Jesteś w

Czy wiesz, że...

Piwo nie powoduje bezpośrednio tycia, czy też powstawania "mięśnia piwnego", gdyż ma podobną ilość kalorii co sok, czy mleko.

Najaktywniejsi Użytkownicy

awatar
krzysiek.w17
starstarstarstarstar
zobacz więcej »

Najnowsze komentarze

Žatecký Světlý Ležákawatar
Grisza44
starstarstarstarstar
Žatecký Světlý Ležák

Nie wiem jak jest z Żateckim, bo praktycznie nie piłem tego piwa kilka lat. Wziąłem ze względu na skład, gdzie nie było jakichś gówien. Nie wiem jak z warkami, pewnie następna będzie lipna, nie pije tego browarka. Wziąłem, bo było budżetowe (jakoś 13+ za 4pak), ale i tak w sumie wolałbym przykładowy Zwierzyniec Pils. Co do piwerek od Ambera to uwierz, że opiłem się nimi i wiem, że lubią być słodowe, ale jednak to jest inna półka
2024-07-16 00:05:06
Žatecký Světlý Ležákawatar
Gość
Žatecký Světlý Ležák

Czyli żatecki sezonowo i chwilowo zapewne się poprawił. Jeszcze ze 4-5 miesięcy temu było to kompletnie niedobre piwo. W przeciwieństwie od tego, jakie je piłem i pamiętam w początkach produkcji i wprowadzenia na rynek polski. Skoro nie zjechałeś tego piwa z góry na dół. To musiało się poprawić. Co do jakiegokolwiek z piw browaru Amber, to wszystkie (może z wyjątkiem pszeniczniaka) są dość ciężkie. Zalegające na żołądku. Amber raczej nie robi lekkich i pijalnych piw.
2024-07-15 23:51:44
Pinta Endless Oceanawatar
Shinodin
starstarstarstarstar
Pinta Endless Ocean

Niby solidnie nachmielone, ale z takim dziwnym posmakiem mokrej szmaty...mocno goryczkowe...6 mogę zaproponować.
2024-07-15 23:42:22
Żywiec Porterawatar
Gość
Żywiec Porter

rel
2024-07-15 22:53:40
Obolon Premiumawatar
Gość
Obolon Premium

Nie ma co się dziwić, że wali kwachem bo banderowcy dodają ryżu ! Nie kupuję produktów żywnościowych z UPAiny bo wszystko tam jest wojennie skażone, a ich normy żywnościowe nie są w żaden sposób obecnie przestrzegane nie mówiąc już o tym, że do naszych wyśrubowanych nie mają nawet startu ! Chcesz się truć to chlaj ten syf !
2024-07-15 22:53:37
Žatecký Světlý Ležákawatar
Grisza44
starstarstarstarstar
Žatecký Světlý Ležák

Piwerko z datą 27.06.25, pucha

Wygląd: klarowne, sok jabłkowy, jasne złoto. Piana obfita, biała, szampon bambino. Lejsing nawet wyraźny

Aromat: dość świeżo, czuć jakiś słód, jakaś pszenność. Czuje też wytrawność, jakby łodygowy chmiel. Po zamieszaniu może delikatne zielone jabłka, nieco właśnie jabłkowy zapaszek. Może delikatna karmelowość, słodowość w stylu pszennej bułki. Na trzecim tle jakaś chmielowość, może nawet w stylu kwiatowym. Ogólnie nie jest źle, a jak na koncerniak to nawet bardzo dobrze.

Smak: wysycenie średnie, nawet średnio-niskie, co jest dziwne, bo przy otwarciu piwo strzeliło pianą. Nieco pustawe, ale jest tam jednak ciało, w stylu pieczywa pszennego. Goryczka nienajintensywniejsza i również nienajszlachetniejsza. Ogólnie w smaku nieco jabłkowe, to ciało takie specyficzne, nienajlepsze, ale ono jest. Nieco wodniste. Goryczka mało wyraźna, ale jest, szybko jednak schodzi z ust. Ogólnie nie jest tak źle.

