Zadyma Ciemne
Zadyma Ciemne
Zadyma Ciemne
% alk. 5.0
Blg 12.5
brak koduaddbarcode

Piwo w stylu ciemny lager uwarzone przez Browar Zadyma z miejscowości Szaflary (powiat nowotarski, województwo małopolskie).

Piwa ciemne otrzymywane są dzięki odpowiednio długiemu wypalaniu słodu jęczmiennego, który, w zależności od długości tego procesu, nadaje mu kolor od karmelowego, aż po głębokie odcienie czerni. Naturalnie warzone piwo ciemne ma pełny, słodki i esencjonalny smak, który docenia znaczne grono entuzjastów tego trunku.

Piwo niepasteryzowane, niefiltrowane
Składniki: woda, słód jęczmienny, chmiel, drożdże
Dostępne w butelkach bezzwrotnych o pojemności 0,5l.
Dodał: piwosz92 - 2016-03-11 16:01:42

oceny Oceny

Użytkownicy 7 / ilość: 2
Goście 9 / ilość: 1
średnia 7,67/10 / ilość: 3

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2016-07-19 20:13:58
Piana nie do końca biała, drobnoziarnista, wysoka na około pół centymetra, bardzo szybko dziurawiąca się i opadająca do cieniutkiej warstewki okalającej ścianki szkła. Barwa jaśniejsza brunatna, w miarę przejrzyste i klarowne, delikatnie tylko zmętnione. W zapachu nuty karmelowe, słodowe i minimalnie czekoladowe. W smaku nieźle, kwaskowe, ze słabszą kontrą słodową, goryczka znikoma, wysycenie na średnio-niskim poziomie, mało czuć karmelu i paloności, zdecydowanie bardziej kwaskowość. Kapsel niestety zwykły czarny, etykieta regionalna od browaru Zadyma(szkoda, że tak ciężko schodzi z butelki...). W mojej opinii trochę za kwaśne, przez co zatraca charakter ciemnego piwa i jest nie do końca tym czym powinno być. Drugie piwo od Zadymy i drugie rozczarowanie, choć na pewno nie tak duże jak w przypadku piwa miodowego, 5 z mojej strony powinno wystarczyć.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 5 )
awatar
tfrankie
starstarstarstarstar

2016-05-04 21:14:12
Po rozczarowaniu promowanych z dużym zadęciem produktów browarów Lubicz i Szczyrzyc byłem ostrożny co do Zadymy. I \"niestety\" mile się rozczarowałem. Odpowiednie wysycenie, piwo nie jest kwaśne, nie jest słodkie (da się w Polsce zrobić ciemne bez cukru!!!), czuć wyraźnie palone nuty, ale goryczka jest bardzo dobrze wyważona. Zaskakuje kolor - wydawałoby się, że dopiero polskie piwo czarne jak smoła ma wyraźne nuty palonego słodu, a tu taka niespodzianka. Żałuję, że kupiłem tylko jedno na spróbowanie.
Jeśli musiałbym się przyczepić: kapsel jest zwykły - czarny, a piana mogłaby być trochę trwalsza. No i cena 8zł za butelkę niska nie jest.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 8, wygląd: 9 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010