Zakładowy Kino Kosmos
Zakładowy Kino Kosmos
Zakładowy Kino Kosmos
% alk. 7.4
Blg 18.0
IBU 99
5907753170286addbarcode
ulubione: 1

Uwarzone przez Browar Zakładowy.
Kino Kosmos w Lublinie to miejsce kultowe. W marcu minęło już 11 lat od kiedy wyświetliło ostatni film. Później modernistyczna bryła zniknęła z powierzchni ziemi, a na jej terenie stanęły nowoczesne bloki. Ale my nadal pamiętamy.
Kino Kosmos swego czasu było jednym z najnowocześniejszych w Polsce. W latach 70. jako jedno z nielicznych kin w kraju miało ekran panoramiczny i aparaturę zdolną do projekcji filmowych na taśmie 70 milimetrów z zapisem dźwięku na sześciu ścieżkach. Kosmos wygrywał także liczbą miejsc siedzących – miał aż 800 foteli. W latach 90 właśnie tam chodziliśmy oglądać filmy, które dzisiaj są klasyką.
Po Kosmosie został tylko neon. I pamięć. Dlatego jako Browar Zakładowy postanowiliśmy uwarzyć piwo upamiętniające to ważne miejsce, które przez lata dawało rozrywkę lublinianom. “Kino Kosmos” to podwójne IPA, solidnie nachmielone i cytrusowe, z wyraźną goryczką.
Piwo niepasteryzowane, niefiltrowane.
Skład: woda, słód jęczmienny, płatki pszenne, płatki ryżowe, chmiel (Galaxy, Citra), drożdże WLP066 London Fog.
[opis za oficjalną stroną internetową producenta]
Dodał: Barcelonismo - 2020-04-04 12:23:16

oceny Oceny

Użytkownicy 9 / ilość: 3
Goście 10 / ilość: 1
średnia 9,25/10 / ilość: 4

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
David_Haye
starstarstarstarstar

2020-06-04 20:29:57
W aromacie cytrusowo. Też nuty żywiczne. Piana bardzo obfita, drobnopęcherzykowa. Jasnożółte, soczyste. Jest hazy, choć nie jakoś mocno. W szkle dalej soczyste cytrusy. No piwo mnie zaskoczyło. Jest mega smaczne. Wysycenie takie w sam raz. Mega gładkość. No niesamowita. Tego można się było spodziewać po dodaniu płatków ryżowych. Jest mega soczyście. Super owocowo. Pomarańcze, grejpfruty. Ciało bombowe. Jest soczkowe. Też taki trochę klimat żywiczny. Goryczka spora, typowo grejpfrutowa i niezalegająca. Do tego super ukryty alkohol. Żadnych nut typowych dla Double IPA. Piwo ma wszystkie cechy dobrej Hazy IPA dla mnie. No prawie sztos :D Brawo Browar Zakładowy. Nazwa idealnie oddaje charakter piwa, pierwsza myśl \"kino\", potem \"kosmos\".
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 7 )
awatar
Gość
awatar
Gość

2020-04-13 00:19:45
ŁAŁ. Duble z zakładowego. Ciężki ładunek? :)
Wspaniałe piwo. Zadziwiająco jasne. Słomkowe. Mętne. Zapach cytryna, zwietrzała limonka, mandarynki lekko. W smaku gładkie miękkie, nie było co kontrować. Cytrusy wszędzie dużo bardzo mocno cały czas :) W kinie w Lubline, w Kinie Kosmos, oglądałem kiedyś króla lwa. I król lew i to piwo kosmos.
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010