Ogółem: takie o, koncernowe piwo. Nic specjalnego patrząc przez pryzmat kraftów, ale w porównaniu z koncerniakami to jest dobre piwo. Wygląda ok, ma piane, ma lejsing, zapach nie odpycha, w smaku wszystkiego za mało (ciała, goryczki, wysycenia), ale jest jednak do wypicia. Nie jest tak źle, jak można się spodziewać, zresztą to już nawet widać po składzie piwa, przez który je zakupiłem. Jak nie ma nic innego w ofercie, to polecam, jednak każdy kraft czy regionalny browar powinien być lepszy. Do takiego amberka chmielowego nie ma podjazdu, ale wygra z prawie każdym innym koncerniakiem
2024-07-15 22:46:06
Tatra Jasne Pełneawatar
Gość
Tatra Jasne Pełne

Dobre my z Mietkiem pod groszkiem bo tam najtaniej do choroby jasnej pijem ciwgle ten napój mietek nie żyje ale ja dalej to pije!!!
2024-07-15 22:29:02
Trybunał Ciemneawatar
Lukasz
starstarstarstarstar
Trybunał Ciemne

Brunatne, klarowne. Piana średniej objętości i trwałości, lekko beżowa. Aromat karmelowy słodowy, bez nut palonych. W smaku nijakie, okrągłe, pełne. Nie jest przegazowane. Do wypicia. Nie ma w smaku także poloności, nie ma goryczy. Bardzo nudne piwo, można zasnąć.
2024-07-15 21:20:49
Kozel Lezak 11awatar
czerstwabulka
starstarstarstarstar
Kozel Lezak 11

WYGLĄD: złoto, klarowne, piana słaba

ZAPACH: praktycznie brak aromatu jakiegokolwiek

SMAK: przyjemna lekka słodowość, umiarkowanie pełne, goryczka nawet jakaś jest, nagazowanie dość niskie, czysty lagerowy profil, całkiem dobra pijalność

PODSUMOWANIE: Zasadniczo piwo całkiem niezłe. W porównaniu do wielu innych polskich piw koncernowych to się prezentuje odrobinę od nich lepiej. No ale właściwie tylko odrobinę lepsze, bo to nadal jest dość pospolity lekki jasny lager. Aczkolwiek dość przyjemnie się to piję i gdyby nieco przydroga jak na tą jakość cena, to bym pewnie znacznie częściej po tego Kozla sięgał. Aczkolwiek dość prawdopodobne jest to, że wersja na rynek czeski okazała by się trochę lepsza od tej polskiej, bo tam standardy wobec smaku piwa są ogólnie wyższe. Ale tak ogólnie to Kozel warzony w Polsce jest takim przyjemnym średniakiem bym powiedział.
2024-07-15 21:08:32
Jasne że Pełne awatar
0xhiryuu
starstarstarstar
Jasne że Pełne

Za tą cenę biję koncerniaki polskie i szwabskie. Teraz je robi Van Pur.
2024-07-15 21:07:11
Zlatý Bažant Ležiák 12%awatar
BobiQ68
starstarstarstarstar
Zlatý Bažant Ležiák 12%

Można powtarzać, a zwłaszcza w promocji :-)
2024-07-15 20:50:47
Golem MSG From Spaceawatar
Lukasz
starstarstarstarstar
Golem MSG From Space

Jasnopomarańczowe, zmętnione nieco. Piana średnie ziarno. W aromacie jest kwas, kolendra, maggi. Niewiele ciała, wysycenie znacznie podobnie jak i kwaśność, ale bardziej kwas cytrynowa niż kefir. Jest słona nuta umami. Nie podeszło, ale ceniłem Golema za odwagę, jak widać była ona jednak zbyt wielka.
2024-07-15 20:47:35
Sady & Golem Fat Barrelsawatar
Lukasz
starstarstarstarstar
Sady & Golem Fat Barrels

