Wrężel Jasne Pszeniczne
Wrężel Jasne Pszeniczne
Wrężel Jasne Pszeniczne
% alk. 4.8
Blg 12.0
IBU 12
brak koduaddbarcode
ulubione: 3

Warzone przez kontraktowy, rzemieślniczy browar Wrężel, który swoje piwa warzy w browarze Zarzecze. Wrężel powstał dosyć niedawno, głównym piwowarem w browarze jest Adrian Kukuła. Jasne Pszeniczne, jest czwartym piwem z tego browaru, które pojawiło się na rynku. Pasteryzowane i niefiltrowane, jasne, lekko chmielone, oparte na słodzie pszenicznym piwo - Ale. Swój niezwykły, unikalny aromat bananowy z nutką goździków, zawdzięcza drożdżom. Zawiera naturalny osad, który należy wymieszać przed podaniem, aby w pełni cieszyć się walorami smakowymi. Uwaga mocno gazowane! Przygotujcie się na eksplozję owocowego orzeźwienia!

Skład: woda; słody Weyerman: Pszeniczny jasny, Pilzneński, Carahell; chmiel: Hellertau Tradition; drożdże: Fermentis WB-06.
Fermentacja górna 18/21°C.
Polecana temperatura serwowania to przedział 4-6°C.

Barwa złota, wpadająca w pomarańcz, wyraźnie zmętniona. Piana biała, średniopęcherzykowa, obfita i wysoka po nalaniu na ponad dwa centymetry. Jest gęsta, bardzo powoli opada. Finalnie zostaje grubsza, lekko porwana warstewka, która pozostawia trwałe, grube i równe koronki na ściankach szklanki. Posiada intensywny, mocno kwaskowy aromat. Słód pszeniczny w połączeniu z wonią goździków oraz bananów. Zapach ten jest lekko piekący. W smaku lekkie, aczkolwiek pełne i treściwe. Mocno kwaskowe z bardzo wysokim nasyceniem. Słód pszeniczny oraz akcenty kwiatowo-drożdżowe. Przy końcu pojawia się charakterystyczny cierpki posmak, po którym kwaśność zmienia się w słodycz. Piwo nie posiada praktycznie goryczki.
Dodał: Stacher93 - 2014-10-23 13:19:10

oceny Oceny

Użytkownicy 7,63 / ilość: 16
Goście 7 / ilość: 7
średnia 7,43/10 / ilość: 23

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
nocą_po
starstarstarstarstar

2017-12-21 21:26:26
Nie jestem fanem pszeniczniaków, ciężko mi chyba właściwie je oceniać. Jedna dość charakterystyczna rzecz o której mogę powiedzieć, to fakt że piwo jest nieco za mocno nagazowanie. Po tym stylu spodziewam się raczej lekkości, łagodności a tu trochę nadmiar gazu tą łagodność zaburza.
awatar
Holsten_SA
starstarstarstarstar

2017-11-03 21:53:08
Na mojej butelce napisano, że piwo ma IBU 16, ale jest to butelka z nową etykietą. Ekstrakt 12 i moc 4,8 % się zgadza. Świetny pszeniczniak. Nie zgodzę się z zarzutem, że jest za mocno gazowane.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 9 )
awatar
Holsten_SA
starstarstarstarstar
2017-11-03 21:55:44
W smaku dominują banany i goździki oraz pszenica z kwaskowym finałem. Piwo lekkie i orzeźwiające.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 9 )
awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar

2014-10-15 23:00:56
Z dużym zaciekawieniem sięgnąłem po to piwo.Marcowe i Stout Owsiany z tego browaru wywarły na mnie duże wrażenie, APA była taka sobie.Podoba mi się też prostota etykiet, skromność, normalne nazwy piw i kompletne informacje.Plus też, iż etykiety bez problemu można odkleić, lejąc do środka gorącej wody i czekając parę minut.Samo piwo przywitało mnie ładnym żółto-pomarańczowym, mocno mętnym kolorem.Piana wywarła na mnie duże wrażenie, mimo średnich pęcherzy była bardzo wysoka i gęsta.Dłuugo się trzymała, opadała bardzo powoli, nawet, gdy opadła, ciągle wyglądała ładnie.Została taka gęsta, zbita warstwa.Również firanki, jakie piana po sobie pozostawiła były można powiedzieć, idealne.Zapach również nie zawiódł.Silny, wyraźny, słód pszeniczny z drożdżami, bananami i goździkami.Chwilami piekł aż w nosdrza.W smaku również kompletne, jedyny minus jak dla mnie to ciut przesadzone nasycenie.Trochę niewygodnie się przez to piło, męczyło z każdym łykiem.Choć z drugiej strony w opisie na etykiecie była informacja, że mocno gazowane.Silna pszenica z drożdżowo-kwiatowym tłem.Bardzo dobre piwo, nie pamiętam jaki pszeniczniak smakował mi ostatnio podobnie.Oczekuje z niecierpliwością na kolejne piwa z tego browaru.Nie spodziewałem się, że taki niepozorny browar kontraktowy, bez wielkiej reklamy, szałowych nazw, setek IBU i kombinacji gatunków, będzie zbierał u mnie tak dobre recenzje.Oby trzymali tak dalej.Polecam każdemu tego pszeniczniaka oraz inne pozycje z browaru Wrężel.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010