Wrężel Big Game #ONE
Wrężel Big Game #ONE
Wrężel Big Game #ONE
% alk. 11.5
Blg 24.5
5904181970112addbarcode
ulubione: 1

Moc goryczki, grad aromatów, deszcz owoców. Oto podkręcona, imperialna IPA!
Dodał: Lukasz - 2021-11-19 08:27:19

oceny Oceny

Użytkownicy 7,13 / ilość: 23
Goście 6 / ilość: 1
średnia7,08 / ilość: 24

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2022-01-14 23:41:02
Wygląd: dosyć oldskulowy, miedziane, nieklarowne, spora piana ecru
Zapach: pachnie też oldskulowo, czyli sporo karmelu, nawet jakaś nuta miodowa i maślana, nie bucha strasznie owocami, choć prócz 5 rodzajów chmieli dodano tu pulpy, raczej standardowy zestaw chmieli jak w ipkach sprzed 7 lat, cytrusy, owoce tropikalne, trochę żywic, jest też aromat alkolowy, choć bałem się, że będzie mocniejszy.
Smak: Smak jest również olskulowy, widać, że to rozwinięcie Tropical Wrężela, które pochodzi z 2016 i wciąż smakuje jak piwa z tamtych czasów, nawet dokładnie te same chmiele (brakuje tylko Equinoksa) i owoce - to proste, w 2016 nikt w Polsce nie znał chmielenia na zimno hop gunem, dlatego dodawano soków lub pulp, ale mamy 2022.
W cholerę tu karmelu, miodu i nawet masła (to był znak rozpoznawczy Tropicala z Wrężela) jest też potwornie alkoholowe. Nie wiem, czy to we Wrężelu wpadli na pomysł, że rynek potrzebuje mózgotrzepa 11,5% czy w Lidlu, ale rynek nie potrzebuje. Rozumiem modę na hazy dipki tak pod 8%, takie piwo pod 20blg będzie po prostu bardziej juicy niż 16 (w dodatku umożliwiło to krafcikowi podniesienie cen, bo te wszystkie dipki od razu wskoczyły na 15, a resztę wyrównano w górę później), ale naprawdę 11,5% alko to przegięcie, nic piwo nie zyskuje poza alkoholowością. Zresztą tych TIPA nie ma za wiele na rynku, a jak są to mają 9 góra 10% alko.
Piwo nie ma faktury juicy, to piwo rodem z 2016 kiedy nikt w Polsce nie znał NEIPA, jest staromodnie karmelowe, mało owocowe, większość dobrych dipek na rynku jest kilka razy bardziej owocowa tylko od chmieli. Nie powiem, Tropical IIPA Wrężela mi bardzo smakowało zwłaszcza 1. warka z 2016, później różnie bywało, bywały też warki mega cebulowo-maślane, ale tak po 2018 to nie wróciłem do niego nigdy, bo to archaiczna i typowo polska szkoła myślenia o Double IPA, gdzie double odnosiło się do słodu i alkoholu (wbrew amerykańskiej, gdzie odnosiło się przede wszystkim do chmielu) i to były takie ciężkie, karmelowe zamulacze, a chmielu tam szło tyle co do zwykłej IPA, więc często się nie różniły od barleywine, ale piwo jest ciężkie głównie od alkoholu. Długo się zbierałem z jego otwarciem, bo serio, stouta 11,5% to mogę sobie sączyć godzinami, a IPA pije się szybko. Nie ma tu dużo wrażeń chmielowych, owocowych, nawet słodowych, raczej piwo dla osób, które szybko chcą się znietrzeźwić.
oceny Oceny użytkownika:
3 ( smak: 3, zapach: 3, wygląd: 6 )
awatar
Gość
awatar
Gość