Kasztanowe z luźną, beżową pianą. W aromacie czuć beczki, zarówno torf, jak i taniny z beczki po winie, kwaśne, surowe. Alkohol oczywiście także nieco czuć. W smaku także czuć, ale jak na takową moc jest doskonale ułożony. Piwo jest względnie wytrawne, co nie dziwi jeśli chciano uzyskać dużo alkoholu. Pije się zaskakująco łatwo, nie jest to też piwo bardzo złożone. O ile w zapachu obie beczki się manifestowały, tak w smaku jedynie winna mi się odznaczyła, bourbon i whisky nie. Odważne i ciekawe piwo, choć inne niż sobie wyobrażałem.
2024-07-15 20:12:02
Ursus Premiumawatar
Gość
Ursus Premium

Całkiem niezłe zważywszy że Rumunia to jest kraj piwny oraz to że to masowe piwo. Spoko można spróbować.
2024-07-15 19:44:11
Gościszewo Ogród Mistrza Witbier z Tymiankiem Cytrynowymawatar
WaldemarS
starstarstarstarstar
Gościszewo Ogród Mistrza Witbier z Tymiankiem Cytrynowym

Warka 16/06/2025 4123, brązowa kształtna i prosta butelka. Etykieta wspólna z kontrą prawie dookoła butelki, zawiera potrzebne info o składzie i sporo ubarwionej reklamy piwa. Kapsel czarno-złoty, firmowy z logo browaru. Widoczny osad na dnie butelki. Po otwarciu i napełnieniu szklanki piwem w zalecanej temperaturze czuć sporo nut cytrusowych i ziołowych z dominującym tymiankiem. Barwa złota, lekko mętna za sprawą naturalnego osadu. Piana drobnopęcherzykowa, brudnobiała, niska, szybko opada ze znikomym lacingiem. Nasycenie niskie, nie rośnie w ustach i nie szczypie. Pachnie lepiej niż smakuje. W smaku wyczuwalne nuty ziołowe, cytrusowe z których wyraźnie czuć goryczkę. Lansowany tymianek i kolendra na etykiecie przewijają się w wodnistym smaku, lekko słodkawym ze zbożowym podkładem w tle. Wolałbym jednak czuć goryczkę chmielową. Każdy następny łyk nie wnosi nic ciekawego, a wręcz dostarcza kwasowości na podniebieniu. W sumie piwo nie zachwyca niczym wyjątkowym, poniżej średniej, bez powrotu, browar warzy lepsze piwa. 4/10.
2024-07-15 19:37:16
Perła Chmielowaawatar
Gość
Perła Chmielowa

Jak ci harnaś smakuje to winszuje smaku
2024-07-15 19:20:18
Tatra Jasne Pełneawatar
Gość
Tatra Jasne Pełne

Tadam! Grupie Żywiec udało się wyprodukować najbardziej gxwniane polskie piwo.
2024-07-15 18:52:39
Amber Czarny Bez Bezalkoholoweawatar
piotremon
starstarstarstarstar
Amber Czarny Bez Bezalkoholowe

Całkiem niezłe, lepsze niż wersja alkoholowa - czarny bez jest mocniej wyczuwalny. Mogłoby być lekko bardziej wytrawne (np bardziej chmielowe?).
2024-07-15 18:49:40
Amber Po Godzinach IPLawatar
piotremon
starstarstarstarstar
Amber Po Godzinach IPL

Najlepsze piwo Amber i jeden z najlepszych lagerów jakie piłem.
Rewelacyjnie owocowe, pełno brzoskwiń, białych owoców, cytrusy i lekka kwiatowość. Orzeźwiające, lekkie i bardzo pijalnie. Nie jest wodniste.

