż niespełna pół centymetrową warstewkę. Ta opada jednak w wolnym tempie, jest ciemna, brązowawa. Zbudowana z drobnych bąbelków.

W smaku mamy powtórkę tego co było w aromacie. Tj. Słodycz laktozowa, niska słodowa pełnia i gładkość. Wszystko to jednak szybko ustępuje miejsca intensywnej paloności, nutom popiółowym, posmakom tytoniowym czy ziemistym. Goryczka - niska. Finish i aftertaste - lekko kwaskowy, mocno kawowy, wytrawny.

Jak dla mnie to piwo ma niewiele wspólnego z milk stoutem. O ile paloność i nuty kawy powinny charakteryzować stout, tak w jego słodszej interpretacji nie oczekuje tego na aż tak wysokim poziomie by całość przypominała piwo popiołowe, piołunowe, a nawet lekko dymione. Brak w zasadzie czekolady, nut słodkich, deserowych.

Nie polecam.
oceny Oceny użytkownika:
3 ( smak: 3, zapach: 4, wygląd: 5 )
awatar
MateoKrk_
starstarstarstarstar

2018-02-01 22:21:05
Barwa Ciemno-Brunatna Niemalże Czarna Typowa Dla Stoutów Aromat Przyjemny Dla Nosa Laktoza Ciemne i Palone Słody Kawa i Czekolada w Smaku Laktozowa Słodycz Paloność Ciemne Słody Nie Brakuje Też Kawy i Czekolady Delikatnie Kwaskowe Goryczka Niska Wysycenie Średnio-Niskie Bardzo Pijalny i Nie Przesłodzony Milk Stout Dobra Rzecz.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 9 )
awatar
igrekpl
starstar

2017-10-14 12:55:23
Jak dla mnie czysta perfekcja - kolor idealny, nuty zapachowe pomiędzy kawą a czekoladą, delikatne przebicie słodkości, efektowna etykieta. Jak dla mnie klasa polskiego browarnictwa.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 9 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.