Zakładowy Dział Testowy #3
Zakładowy Dział Testowy #3
Zakładowy Dział Testowy #3

Uwarzone przez Browar Zakładowy.
Z cyklu "osładzamy Wam życie": Dział Testowy #3
Do mlecznego stoutu dodaliśmy jagody kamczackiej, która tak bardzo smakowała Wam w najnowszej Sokowirówce. Te fioletowe maleństwa potrafią zdziałać cuda.
Jakby to powiedziała ciocia na imieninach: słodziaczek z niego! I o to chodziło. 21% ekstraktu, 6,8% alk.
Premiera podczas One More Beer Festival 2018 (21-22 września, Kraków).
Dodał: Barcelonismo - 2018-09-14 16:30:04

oceny Oceny

Użytkownicy 6,8 / ilość: 5
Goście 9 / ilość: 1
średnia 7,17/10 / ilość: 6

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2018-10-12 23:43:15
Wygląd: kolor ciemno brunatny, jasno beżowa piana na 3 milimetry
Zapach: pachnie ładnie kawą, ma jakieś wyraźne nuty melanoidynowe, taka spieczona skórka chleba, które tu nie pasują, w opór laktozą
Smak: Miałem cichą nadzieję, że to będzie taki farbowany RIS, mleczny RIS, bo ekstrakt spory, ale jak się okazuje po prostu na maksa dobity laktozą, smakuje jak FES i taka jest też pełnia tego piwa, bardzo wyraźny i niego drażniący posmak sosu sojowego/maggi, chyba jednak trochę poleżało, melanoidynowe jest w opór, taki spieczony bochenek, w ogóle posmak chleba czerstwego, piwo kwaśne, co pewnie wniosła jagoda kamczacka, szkoda, że nie wniosła nic ciekawego, jest po prostu lekko owocowe (borówkowe), o ile w zapachu fajnie pachniało kawą naturalną, to w smaku daje już tylko zbożówką, jest mleczne bardzo, podobnie jak w zapachu. To nie jest ułożone piwo, tu nie ma żadnej harmonii pomiędzy tymi aromatami z różnych parafii, ale czasem to działa na plus. Tu kompletnie nie rozumiem koncepcji, bardzo autorskiej, czyli podwójnie mlecznego melanoidynowega stoutu z kwaśną jagodą. To nie jest złe piwo, ocena za stosunek jakości do ceny (być może nawet zbyt wysoka), BZ chciał wypozycjonować to piwo na sztosa, chyba tylko ceną, a tu nie ma żadnych ku temu podstaw, pominę to, że kupiłem je razem z holenderskim RISem leżakowanym w beczce po brandy, który był droższy raptem o 2 zł, ale ciężko to piwo zakwalifikować do dobrych (ok., mi nie spasowało takie połączenie, ale to piwo o bogatym bukiecie, które może podejść komuś innemu ? tylko że tu nie ma żadnego bogatego/złożonego bukietu, to proste piwo i bardzo pijalne). Browar Zakładowy albo jest teraz tak prestiżowym producentem, że sama ich marka stanowi wartość dodaną i każde ich piwo będzie teraz 0,33 i w tej cenie albo sobie ze mnie zakpił. Obstawiam to drugie, więc pozostałą dwójkę, na którą trochę ostrzyłem sobie zęby (chociaż weizenbock jako sztos to trochę jaja) pominę uśmieszkiem politowania.
oceny Oceny użytkownika:
4 ( smak: 4, zapach: 4, wygląd: 6 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010