Na pewno jeszcze do niego wrócę.
2024-07-15 18:47:29
Funky Fluid Selfishawatar
Lukaszndm
starstarstarstarstar
Funky Fluid Selfish

Kolor żółty, nieprzejrzyste, aromat owocowy, smak owoce tropikalne i lekko wyczuwalne igły sosnowe, goryczka lekka żywiczna.
2024-07-15 18:27:06
© ocen-piwo.pl 2017

Katalog piw

Katalog piw
Najnowsze komentarze
 
1
2
3
 ... 
2602
 
Piwo z Żuka Injure Grind Attack
Piwo z Żuka Injure Grind Attack
Piwo z Żuka Injure Grind Attack
% alk. 6.7
Blg 16.0
Black IPA uwarzona specjalnie dla Injured Grind Attack Festiwal.

Piwo pasteryzowane, niefiltrowane.

Składniki: woda, słód jęczmienny, słód pszeniczny, chmiel Simcoe, drożdże, death, grindcore.


comments Komentarze: 0    oceny Średnia ocena: Brak!
Dodał: Orzelek - 2024-07-15 11:24:21
Maryensztadt Right There
Maryensztadt Right There
Maryensztadt Right There
Jasne piwo w stylu Hazy IPA z udziałem chmieli polskiej farmy Polish Hops. Mętne, w smaku pełne z umiarkowaną goryczką. Dzięki chmieleniu na zimno nowofalowymi odmianami piwo cechuje wyrazisty owocowy aromat, podkręcony nutami kwiatowymi i ziołowymi.

Składniki: woda, słody jęczmienne, pszeniczny, owsiany, płatki owsiane i pszenne, chmiele: Książęcy, Amora Preta, Lubelski i Ex 2/20.

comments Komentarze: 0    oceny Średnia ocena: 8/10
Dodał: Moje_zdrówko - 2024-07-15 11:22:44
Maryensztadt Foeder III Grape Brett Ale z Pigwowcem Japońskim
Maryensztadt Foeder III Grape Brett Ale z Pigwowcem Japońskim
Maryensztadt Foeder III Grape Brett Ale z Pigwowcem Japońskim
Grape Brett Ale fermentowane w jednym z naszych dębowych zbiorników - foeder. W aromacie odnajdziemy nuty funky, charakterystyczne dla pracy dzikich drożdży, uzupełniane przez nuty winogron. W smaku wyczuwalna kwaśność, którą podkręca dodatek soku z pigwowca.
Składniki: woda, słody: jęczmienne, pszeniczny; przecier z winogron (5%), naturalny tloczony sok z pigwowca japońskiego (2%), chmiel, drożdże. Piwo pasteryzowane, niefiltrowane. Objętość 440 ml

comments Komentarze: 0    oceny Średnia ocena: 9/10
Dodał: Moje_zdrówko - 2024-07-15 11:20:28
Villacher Märzen
Villacher Märzen
Villacher Märzen
Piwo o jasnej, złotożółtej barwie i pięknej, drobno pęcherzykowej pianie. Na podniebieniu świeże i musujące, odczucie w ustach jest delikatnie słodowe i harmonijne. Na finiszu pojawia się lekka nuta chmielowa. Nagrodzony złotą pieczęcią DLG w 2014 i 2015 roku.

Sugerowana temperatura: 7-8°C.
Wartość energetyczna: 41kcal/100ml.

comments Komentarze: 0    oceny Średnia ocena: Brak!
Dodał: czerstwabulka - 2024-07-15 11:18:49
Murauer Pils
Murauer Pils
Murauer Pils
Murauer Premium Pils zachwyca smakiem najlepszych aromatycznych chmielów i wygląda jak typowe piwo pilzneńskie o jasnożółtej barwie. Nasze piwo premium ma bardzo orzeźwiający i lekki smak, jest lekko słodowe i ma przyjemną chmielową goryczkę. Pils nadaje się jako aperitif i często podawany jest z lekkimi daniami.

