Wrężel Big Game #TWO
Wrężel Big Game #TWO
Wrężel Big Game #TWO
% alk. 10.6
Blg 24.5
5904181970129addbarcode
ulubione: 3

Składniki: woda słody jęczmienne: Pale ALe, Pilzneński, słód pszeniczny jasny, płatki owsiane, chmiel: Chinook, Mosaic, Simcoe, Citra, Amarillo, Columbus, drożdże S-04
Dodał: nietzsche - 2021-11-19 08:08:00

oceny Oceny

Użytkownicy 7,29 / ilość: 31
Goście 0 / ilość: 0
średnia7,29 / ilość: 31

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Gość
awatar
Gość

2022-05-21 23:21:31
Nieporozumienie. Słodkie, ulepkowe, alkoholowe. Nie byłem w stanie dopić, wyrzucone pieniądze.
awatar
Gość
awatar
Gość

2022-05-02 19:38:14
Dla mnie osobiście za bardzo ponad smak piwa wybija się alkohol, to odrzuca i ciężko się to pije.
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2022-01-15 00:42:04
Wygląd: ciemny bursztyn, opalizujące, piana niewielka, ok lacing
Zapach: tu też jest karmel (i miód), choć na szczęście mniej niż w ONE, jakiegoś szału w nachmieleniu nie ma, białe owoce, cytrusy, owoce tropikalne
Smak: Prawie procent alko robi zasadniczą różnicę, nie jest tak odrzucająco wódczane jak ONE. Patrząc na parametry to po prostu podkręcony Coyote Vermont Double IPA, nie ma cukru w zasypie, są płatki owsiane, ale jakieś juicy to ono nie jest, jest po prostu obrzydliwie, zamulająco słodkie, mocno karmelowe, wśród owoców na pierwszym planie czerwone jabłko, w stosunku do Coyote'a wymieniono 3 chmiele, ale jest tak samo słabe jak podstawka. Jabłko-karmeloza, ciut mniej alkoholowa od ONE, ale nie wiem czy dopiję, czy nie wyleję tak jak ONE do kibla.
oceny Oceny użytkownika:
4 ( smak: 4, zapach: 3, wygląd: 6 )
awatar
Gość
awatar
Gość
2022-04-10 01:55:28
Obrzydliwe to są komentarze tego autora.
awatar
VapoRR
starstarstarstarstar

2021-12-26 01:18:05
Barwa: ciemnozłota, dalej pomarańczowa. Występuje zmętnienie.

Piana: generalnie niezbyt pokaźna, chociaż po nalaniu tworzy się chętnie. W średnim tempie opada do poziomu niskiego, ale nie tragicznego. Lacing obecny, całkiem niezły. Jakość tekstury piany raczej wysoka. Biała.

Aromat: bardzo dużo słodyczy z owoców tropikalnych i ananasa. Czuć pokaźną podstawę słodową. Lekka żywiczność zaznaczona. Po dłuższym wąchaniu obecne agrest, melon, też lekka kwiatowość i przyprawowość.

Smak: rzeczywiście, karmel gra dość istotną rolę. Poza tym znowu solidna podstawa słodowa. Do akompaniamentu mandarynki, pomarańcze, mango, sporo takiej słodyczy z owoców tropikalnych. Na finiszu obfita goryczka, ale nie przygnębiająca.

Odczucie w ustach: piwo bardzo pełne, które nie stara się ukryć swojego ciężaru. Mimo tego wyjątkowo dobrze pijalne. Zasługa chyba wytrawności, która jednak na finiszu przeciwstawia się początkującej słodkości i solidności. Piwo ostatecznie nie wydaje się męczące, typowo ortodoksyjnie angielskie. Goryczka jak najbardziej dominuje na koniec, ma moc, ale nie jest to jeszcze poziom hardcorowy. Dla początkujących i niektórych średniozaawansowanych będzie zbyt ofensywna. Na mały minus lekkie pieczenie zapewne od granulatu chmielu.

Spory plus za pianę, która przy tak dużej ilości alkoholu nie chce mnie opuścić. Dobry jest balans, bo ta IPA cechuje się zarówno oleistością dzięki tak dużemu ekstraktowi, ale jednocześnie jest na tyle blisko jakiegoś soku czy nektaru, że kolejne łyki mam ochotę brać w dość krótkich odstępach czasu.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 7, zapach: 8, wygląd: 9 )
awatar
Redigafek
starstarstarstarstar
2021-12-27 23:44:35
Mr VapoRR
dziękuję Ci za to niebanalne degustacyjne określenie "na finiszu obfita goryczka ale nieprzygnębiająca"
Zdarzało mi się doświadczyć przykrego odczucia nadmiernej czy zalegającej goryczki ale nie pojmowałem tego w kategorii przygnebienia..
Jak następnym razem coś podobnego poczuję to też użyję :)
Serdecznie pozdrawiam.
oceny Oceny użytkownika:
10 ( smak: 10, zapach: 10, wygląd: 9 )
awatar
VapoRR
starstarstarstarstar
2022-01-02 01:48:04
Redigafek, piłem piwa w swoim życiu zbyt mocno nachmielone, "na pałe". Nie wszystkie komentuje na tej stronie. Jak uwielbiam chmiel, tak tamte "okazy" zwyczajnie powodowały spory grymas na mojej twarzy. Nie sztuką jest złamać balans i pocisnąć po bandzie z granulatem, ale zrobić to w taki sposób, żeby nie było zgrzytu po jakiejś chwili od łyku. Chyba znasz takie określenie - co za dużo, to niezdrowo. Mnie przygnębia zarówno przytłaczający karmel jak i odpychająca, nadmierna gorycz. Najgorzej, że jeśli występuje, to zwykle z niekomfortowym pieczeniem w przełyku. To nie jest fajne, serio.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 7, zapach: 8, wygląd: 9 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.