zamknij Przeglądaj bez reklam! patronite
Zakładowy Awaria Zasilania
Zakładowy Awaria Zasilania
Zakładowy Awaria Zasilania
% alk. 6.0
Blg 16.0
IBU 65
brak koduaddbarcode

Uwarzone przez Browar Zakładowy.
Awaria Zasilania. A jak awaria to ciemność. A jak ciemność to czarne IPA. Wiele razy prosiliście nas o piwo w tym stylu, aż któregoś dnia Pater powiedział: „noo dobra!” W końcu czarny to jego ulubiony kolor. Po pierwszej, drugiej i kolejnej degustacji wszyscy stwierdziliśmy, że to nasz ulubiony kolor . Dzisiaj chodzimy tylko w czarnym i pijemy Awarię. Liczymy, że dołączycie do grupy fanów tego piwa!
Piwo niepasteryzowane, niefiltrowane.
Chmiele: Columbus, Simcoe.
[opis za oficjalną stroną internetową producenta]
Dodał: Barcelonismo - 2018-04-26 13:37:34

oceny Oceny

Użytkownicy 7,3 / ilość: 10
Goście 7,5 / ilość: 2
średnia 7,33/10 / ilość: 12

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
matiwi
starstarstarstarstar

2019-03-14 17:43:49
Absolutnie czarna IPA piękny mocny kolor zachęca do degustacji. W zapachu ciekawy mix, jest trochę palonego, żywica i świeży akcent. W smaku ułożone na tyle, że nie czuć dominacji typowej kawy czy czekolady lub cytrusowości. Chmielowa goryczka wraz z lekką kwasowością kończy przyjemnie każdy łyk. Bardzo dobre piwo które przekonuje swoją harmonią smaków co w przypadku Black IPA nie zawsze osiągalne.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 9 )
awatar
ekoman69
starstarstarstarstar

2019-03-01 18:41:37
Piwko zupełnie czarne i nieprzejrzyste. Piana beżowa, dość trwała. W aromacie żywica, przypalony karmel i trochę cytrusów. W smaku wyraźna żywiczna goryczka z nutami czekolady i ziemniaczka przypieczonego w ognisku. Ciemne piwa, to nie moja bajka. Jednak to jest naprawdę dobre. Kupione za 10,49 zł w sklepie alkoholowym. Oznaczenie warki rozmazane.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
oranjefan
starstarstarstarstar

2018-07-14 22:23:39
Aromat intensywnie chmielowy i totalnie zdominowany przez nuty świerkowo iglaste. Piwo o bardzo wyrazistym aromacie gałązek oraz igliwia świerkowo sosnowego, na tyle intensywny że może stawać we szranki z Forest IPA, które w składzie przecież ma dodatek gałązek świerku. Mocno świerkowy, perfumowany wręcz zapach. Tutaj natomiast całość udało się uzyskać z chmielu. Szacunek.
W tle leciutka paloność, ale nic więcej. Aromat to 95% chmiel.

Piwo o brązowej barwie, wpadającej w ciemny brąz. Klarowne, z obfitą, jasnobeżową pianką która powolutku opada i ładnie oblepia szkło.

Pełne, gładkie, pół-słodkie piwo o znikomym nasyceniu dwutlenkiem węgla. W smaku paloność, oraz kwaskowość z tego wynikająca. Brak czekolady, brak kawy. Szybko znów pojawia się chmiel - teraz również w postaci świerko iglastego smaku, goryczki i aftartaste'u. Goryczka - wysoka, nawet delikatnie drapiąca od chmielu.

Szacunek za tak intensywne klimaty świerkowo żywiczne zarówno w aromacie jak i smaku. Takie Black IPA cenię sobie najbardziej - mocno chmielowe, pozbawione czekolady, kawy, czy zbędnej słodyczy i paloności. Może nieco jednowymiarowe, ekstremalne z tego też względu ocena o oczko niżej niż 10.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 8, zapach: 10, wygląd: 10 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010