Skład: woda, słód jęczmienny, chmiel.
Wartość energetyczna: 38kcal/100ml.

comments Komentarze: 0    oceny Średnia ocena: Brak!
Dodał: czerstwabulka - 2024-07-15 11:16:07
Budvar & Dva Kohouti Na Pool
Budvar & Dva Kohouti Na Pool
Budvar & Dva Kohouti Na Pool
Letnie piwo limitowane uwarzone wspólnie przez piwowarów Petra Košina z Budvaru i Lukáša Tomsę z Dva Kohouti.

Piwo IPL łączy w sobie pijalność lagera z zaskakującą goryczką IPA, która charakteryzuje się intensywnym chmielowym aromatem.

Chmielenie na zimno nadaje temu piwu charakterystyczny, pełny i intensywny aromat z nutami grejpfruta i owoców tropikalnych. Ponadto, przy 4% zawartości alkoholu, piwo to jest idealne na lato (www producenta).

Składniki: woda, słód jęczmienny, jęczmień, chmiel (Žatecký poloraný červeňák, Most).

comments Komentarze: 0    oceny Średnia ocena: Brak!
Dodał: grand.porter - 2024-07-15 11:14:21
Budvar Redix
Budvar Redix
Budvar Redix
% alk. 4.0
Blg 10.0
IBU 28
Gorzkie, orzeźwiające, pełne piwo z nutami ziołowymi i wyraźną pieprzną końcówką. Piwo pierwotnie uwarzyli Aleš Dvořák z Budvaru i Pavel Palouš z minibrowaru Cobolis w limitowanej edycji „Budvar Collaboration” - piwa warzone w Budvarze wspólnie z piwowarami z innych minibrowarów. Jednak dzięki ogromnemu sukcesowi piwa, włączyliśmy je do naszej stałej oferty pod nazwą Budvar Redix i w tym roku po raz pierwszy będzie można się nim delektować także w puszkach. Piwo jest poczwórnie chmielone chmielem Polaris.


comments Komentarze: 0    oceny Średnia ocena: Brak!
Dodał: czerstwabulka - 2024-07-15 11:13:01
Azuga Nepasteurizată Märzen
Azuga Nepasteurizată Märzen
Azuga Nepasteurizată Märzen
Piwo uwarzone przez rumuński koncern piwny Ursus. Jest warzone w należących do grupy Ursus browarach w Timișoara, Buzău i Braszowie.

Piwo jasne, niepasteryzowane
Składniki: woda, słód jęczmienny, chmiel
Dostępne w butelkach zwrotnych o pojemności 500 ml.

comments Komentarze: 0    oceny Średnia ocena: Brak!
Dodał: Piwosz92 - 2024-07-14 15:09:04
Azuga Nefiltrată Weißbier
Azuga Nefiltrată Weißbier
Azuga Nefiltrată Weißbier
% alk. 5.3
Blg 12.5
Piwo uwarzone przez rumuński koncern piwny Ursus. Jest warzone w należących do grupy Ursus browarach w Timișoara, Buzău i Braszowie.

Piwo jasne, niefiltrowane
Składniki: woda, słód jęczmienny, słód pszeniczny, chmiel, drożdże piwowarskie
Dostępne w butelkach zwrotnych o pojemności 500 ml.

comments Komentarze: 0    oceny Średnia ocena: Brak!
Dodał: Piwosz92 - 2024-07-14 15:08:54
Ursus IPA
Ursus IPA
Ursus IPA
% alk. 5.8
Blg 13.5
Piwo uwarzone przez rumuński koncern piwny Ursus. Jest warzone w należących do grupy Ursus browarach w Timișoara, Buzău i Braszowie.

Piwo jasne, pasteryzowane, niefiltrowane
Składniki: woda, słód jęczmienny, chmiel, drożdże piwowarskie
Dostępne w butelkach bezzwrotnych o pojemności 330 ml.

comments Komentarze: 0    oceny Średnia ocena: Brak!
Dodał: Piwosz92 - 2024-07-14 14:47:03
 
1
2
3
 ... 
2602
 
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.