Wrężel Pszeniczne z Czarną Porzeczką
Wrężel Pszeniczne z Czarną Porzeczką
Wrężel Pszeniczne z Czarną Porzeczką
% alk. 4.3
Blg 12.0
IBU 14
5904730465311addbarcode
ulubione: 1

Zasmakuj z Nami hybrydy piwa pszenicznego z dodatkiem Czarnej Porzeczki. Lekko chmielone, z potężnym zasypem słodów pszenicznych, fermentowane przy użyciu specjalnego szczepu drożdży, wraz z sokiem z czarnej porzeczki, dodanym w późnym etapie leżakowania. Trzymasz w ręku piwo pełne, a zarazem orzeźwiające, gdzie bananowo-goździkowy charakter przeplata się z owocowością i aromatem czarnej porzeczki. Przed podaniem koniecznie wymieszaj naturalny osad, by w pełni cieszyć się walorami smakowymi.

Składniki
WODA; SŁODY PSZENICZNE: pszeniczny jasny; SŁODY JĘCZMIENNE: Pilzneński, karmelowy jasny; OWOCE: Czarna Porzeczka; CHMIEL: Marynka; DROŻDŻE: WB-06

Temperatura serwowania
+4° do +6°
Dodał: ark00 - 2017-11-17 14:54:50

oceny Oceny

Użytkownicy 7,09 / ilość: 11
Goście 0 / ilość: 0
średnia 7,09/10 / ilość: 11

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
BRYNIU
starstarstarstarstar

2019-07-11 19:58:36
Piana bardzo drobno-pęcherzykowa w kolorze kremowym-lekko wpadającym w jasny pastelowy róż. Średnio-opadająca. Lacing szczątkowy, na niskim poziomie. Barwa jasno-brunatna, wpadająca w odcień brązu - bardzo zmętniona. W aromacie czuć miłą dozę czarnej porzeczki oraz pszenicę. W smaku bardzo pijalne i bardzo orzeźwiające po pierwszym łyku. Czuć smak czarnej porzeczki. Jest lekko kwaśne co bardzo mi pasuję, ponieważ nie jestem fanem \"sour\", a tu proszę... Goryczka, praktyczny jej brak. Ogólnie podsumowując: bardzo ciekawa, smaczna propozycja do zdegustowania!
Wysycenie: wysokie
Warka do: 20.07.2019r
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
Lukasz
starstarstarstarstar

2019-05-23 19:57:37
W aromacie górę bierze porzeczka. Wygląd również zdominowany przez bordowy kolor z porzeczki. Smak jest tragiczny. Kiszonka, buraki, cierpkość. O orzeźwieniu nie ma mowy. Piwo jest niemal niepijne. Pierwszy produkt z Wreżla na którym się zawiodłem. Mam nadzieję, że to wypadek przy pracy...
oceny Oceny użytkownika:
3 ( smak: 2, zapach: 6, wygląd: 5 )
awatar
oranjefan
starstarstarstarstar

2018-08-10 21:44:26
Aromat średnio intensywny - w głównej mierze drożdżowo goździkowy, z owocową nutą w tle - nie w pełni klasyczną - bananową, a właśnie owocową - trudniejszą do interpretacji.

Piwo o grejpfrutowej, rózowej barwie i mocnym zmetnieniu co przy weizenie jest na miejscu. Piana niezbyt obfita, drobnopęcherzykowa, leciutko rózowawa. Opada w średnim tempie.

O ile aromat niczym nie zaskakiwał, tak smak rekompensuje doznania. Piwo jest bardzo pijalne, orzeźwiające, gładkie, goździkowo porzeczkowe. Cierpkie od porzeczki, z lekko kwaskowatym finishem i aftertastem. Czuć ewidentnie dodatek owocu czarnej porzeczki. Znika ze szkła błyskawicznie.

Jedna z ciekawszych interpretacji piwa pszenicznego. Czarna porzeczka dodaje charakteru, w żadnym wypadku nie dominuje piwa a uzupełnia całokształt orzeźwiającego i lekkiego piwa pszenicznego o fajne cierpkie, owocowe a nawet lekko kwaśnawe smaki. Kolejne udane piwo z Wrężela.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 10, zapach: 7, wygląd: 10 )
awatar
prisoner
starstarstarstarstar

2018-03-19 22:11:26
Bardzo pijalne, orzeźwiające, kwaskowe. Aromat to głównie banan w tle czarna porzeczka z kolei w smaku czarna porzeczka a w tle nuty banana.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010