Wrężel Flamingo (dawniej Tropical IIPA Sour)
Wrężel Flamingo (dawniej Tropical IIPA Sour)
Wrężel Flamingo (dawniej Tropical IIPA Sour)
% alk. 8.5
Blg 19.1
5904730465519addbarcode
ulubione: 6

Piwo uwarzone przez Browar Wrężel z Zarzecza (powiat żywiecki, województwo śląskie).

Tropikalna wersja Imperialnej IPA w wersji SOUR – maksymalnie goryczkowa, maksymalnie owocowa, maksymalnie aromatyczna. Dla Ciebie połączyliśmy smak tropikalnych owoców i najbardziej aromatyczne gatunki chmielu zza wielkiej wody, a ponadto zakwasiliśmy piwo, aby nadać mu jeszcze bardziej orzeźwiającego profilu smakowego.
W tym piwie znajdziesz wszystko, co potrzebne, aby poczuć się jak w raju!

Składniki: woda, słody jęczmienne (Pale Ale, Pilzneński), słody pszeniczne (Pszeniczny jasny), chmiel (Columbus, Chinook, Centennial, Simcoe®, Citra®, Equanot™), owoce (ananas, pomarańcza, mango; kwas mlekowy), drożdże (US-05)
Zalecana temperatura serwowania: 5-8°C
Dostępne w butelkach bezzwrotnych o pojemności 500 ml.
Dodał: Piwosz92 - 2019-03-06 15:26:02

oceny Oceny

Użytkownicy 8,06 / ilość: 17
Goście 5 / ilość: 3
średnia 7,6/10 / ilość: 20

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2020-05-07 15:35:54
Piana nie do końca biała, drobnoziarnista, wysoka na około pół centymetra, średnio-szybko dziurawiąca się i opadająca, pozostawiająca jako taki lacing na ściankach szkła. Barwa ciemniejsza słomkowa przechodząca w bursztyn, nieklarowne i nieprzejrzyste, stosunkowo mocno zmętnione. W zapachu nuty egzotyczne, tropikalne owoce ananas, mango, cytrusy, spora dawka żywicy i karmelu, mniej akcentów kwaskowych, które są wręcz na granicy, autosugestii. W smaku konkretne i treściwe, czuć owoce tropikalne i karmel, dalej wchodzi solidna porcja żywicy, a na finiszu ściągająca cytrusowa goryczka oraz jogurtowa kwasowość, piwo nie jest wysoce pijalne, ale alkohol jak na woltaż ładnie zamaskowany, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel od browaru Wrężel, etykieta barwna, świetnie wykonana graficznie, w miarę dobrze, choć nie wyczerpująco opisana. Warka 12.08.2020. Ciekawe połączenie imperialnej IPY z sourem. Super że żywica i karmel komponują się z kontrą kwaskową a do tego dochodzą jeszcze owoce tropikalne. Nie jest to oczywiście lekkie piwo na ugaszenie pragnienia (bo 8,5% robi swoje), ale propozycja do degustacji i powolnego raczenia się dobrej jakości piwem. Ode mnie 7 z dużym plusem.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 7 )
awatar
Luxeer
starstarstarstarstar

2020-04-30 20:58:28
Przyjemna kwaskowa IPA z mocno ukrytym alkoholem, barwa miedziana ze słabiutką pianą
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 7 )
awatar
Chrisrks
starstarstarstarstar

2019-04-25 16:40:16
Browar Wrężel to dla mnie pewniak. Tak było i tym razem. Piwo o dosyć potężnych parametrach oddaje nam to co ma najlepszego. A to nade wszystko smak. Mocno owocowe,tak w swojej tropikalnej jak cytrusowej wersji. Gładkie,treściwe z doskonale ukrytym alko. Dla mnie niesamowicie pijalne z tym charakterystycznym sour'owym sznitem. Pomarańcza to drugie imię tego piwa. Dla mnie ta IIPA to orzeźwiające odkrycie tej wiosny!
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 9, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
Gość
awatar
Gość

2019-04-23 12:55:28
Dobre piwo ale niestety jak dla mnie o wiele za mocne. Na lato przy 30C pijąc 0,5 z 8,5%alc to dla mnie za wiele. Smak i zapach są dóbr ale tak mocne piwo wolę na zimę a nie lato. Tu znów nie pasują mi tropiki.
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010