Wrężel Peated RIS Bowmore BA
Wrężel Peated RIS Bowmore BA
Wrężel Peated RIS Bowmore BA
% alk. 10.5
Blg 24.5
5904730465472addbarcode
ulubione: 2

Uwarzone przez Browar Wrężęl.
Peated Rusian Imperial Stout Bowmore Barrel Aged to imperialny Stout zacierany z dużym udziałem słodu wędzonego torfem Château Whisky. Leżakowany przez ponad 10 miesięcy w dębowych beczkach po Bowmore – szkockiej Whisky Single Malt.
Myk jest taki, że przed rozlewem dodaliśmy herbatę Lapsang wędzoną liśćmi bambusa, aby dodało kompleksowości i złożoności całej kompozycji.
[opis producenta, fb]
Dodał: Barcelonismo - 2018-12-15 12:40:46

oceny Oceny

Użytkownicy 8,13 / ilość: 16
Goście 0 / ilość: 0
średnia8,13 / ilość: 16

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
nietzsche
starstarstarstarstar
2024-02-29 06:43:31
Ani to RIS ani porter, raczej takie napompowany pustak, ciemny, chyba. Piwo jest puszyste, ale nie sprawia wrażenia imperialnego stouta czy portera, raczej takie wydmuszki kujawiaka, czyli mózgojeby, do których dodano karmelu by udawały piwo ciemne. Beczka tu to w ogóle jest śmiech. Piwo pite tuż po staruchu z 2018 leżakowanym w beczkach po Laphroaigu, a tu piwo tuż po terminie i wędzoność jest symboliczna. Słodziak, ale pusty, nie broni się ani bazowe piwo, ani jego beczkowość, która jest żenująca
oceny Oceny użytkownika:
3 ( smak: 3, zapach: 3, wygląd: 6 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar
2023-11-30 15:06:52
Piana praktycznie żadna, beżowa, drobnoziarnista, dziurawiąca się momentalnie po przelaniu piwa z butelki do szkła i nie pozostająca pod zupełnie żadną postacią. Barwa ciemniejsza rubinowa wręcz czarna, nieklarowne i nieprzejrzyste, stosunkowo mocno zmętnione. W zapachu piękne klimaty torfu wędzonki, paloność, gorzka czekolada, karmel, herbaciany akcent, dymny klimat, suszony owoc, beczka, toffi, miód. W smaku poezja mariażu wędzonych, dymnych, palonych aromatów z drewnem beczki, suszonymi owocami, herbatą, wpływem whisky, finisz długo trwa na podniebieniu, jest torfowy, drzewny, intrygujący, karmelowa słodycz, trochę miodu, toffi, prażoności, dobrze zamaskowany alkohol jedynie delikatnie rozgrzewający przełyk, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel od browaru Wrężel, butelka w eleganckim kartonowym opakowaniu, etykieta w pomarańczowej kolorystyce, dobrze i wyczerpująco opisana. Warka 30.11.2023. Leżakowane myślę, dobrze ponad dwa lata degustowane w dzień daty przydatności. Bardzo ułożony RIS o półkę lepszy niż ten leżakowany w beczce po Slyrsie, jednak Bowmore i herbata Lapsang zrobiły swoje. Kompleksowy, wędzony przedstawiciel swojego stylu z mocnym wpływem beczki, do powolnego delektowania się długim, złożonym finiszem. Zasłużona 9 ode mnie.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 9 )
awatar
Gość
awatar
Gość
2022-02-03 23:35:06
Dla mnie jak pieczony świniak z rusztu faszerowany śliwką..
Okropne, raz kupione w Lidlu i nigdy więcej.
awatar
StefekPijakos
starstarstarstarstar
2021-12-19 21:41:02
Przyjemny RIS o charakterze tzw. torfowym. Alkohol nie dominuje smaku i nie było uderzenia jak czasem czuć przy tego typu piwie.. Na pierwszym miejscu drewno, torfy a w zapachu świeże jak leśne bagno ze zgniłym drzewem. Coś wspaniałego. Nie wiem ile dała ta herbata, ale dla zwolenników torfu dobre piwo.
Wersja w ładnym kartonowym arkuszu.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 9 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.