Zakładowy 500% Normy
Zakładowy 500% Normy
Zakładowy 500% Normy
% alk. 8.5
Blg 19.0
IBU 95
5906395388943addbarcode
ulubione: 2

Piwo uwarzone przez Browar Zakładowy z Poniatowej (województwo lubelskie).

500% NORMY – podwójne czarne IPA
Panie i Panowie, miło nam ogłosić, że w Zakładowym stuknęło 500 warek! Znacie nas i wiecie, że najchętniej takie jubileusze świętujemy piwem. Noo ewentualnie Jagermeisterem. Tym razem będzie ciemno, mocno i ze zdrową dawką chmielu. Nadciąga podwójne czarne IPA.
Premiera w sobotę, 2 marca! Bawimy się do rana na 3. Urodzinach Browaru Zakładowego. Zapraszamy!

Piwo niepasteryzowane, niefiltrowane
Składniki: woda, słody (Pilzneński, Pale chocolate, Carafa special II, Carafa special III, Wheat chocolate), chmiel (Columbus, Simcoe, Chinook), drożdże (US-05)
Zalecana temperatura serwowania: 8-10°C
Dostępne w butelkach bezzwrotnych o pojemności 500 ml.
Dodał: Piwosz92 - 2019-02-26 20:41:45

oceny Oceny

Użytkownicy 8,75 / ilość: 8
Goście 0 / ilość: 0
średnia8,75 / ilość: 8

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

Na razie brak komentarzy. Twój może być pierwszy.
awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Jacelinho
moderatorstarstarstarstarstar

2020-11-06 23:00:57
Barwa czarna , nieprzejrzysta. Piana beżowa , drobna , trwała i zostawia śliczny lacing. Wygląda idealnie. W aromacie czuć trochę słonecznika , ciemne słody zdecydowanie. Trochę żywicy , za mało chmielowego aromatu wg mnie. Nie jest to totalnie American Stout tak jak w Brokreacji którą piłem jakiś czas temu. Ale jednak brakuje tego chmielu. Pachnie dobrze i tylko dobrze bo spodziewałem się więcej. W smaku muszę pochwalić że jest zabójczo pijalne patrząc na te parametry. W miarę pełne , niski gaz. Wytrawne , ale czuć żywicę mocniej niż w aromacie. Dalej brakuje cytrusów w większej ilości. Jest lekko palone ale na szczęście nie jest to przegięte. Słonecznik mało ale wyczuwalny. Ogólnie jest to smaczne piwo bez wątpienia. Aromat jest solidny , w smaku trochę lepiej. Taka 8 z minusem niech będzie. Warka nr 5 do 09.04.2021
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 7, wygląd: 10 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2019-11-30 18:09:55
Piana beżowa, drobno i gruboziarnista, wysoka na około centymetr, powoli dziurawiąca się i opadająca, pozostawiająca jako taki lacing na ściankach szkła. Barwa ciemniejsza rubinowa wręcz czarna, nieklarowne i nieprzejrzyste, stosunkowo mocno zmętnione. W zapachu eleganckie nuty palone łączą się z karmelowym, czekoladowym i kawowym akcentem, na drugim planie cytrusy wraz z żywicą, świetny aromat, aż chce się rozpocząć degustację. W smaku pełne i treściwe, owocowość współgra z palonością, w tle kawa i czekolada, prażony klimat, goryczka lekko zalegająca o profilu żywicznym, niezła kontra kwaskowa, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel od browaru Zakładowego, etykieta w czarnej kolorystyce, znośnie wykonana graficznie, niestety nie wyczerpująco opisana. Warka 12.02.2020. Rewelacyjna Double BIPA, nie przesadzę chyba jeśli stwierdzę, że najlepsza uwarzona przez polski browar. Świetnie zamaskowany, w ogóle nie wyczuwalny przy pokaźnym woltażu alkohol. Paloność, prażoność, kawa, czekolada, cytrusy, żywica, no bajka. Zdecydowanie dodaję do ulubionych i ode mnie 8 z ogromnym plusem. Browar Zakładowy klasa!
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 8 )
awatar
partacz
starstarstarstarstar

2019-08-17 20:03:50
Odjazd, wszystko idealne. Prawdziwa czarna IPA, a tak dobrej podwójnej dawno nie piłem. Aaaa i świeża była.
oceny Oceny użytkownika:
10 ( smak: 10, zapach: 10, wygląd: 10 )
awatar
Bob
starstarstarstarstar

2019-04-19 15:53:51
Potężna goryczka, leciutka czekolada i paloność. Trochę nut brązowego cukru i melanoidyn. A dodatkowo owoce i chmielowość czają się gdzieś z tyłu. Coś rewelacyjnego.
W przeciwieństwie do DBIPA od Pinty, nie można tego pomylić ze Stoutami czy Robust Porterami, piwo jest zdecydowanie nastawione na goryczkę, nuty chmielowe i słodowość lekko tylko ocierającą się o \"stoutowość\".
Pijalność kapitalna, brak jakichkolwiek wad. Brawa dla browaru.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 8 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.