Wrężel Belgian Blond Ale
Wrężel Belgian Blond Ale
Wrężel Belgian Blond Ale
% alk. 7.3
Blg 16.5
IBU 25
brak koduaddbarcode
ulubione: 1

Produkt browaru kontraktowego Wrężel, który swoje piwa warzy w browarze Zarzecze, który znajduje się nieopodal Żywca. Belgian Blond Ale to Piwo rzemieślnicze, pasteryzowane i niefiltrowane. Jest to klasyczne piwo belgijskie, którego receptura została opracowana przez czcigodnych mnichów. Można się tylko domyślać jakie cuda natury kontemplowali... Cytrusowa świeżość i goździkowa zadziorność wyrosła na belgijskich drożdżach... Belgian Blond Ale dostarcza Twojemu duchowi i ciału niebiańskich rozkoszy.

Skład: woda; słody: Pilzneński, Monachijski I, Abbey malt, cukier; chmiel: Challenger, Goldings; przyprawy: skórka słodkiej pomarańczy; drożdże: Fermentis Abbaye.
Fermentacja górna + 19/21°C.
Polecana temperatura serwowania to przedział 12-14°C.

Barwa jasno-bursztynowa, zmętniona. Piana w kolorze przybrudzonej bieli, skromna i wątła po nalaniu. Ma wysokość niecałego centymetra, od samego początku była dziurawa, po chwili został tylko nieznaczny pierścień. