Wrężel Imperial Stout Slyrs Whisky Barrel Aged
Wrężel Imperial Stout Slyrs Whisky Barrel Aged
Wrężel Imperial Stout Slyrs Whisky Barrel Aged
% alk. 11.5
Blg 24.5
IBU 100
5904730465281addbarcode
ulubione: 1
cena: 17 zł

Czarne Złoto - tak zwykle mawia sie o Imperialnych Stoutach, piwach które gwarantują wspaniałe doznania degustacyjne. Tak też jest w tym przypadku!

4 miesiące leżakowania z płatkami dębowymi Whisky, a następnie 6 miesięczny finish w dębowych bęczkach po niemieckiej Whisky SLYRS.

Jesteś ciekawy jakie smaki i aromaty wniosło leżakowanie w beczce do tego piwa?

Składniki
WODA; SŁODY JĘCZMIENNE: Pale Ale, Monachijski I, Czekoladowy, Special W®, Carafa Typ III®, Karmelowy 300, Barwiący; PŁATKI JĘCZMIENNE;, PŁATKI OWSIANE; CHMIEL: Chinook, Centennial, Columbus; DROŻDŻE: S-04

Temperatura serwowania
+10°C do +14°C
Dodał: ark00 - 2017-11-07 07:51:04

oceny Oceny

Użytkownicy 8,19 / ilość: 16
Goście 7,6 / ilość: 5
średnia 8,05/10 / ilość: 21

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Student
starstarstarstarstar

2019-06-24 21:03:10
Piwo bardzo gęste przywodzące na myśl olej. W aromacie bakalie, paloność, lekki alkohol, rodzynki, wiśnia. W smaku, palone, śłodkie, a potem bardzo intensywny smak przywodzący na myśl kompot z suszu (osobiście nie lubię), a na zakończenie ponownie paloność. Beczka... o ile w Peated Rusian Imperial Stout Bowmore z browaru Wrężel bardzo intensywna tak tutaj nieco na uboczu. Nadal wyczuwalna, ale jedynie w tle. Piwo dobre, a może i bardzo dobre o ile ktoś lubi takie klimaty
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
Krwawy
starstarstarstarstar

2019-01-05 16:36:47
Piwo w barwie brunatno-czarne, nieprzejrzyste. Wysycenie niskie, piana nieduża i nie zostawiająca koronki na szkle. W aromacie czekolada, wanilia, szlachetny alkohol (whisky). Pod względem zapachu po prostu świetne. W smaku bardzie wysuwają się nuty palone, choć czekolada z wanilią też są obecne. No i alkohol bardziej wychodzi, choć w żadnym wypadku nie jest męczący. Przyjemnie rozgrzewa
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 8 )
awatar
Barbarossa
starstarstarstarstar

2018-08-31 00:14:03
Gdy wącham te piwo, odczuwam wrażenie, jakbym coś podobnego wyczuwał już w przypadku Chateau, jest dużo, bardzo dużo beczki. Przyjemny zapach, a w smaku przejawia się bardzo podobne ściąganie. Jednak gdy tamte piwo było dla mnie lekkim zawodem, tak te kupiłem, za poleceniem sprzedawcy, które leżało już u niego rok, a ja skorzystałem i nie oczekiwałem niczego wielkiego, a jest na prawdę zacnie. Moi przedmówcy powiedzieli wystarczająco, jednak ja jeszcze wcisnę od siebie, że jest drobny alkoholowy posmak w tle, i lekkie szczypanie. Bukiet smaku można przy każdym łyku świetnie eksploatować, to fakt, i piwo jest na spokojne posiedzenie i degustowanie, jednak jeżeli ktoś ma i zastanawia się nad piciem, niech jeszcze zapomni o nim na rok i myślę, że będzie \"sztos\".
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 10, wygląd: 8 )
awatar
Marianek
starstarstarstarstar

2018-06-09 09:27:31
Oko: czerń. Piana słabiutka jasnobrązowa, zostaje jako nikły krążek na szkle, zostawia wyraźny ślad na szkle.
Nos: solidny: czekolada, kawa, wanilia, marcepan, ciemne owoce, do tego wpływ beczki, tym bardziej wyraźny, im mniej schłodzone piwo. Beczka nadaje ciekawy aromat po niemieckiej whisky Slyrs, która należy do kwiatowo-owocowych, lekkich. Dzięki beczce aromat nabrał ?świeżych? nut oraz doszła dębina. alkoholu nie czuć, jedynie po ogrzaniu bardzo nikła nuta przywodząca na myśl szlachetny trunek.
Smak: degustacyjne, złożone, wytrawne. Ciało odpowiednie jak na RIS-a, ale niezbyt gęste jak na 24,5% ekstr. Pralinka czekoladowo-kawowo-waniliowo-marcepanowo-wiśniowa. Finisz należy do goryczki chmielowej (nawet można się doszukać przyjemnych nut amerykańskich chmieli) oraz goryczka palona. Kwaskowych akcentów prawie nie ma. Alkoholu nie ma w smaku, a po kilku łykach objawia się jako miłe grzanie w gardło. Beczka ułożyła przede wszystkim to piwo, nie wywarła wielkiego wpływu na jego smak. dopiero, gdy przytrzyma się na języku choć 2-3 sekundy płyn, można poczuć nuty delikatnej whisky kwiatowo-owocowej.
Piwo wybitnie do degustacji i to bardzo powolnej, trzeba się nim delektować, aby poznać bogactwo smaków. Beczka po whisky Slyrs nie odcisnęła tak swojego piętna jak Hogshead, ale sam fakt leżakowania dał piwu bardzo dużo.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 6 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010