Zakładowy 800% Normy
Zakładowy 800% Normy
Zakładowy 800% Normy
% alk. 8.0
Blg 19.0
IBU 95
5907753170583addbarcode
ulubione: 1

Uwarzone przez Browar Zakładowy.
800 warek w Zakładowym!
Trzymamy się tradycji i na każdą kolejną setkę robimy piwo specjalne. Tym razem wymyśliliśmy podwójne IPA ze sporym dodatkiem calamansi, czyli mieszańcem kwaśnej mandarynki z kumkwatem japońskim. Cytrusy chmielowe podbite prawdziwym cytrusem. W skrócie: owocowa bombka, która zaleje Wasze podniebienia. Pyszka!
Piwo niepasteryzowane, niefiltrowane.
Skład: woda, słód jęczmienny, chmiele (Columbus, Ekuanot, Simcoe, Centennial), płatki ryżowe, przecier z calamansi, drożdże WLP001 California Ale.
[opis za oficjalną stroną internetową producenta]
Dodał: Barcelonismo - 2020-09-27 19:16:23

oceny Oceny

Użytkownicy 8,33 / ilość: 6
Goście 0 / ilość: 0
średnia8,33 / ilość: 6

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Shinodin
starstarstarstarstar
2020-11-11 00:23:28
Piana biała, bardziej grubo niż drobnoziarnista, marnej jakości, dziurawiąca się dość szybko po przelaniu piwa z butelki do szkła, skromny wianuszek przez chwilę utrzymuje się na powierzchni, brak trwałego lacingu. Barwa jaśniejsza piaskowa, mocno zmętnione, zupełnie nieklarowne i nieprzejrzyste, na powierzchni unoszą się drobinki drożdżowe. W zapachu wyraźne nuty cytrusowe o profilu egzotycznej kalamondyny, mniej żywicy czy karmelu, generalnie owocowość w całkiem słodkiej odsłonie. W smaku treściwe, dość ciężkie w odbiorze, dużo chmielowego, żywicznego ciała, kalamondyna osiada na kubkach smakowych, finisz natomiast wyraźnie kwaskowy, goryczka lekko zalegająca o profilu cytrusowym, dobrze zamaskowany alkohol, generalnie mało czuć klimat IPY, wysycenie na średnim poziomie. Kapsel niestety zwykły czarny, etykieta w zielonej kolorystyce, znośnie wykonana graficznie, w miarę dobrze, choć nie wyczerpująco opisana. Warka 28.03.2021. Pełna i mocarna Double IPA, czuć charakterność i wysoki woltaż, choć nie pod postacią alkoholowego akcentu. Kalamondyna nieco łagodzi wymiar piwa i dodaje efektu orzeźwienia i odświeżenia, ale mimo to daleko w tym przypadku do sesyjnej pijalności. Jakoś nie do końca mi tutaj wszystko współgra... smaki trochę się gryzą, dlatego mogę zaproponować maksymalnie 7 ze sporym minusem.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 7 )
awatar
Gość
awatar
Gość
2020-10-21 21:21:14
Zakłądowy biorę w ciemno. Dowodem niech będzie to piwo bo że jest z owocem to się dowiedziałem już po otwrciu ;) podobnie jak co to jest kalamsi.

Piwo soczkowate mocno. Zyskuje z ogrzaniem bo przy 8-10 jest głownie limonkowo. Potem dochodzi ciało i całkiem intensywne chmielenie.

Nie moja bajka. Powstrzymam się z oceną.
Jeśli lubisz takie mixy to to jest pewnie najlepszy jaki piłeś.
Jeśli nie lubisz mixów to to jest najlepszy żeby zacząć.

10-15*c!
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.