Zadyma Jasne
Zadyma Jasne
Zadyma Jasne
% alk. 5.0
Blg 12.0
brak koduaddbarcode

Piwo uwarzone przez Browar Zadyma z miejscowości Szaflary (powiat nowotarski, województwo małopolskie).

Piwa jasne należą do tych najchętniej i najczęściej spożywanych, ponieważ są to piwa bardzo uniwersalne. Piwa jasne to piwa dolnej fermentacji, w której przeważa słód jęczmienny, nadający tym trunkom charakterystyczny złoty kolor. Piwa jasne nie są jednak słodkie, a raczej orzeźwiające i łagodne, czasem lekko cierpkie.

Piwo niepasteryzowane, niefiltrowane
Składniki: woda, słód jęczmienny, chmiel, drożdże
Dostępne w butelkach bezzwrotnych o pojemności 500 ml.
Dodał: piwosz92 - 2016-03-10 12:25:30

oceny Oceny

Użytkownicy 6,5 / ilość: 2
Goście 0 / ilość: 0
średnia 6,5/10 / ilość: 2

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2016-07-19 22:47:47
Piana biała, drobnoziarnista, słabej jakości, wysoka na około pół centymetra, dość szybko opadająca, brak lacingu. Barwa jaśniejsza piaskowa, stosunkowo zmętnione, nie do końca klarowne i przejrzyste. W zapachu słodowe i zbożowe aromaty, w sumie tyle... W smaku podbudowa słodowa, średnia goryczka, delikatnie kwaskowe, generalnie słodowość, zbożowość, wysycenie na średnim poziomie. Kapsel niestety zwykły czarny, etykieta jak każda od Zadymy tylko kolorystyka inna. Ostatnie moje piwo zakupione z tego lokalnego browaru i kolejny zawód, piwo smakuje jak zwykły koncernowy lager, niczym specjalnym się nie wyróżnia, a cena dość wygórowana, przeciętne 5 ode mnie dla przeciętnego piwa.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 5 )
awatar
tfrankie
starstarstarstarstar

2016-05-04 21:37:03
Dobry, klasyczny lager. Piwo ma bardzo krótki termin przydatności i stosunkowo niską zawartość alkoholu. Smak to czysta klasyka, bez wyczuwalnych obcych nut. Nie ma w nim \"fantazji\" (np. dodatku ziół itp), ale to ma być po prostu dobre, jasne piwo - i ten warunek spełnia wzorowo. Piana trochę za słaba (podobnie jak przy ciemnej Zadymie), ale nie znika całkowicie. Można by tylko życzyć sobie niższej ceny - 8zł za 0,5l to dużo. No i piwo aż sie prosi o własny kapsel, a nie taki zwykły, po prostu czarny.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 9, wygląd: 8 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010