Wrężel Vanilla Milk Stout
Wrężel Vanilla Milk Stout
Wrężel Vanilla Milk Stout
% alk. 6.5
Blg 16.5
IBU 25
5904730465366addbarcode
ulubione: 2

Vanilla Milk Stout. . . warzony we współpracy z lokalną palarnią kawy WE-COFFEE działającą w Bielsku-Białej. Aksamitny, pełny i czekoladowy, wypełniony po brzegi aromatem i smakiem świeżo palonej kawy - Gwatemali el Morito Estate, dodanej wraz z ziarnami kakaowca i wanilią na trzy tygodniowe leżakowanie. Całość stanowi wyjątkowe połączenie rzemieślniczej kawy, z sercem wkładanym w warzenie piwa. . .

Składniki: WODA; SŁODY JĘCZMIENNE: Pale Ale, Karmelowy 600, czekoladowy ciemny, barwiący obłuszczony; SŁODY PSZENICZNE: pszeniczny jasny; LAKTOZA; PŁATKI OWSIANE; CHMIEL:Chinook; DODATKI: Kawa el Morito Estate, ziarna kakaowca, Wanilia Burbońska; DROŻDŻE: S-04

Temperatura serwowania +10°C do +14°
Dodał: ark00 - 2018-02-08 13:29:49

oceny Oceny

Użytkownicy 6,82 / ilość: 22
Goście 8,4 / ilość: 5
średnia 7,11/10 / ilość: 27

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
zbieraczek
starstarstarstarstar

2019-05-28 13:27:32
Piana średniej wysokości, beżowa, drobnoziarnista, szybko się dziurawi.
Barwa piwa bardzo ciemno-brązowa.
Zapach słodkawy i kawowy, wyczuwalny alkohol, czekolada, palone nuty, wanilia słabo.
Smak: dość słodkie, z jakąś lekko kwaskową kontrą, głównie wyczuwalna kawa, palone nuty, kakao, wanilia tak jak w zapachu bardzo słabo wyczuwalna, wysycenie dość niskie
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 7 )
awatar
Jacelinho
moderatorstarstarstarstarstar

2018-05-25 19:13:36
Barwa niemal czarna , bardzo ciemny brunatny. Piana beżowa bardzo ładnie. Szybko znika , zostawia lacing. W aromacie czuć laktozę , vanilię ale nie jakoś mocno a tak na granicy wyczuwalności i kawę. W smaku pijalne , tak jak ma być , mogło by być więcej vanilli ale ogólnie jest bardzo dobre , mocno czuć kawę. Ogólnie bardzo dobry Stout , jako Milk Stout jest trochę niezbalansowany. Co nie zmienia faktu że w smaku jest bardzo dobre.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 8, zapach: 7, wygląd: 6 )
awatar
Chrisrks
starstarstarstarstar

2018-05-18 16:42:15
Mogę się zgodzić,że to bardziej coffee niż milk stout.Świetny aromat jak i smak kawy.Dość wyraźny posmak alko a zarazem lekka wodnistość piwa.Wanilia słabo wyczuwalna.Mocny akcent gorzkiej czekolady.Średnie wysycenie pozwala łatwo sięgać po kolejny łyk.Goryczka na niezłym jak na styl poziomie.Dla mnie mała kontra słodyczy,piwo wydaje się dość wytrawne,nawet kwaskowe na finiszu.Największy plus to prezentacja piwa w szkle.Dobre na popołudniową degustację!
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 5, zapach: 8, wygląd: 7 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2018-05-01 21:19:21
Piana beżowa, drobnoziarnista, skromnym wianuszkiem okalająca ścianki szkła, dość szybko dziurawiąca się i opadająca, nie pozostawiająca trwałego lacingu na ściankach szkła. Barwa ciemniejsza rubinowa wręcz czarna, nieklarowne i nieprzejrzyste, stosunkowo mocno zmętnione. W zapachu eleganckie nuty kawowe, waniliowe aromaty, czekoladowe oraz karmelowe akcenty, palone wonie, zapach jest mocny i wyrazisty. W smaku słodziutkie, niezła jakościowo kawa dominuje na podniebieniu, dobra kontra kwaskowa, dzięki płatkom owsianym gładka tekstura, goryczka adekwatna do stylu, wanilia na drugim planie, przyjemna dla kubków smakowych paloność, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel od browaru Wrężel, etykieta w żółtej kolorystyce, ciekawie wykonana graficznie, w miarę wyczerpująco opisana. Warka 23.02.2019. Mocno deserowy kawowy stoucik, słodki i waniliowy, przez co pod koniec degustacji staje się nieco mdły... Brakuje mi tutaj większej kontry kwaskowej czy goryczki względem waniliowej słodyczy. Ocenę podwyższa naprawdę smaczna kawa. Jednak dla mnie za mało balansu... dam 7 choć ze sporym minusem.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 7 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010