Za Miastem Spotkanie Przyjaciół
Za Miastem Spotkanie Przyjaciół
Za Miastem Spotkanie Przyjaciół
% alk. 7.0
Blg 16.5
5906874605462addbarcode
ulubione: 1

Tradycyjny europejski styl piwa, którego korzenie sięgają trzynastego wieku. Znane w Niemczech jako Bock.
Piwo ciemno-bursztynowe, złożone, bogate, sycące, mocne.
Wyraźny aromat słodowy, z nutami razowego chleba, orzechów, ciemnych suszonych owoców.
Złożony, bogaty smak słodowy z nutami skórki ciemnego chleba i tostów. Goryczka średnio niska.

Skład: woda, słody jęczmienne (monachijski, pilzneński, karmelowy) drożdże, chmiele.
Dodał: edd665 - 2021-12-29 11:58:20

oceny Oceny

Użytkownicy 6,13 / ilość: 31
Goście 0 / ilość: 0
średnia6,13 / ilość: 31

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
lucalinvail
starstarstarstarstar
2023-02-06 20:29:12
Barwa herbaty - i to nie jakiejś mocnej. Piana przez chwilę była - obróciłem się, żeby odstawić butelkę ... i już jej nie ma! Aromat nie-koźlakowy, zdecydowanie brakuje tu melanoidyn. Jest słodowość, jest chlebek, jest kapka suszonych owoców ... i tyle.

W smaku jest lekko, łatwo i przyjemnie ... tylko trochę nie w stylu. Goryczka to jedyna rzecz, która kojarzy mi się z koźlakiem, bardziej to na jakiś bitter pasuje. Kurcze - da się to pić i nawet jest w tym przyjemność, tylko z tymi wrażeniami tak trochę słabo. Chcesz wypić sok, a dostajesz kompot - też jest z owoców, ale jednak nie o to chodziło.

Jeśli dobrze pamiętam, to Panowie z browaru mają za sobą koncernową przeszłość - i to czuć (niestety) w ich piwach. Jeden Mądrala powiedział, że Browar Za Miastem to takie przetarcie na szlaku do poznania kraftu. Mili Państwo - ile tak jeszcze będziemy przecierać?
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 5 )
awatar
weizenfan
starstarstarstarstar
2023-01-17 21:20:02
Butelka: dosyć skromna etykieta z wizerunkiem kozła, nazwą browaru i nazwą gatunku. Plus za podanie rodzajów słodów. Kapsel biały z nazwą browaru i symbolem drzewka i domu.
Aromat: w butelce mocno chlebowy, dość esencjonalny, ciężki. Czuć też suszone owoce, orzechy. W szkle zapach słodowy, słodki, chlebowy. Bardzo przyjemny początek.
Kolor: ciemnopomarańczowy, może bursztynowy. Piwo jest klarowne.
Piana: bardzo słaba, średnioduże pęcherze, ale po chwili oprócz drobnej mgiełki na górze nie ma po niej śladu.
Smak: po pierwszych łykach czuć ekstrakt, ale piwo nie jest jakoś bardzo esencjonalne. Po aromacie myślałem, że w ustach będzie tego więcej. Dosyć zbalansowane wrażenie słodyczy na języku, takiej lekko karmelowej. Jest tu też słodowość i chlebowość. Goryczka jest bardzo niska, ale przez chwilę zostaje na języku i jest to wrażenie całkiem przyjemne. Wysycenie jest niskie, a może nawet bardzo niskie, szybko się to pije. Z jednej strony da się wyczuć takie lekkie aromatyczne nutki alkoholowe, więc miałem złe przeczucia co do wrażeń smakowych, ale nawet trzymając piwo długo na języku i ogrzewając nie jestem w stanie tego alkoholu wydobyć, więc dobra robota w ukrywaniu etanolu. Kontra kwaskowa jest bardzo delikatna, w zasadzie piwo jest jednowymiarowe.
Ogólna ocena: piwo jest dosyć solidne, ale przede wszystkim oczekiwałem większej pełni. Takim piwem mnisi by się raczej nie posilili w czasie postu. Aromatycznie było znakomicie, potem już tylko dobrze. Trochę jest do poprawy.
Kupione: 16.01.2023, cena: 7.99zł, Lidl, data ważności: 22.11.2023.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 5, zapach: 8, wygląd: 6 )
awatar
Gość
awatar
Gość
2022-12-17 18:57:41
,,Spotkanie cweli,, ? I do tego ,,Za miastem,,. ? Dlaczego za miastem to spotkanie, w takim odosobnieniu ? Bo się wstydzą ? No bo nazwać dark-light lagera koźlakiem. Toż to w branży piwowarskiej obciach jest, niestety... Gdyby napisali na tej etykiecie, ,,lekki ciemniak i do tego lagier,, , to w tej kategorii było by naprawdę na swoim miejscu, i dobre by było, bo w tej kategorii jest naprawdę dobre ! Ale koźlak ?
awatar
Gość
awatar
Gość
2022-12-14 18:11:03
To nie jest koźlak tylko tani strong lager
Piwo masakra
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.