2022-01-08 00:20:35
Ale sztos.
Lekko mgliste. Buchające cytrusy, new age hops, miód, przejrzały melon. Wpada wręcz w tony młodego barley wine.
W ustach jakby soczkowe ale wciąż najdalej półwytrawne. Świetnie skontrowane niską choć obecną goryczką. Bardzo kompleksowe, gładkie, obfite i bardzo harmonijne. Żywica, chrupkość, mniszek, soczystość, kajmak, dżem pomarańczowy, morele. Finisz wzorcowy. Bardzo spokojny, wyrównany wygaszający profil piwa i wszystkie jego smaki.
10/10
Warka dla Jurgenów. Może być jeszcze gdzieś w terenowych lidlach. Naprawdę warto poszukać zapomnianą puchę na półce. Bardzo polecam
awatar
Gość
awatar
Gość

2021-12-11 20:42:50
High Gravity Beer
24 koma 5 BLG na 11 koma 5 volt. Oostro
Warka do 02 11 22. Nabyte za 8,99 zyla w Lidl Straszyn.
Zaznaczę, że kilka piw Wrężla jak Cardinal, Barley wine Wild BA, Sail On a zwłaszcza Vermont Double Ipa Coyote bardzo mi smakowały. Piwa odznaczały się bardzo dobrym rzemiosłem. Były przemyślane i uczciwie uwarzone. Przy tym po prostu smaczne. Oczywiście zdarzyły się też takie porażki jak Tropical Wild Brett Ipa BA (ewidentnie ratowane uszkodzone piwo wypchnięte w dużej flaszy do Lidla) czy wręcz pokurczowaty Juicer. Tylko średnie były Majowy Koźlak, Falconer czy Cooliber. Natomiast dość dużym rozczarowaniem był dla mnie wspominany poniżej Tropical Imperial Ipa - mimo ewidentnych zalet, niestety zbyt przewalony owocami ( sorry Gościu od recenzji 2021 12 06 15.56.03 just my opinion).
Jeśli tak jak mówisz Big Game #One jest po prostu jego mocniejszą wersją to są to na szczęście kompletnie inne piwa.
Z analizy składu obu piw wychodzi, że tak jest w rzeczy samej. Słody, chmiele, soki - the same. Jedyna różnica to biały cukier dodany do #One.To podbija extrakt + daje wyżej odfermentowane piwo. Ów zabieg zmienia jednak wszystko. To podkręcenie czyni nowe piwo bardzo harmonijnym.
BIG GAME jest teraz płynem z jedynie dotykiem owocowej faktury, która genialnie wtapia się w słodową i chmielową bazę. Zbyt wyróżniająca się również w Tropicalu goryczka tutaj jest wręcz idealna. Pomimo swojej sporej obecności doskonale kontruje obfitą ale jakże welwetową pełnię. Nie naraża trunku na zbyt często spotykaną w takich Pudzianach soczkowość (sorry Marius ).
Zapach jest wybitny. Kompleksowy, bez dominanty żywicy, owoców czy karmelu. Jest tu i puszkowy ananas, pomarańczowy zest, guma balonowa, sosnowe pędy, nuta grapefruita i wrzeszcie mangowa pełnia. Przy tym jest Tropikalny Łan zdecydowanie najbardziej zdradliwym piwem 11,5 alko jakie piłem ever (a miewało się i Imperialne Portery, Risy, Barleje, Quad Black Ipy czy 14sto voltowe wymrażanki ).
Usta Big Gejma są pzry tym wszystkim bardzo gładkie, zaskakująco świeże i satysfakcjonujące jak pierwszy pocałunek...
Piwo jest średnio nisko wysycone. Jak się okazuje nie tylko przy Porterach i Risach to lżejsze nagazowanie jest porządane. Również w tak pałerfulnej Ipie służy lepszemu oddaniu jej walorów.
Na deser świetny finisz z ewidentnie leśną i jakby wręcz waniliowo dżemową, słodkawą końcówką świetnie wyobloną elegancką goryczką
Brawo Wrężel. Brawo.
Simply 10/10 bo czego w końcu można wymagać więcej?
PS
ciekawe co oferuje BIG GAME #Two?
awatar
Redigafek
starstarstar
2021-12-20 13:28:52
Powyższe popełniłem jako jeszcze niezalogowany
awatar
Gość
awatar
Gość

2021-12-06 17:32:54
Dużo soków, equilibrium, nic przed szereg i bucha zapachem. W smaku bardzo lekkie, orzeźwiające. Super
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.