Wrężel Cascadian Dark Ale
Wrężel Cascadian Dark Ale
Wrężel Cascadian Dark Ale
% alk. 6.9
Blg 16.5
IBU 68
brak koduaddbarcode
ulubione: 4

Opis z etykiety: Nowy styl piwa powstały w północno-zachodnich stanach USA. Ciemny jak noc CDA czaruje piękną pianą, wspaniałym aromatem i porządną goryczką. Żywiczny, sosnowy, cytrusowy aromat przeniesie Cię w świat piwa, jakiego dotychczas nie znałeś. Stworzone dla Ciebie przez browar daleki od masowej produkcji!

Składniki: woda; słody: Pale Ale, Barwiący [black], Karmelowy 30, Melanoidynowy; dodatki: cukier; chmiele: Magnum, Chinook, Cascade, Palisade, Rakau; drożdże: Safale American - Fermentis US-05.
Dodał: rogullo - 2015-03-13 09:02:22

oceny Oceny

Użytkownicy 7,6 / ilość: 20
Goście 8,29 / ilość: 7
średnia 7,78/10 / ilość: 27

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
milo
starstarstarstarstar

2015-10-30 00:32:10
https://instagram.com/p/8v7m8pxcDr/?taken-by=...
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 8 )
awatar
PiwowarWWA
starstarstarstarstar

2015-08-20 21:51:30
Mocno goryczkowe, kolor ciemny z wiśniowymi refleksami, zapach owocowy i słodowy, leśny. W smaku wyraźnie nieułożone akcenty chmielowe, mimo jednak słodowość nadrabia(orzechowe akcenty)...Cukier nie niszczy smaku/ mieści się na granicy znośności, dając mocne alko%. Wytwory browaru dalece do masowej produkcji, do perfekcji tworzenia piw również, ale do tworzenia dobrych napojów, całkiem pasuje.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 5 )
awatar
cycu_jeden
starstarstarstarstar

2015-07-15 21:01:53
Kolor czarny z rubinowymi refleksami, lekko mętne. Piana beżowa, wysoka na jakieś 1,5 cm, składająca się z głównie z drobnych i średnich pęcherzy, po pewnym czasie opada do ładnego pierścienia, niezły lacing. Aromat intensywny, wyczuwalne cytrusy, a także żywica i sosna. W smaku na pierwszym planie palone słody i kawa, dalej gorzka czekolada i karmel, w tle cytrusowo-chmielowa goryczka, zalegająca na podniebieniu. Wysycenie średnio-wysokie, alkohol dobrze zamaskowany. Najlepsze piwo z Browaru Wrężel, jakie do dziś miałem okazję wypić.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 9 )
awatar
Brodzisław
starstarstarstarstar

2015-06-30 23:21:18
Kolor czarny z rubinowymi refleksami pod światło. Piana beżowa, głównie ze średnich i drobnych pęcherzy, opadła do minimalnej warstwy na powierzchni, pozostawiając ślad na szkle.
Aromat w nutach sosnowej, żywicznej i cytrusowej goryczki (tej ostatniej jest najmniej) oraz palone słody w kawowo-czekoladowym tonie. W smaku czuć wyraźnie ciemne słody plus karmel. Kontrują one dość intensywną goryczkę w nucie żywicznej i cytrusowej, która z lekka zalega na obrzeżach języka i podniebieniu.
Wysycenie średnie do wysokiego. Pijalność raczej średnia. Mnie to piwo nie przekonało. Wolę klasyczne, tzn. rasowo czyste AIPA.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 6, zapach: 8, wygląd: 6 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010