Zakładowy Idzie Nowe
Zakładowy Idzie Nowe
Zakładowy Idzie Nowe
% alk. 6.4
Blg 16.0
IBU 80
5907753170279addbarcode

Uwarzone przez Browar Zakładowy.
Nowa seria!
Nowy projekt etykiety, nowe nazwy i dużo nowych piw. W stylach, które najbardziej lubicie. To był pomysł na odświeżoną serię Zakładowego, którą zaplanowaliśmy na długo przed ostatnimi wydarzeniami. Premierowe piwo, które ją zapowiadało miało wyjść wcześniej, ale sami wiecie co stało się w kraju. Nie spodziewaliśmy się, że wszystko potoczy się tak szybko…
Ale spokojnie. Działamy i nie poddajemy się! Zakładowa rodzina jest silna. Postanowiliśmy razem, że ruszamy z serią. Na początek Idzie Nowe jako zapowiedź całego festiwalu świeżutkich IPA i pysznych kwasów. Mamy zamiar eksperymentować z chmielami i płynnymi drożdżami, a piwa wypuszczać regularnie w niewielkich odstępach czasu.
Idzie Nowe to hazy IPA na chmielach Sabro i HBC472. Nie będzie to typowe New England. Spodziewajcie się soczystości, ale i goryczki. Użyliśmy drożdży WLP-066 – London Fog.
Piwo niepasteryzowane, niefiltrowane.
Skład: woda, słód jęczmienny, płatki pszenne, płatki ryżowe, chmiel (Sabro, HBC 472), drożdże WLP066 London Fog.
[opis za oficjalną stroną internetową producenta]
Dodał: Barcelonismo - 2020-04-04 12:24:10

oceny Oceny

Użytkownicy 7,5 / ilość: 2
Goście 0 / ilość: 0
średnia 7,5/10 / ilość: 2

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
David_Haye
starstarstarstarstar

2020-04-13 22:32:20
No kokos w aromacie. Piana naprawdę obfita, drobnopęcherzykowa. Piwo jest jasnożółte, zamglone. Nie jest jakoś super hazy, ani jakieś soczyste. W szkle białe owoce, głównie melon. Też tak jakby taki klimat winogronowy. No mamy niskie wysycenie. Piwo jest takie krągłe, bardzo przyjemna faktura. Piwo jest bardzo przyjemne. Zasyp ryżowy zrobił robotę i to niesamowicie. Piwo jest jak piórko. Do tego ta bardzo przyjemna słodycz, która mocno dominuje w piwie. Do tego ten melonik. Goryczka niska. Piwo naprawdę zaskakuje, bo po parametrach nic nie wskazywało na taki \"słodki\" charakter piwa. Widocznie chmiele i płatki ryżowe zrobiły tutaj swoje. Piwo jest soczkowe. Brakuje niestety soczystości. Piwo we wszech miar \"nietypowe\", więc i nazwa \"Idzie Nowe\" jest tutaj adekwatna. Bardzo dobre piwo. Nie jakieś wow, ale szanuję za nieszablonowe podejście.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010