Young’s Special London Ale
Young’s Special London Ale
Young’s Special London Ale
% alk. 6.4
Blg 16.0
brak koduaddbarcode
ulubione: 10
cena: 11,50 zł

Piwo o barwie ciemnego bursztynu z jasnokremową, dosyć grubą i trwałą pianą. Mocno nagazowane. Zapach: miodowo-kwiatowy, bardzo przyjemny, lekkie nuty drożdżowe. Smak gorzkawy z lekką nutą słodyczy. Wyraźna, przypominająca whisky goryczka.

Składniki: słody: Maris Otter, Crystal; chmiele: Fuggle, Goldings.
Dodał: admin - 2012-11-29 10:30:00

oceny Oceny

Użytkownicy 7,38 / ilość: 32
Goście 8,21 / ilość: 39
średnia 7,83/10 / ilość: 71

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Gość
awatar
Gość

2019-02-02 10:30:30
Nie wiem ile kosztowało, dostałem w prezencie. Porządny \"kawałek\" piwa. Miód, rodzynki, mirabelki - bez słodyczy. Goryczka wyraźna, kalinowa. Zupełnie nie nadaje się na pierwszy kontakt z \"innym piwem\" ale, gdy ktoś wie co to ale - doceni. Nie wybitne ale wartościowe
awatar
MateoKrk_
starstarstarstarstar

2017-03-22 22:15:40
Barwa Bursztynowa Lekko Zmętniona w Aromacie Uderzają Cytrusy z Nutami Chmielowo-Kwiatowymi w Smaku Jest Słodowo-Goryczkowe Wyczuwalne Są Też Żywica i Cytrusy Good English Job. :)
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 9 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2016-04-23 09:01:08
Piana wzorowa, kremowa, gęsta i puszysta, bielutka, drobnoziarnista, wysoka na około półtora centymetra, powoli dziurawiąca się, trwały i przyjemny dla oka lacing. Barwa ciemniejsza bursztynowa, w miarę klarowne i przejrzyste, nie zmętnione. W zapachu aromaty cytrusowe, owocowe i kwiatowe z bazą słodową. W smaku delikatne, z kwiatowym, słodowym posmakiem, goryczka adekwatna do stylu, nie zalegająca na podniebieniu, minimalnie wyczuwalne cytrusy, dobra kontra słodowa, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel od browaru Youngs, etykieta świetnie wykonana graficznie, widać, że ktoś musiał włożyć w nią dużo pracy(nowa etykieta inna niż na stronie). Solidny Ale z wieloma ciekawymi akcentami i niezłą goryczką, choć chyba spodziewałem się trochę więcej, mniej niż 7 nie idzie dać temu piwu, jakość proporcjonalna do ceny, dobra angielska robota.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
Slainte
starstarstarstarstar

2015-08-17 17:35:04
Special London Ale - ma bardzo delikatny, bardzo wykwintny aromat. Jest tu grzeczny słód, jest tu trochę chmielu, są akcenty owocowe (śliwki) i nadzienie z raczków, takich cukierków. Smak ma pełny, słodowy, karmelowy, owocowy - częściowo soczyste, jędrne ciemne śliwki, częściowo śliwki suszone, odrobina winnych jabłek, trochę lekkich akcentów kwiatowych, po czym całość nakrywa leciutka kołderka goryczki chmielowej, nawet akcentów delikatnie żywicznych i korzennych. Bardzo przyjemne piwo.

http://piwkowie.blogspot.com/2015/08/anglicy-...
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010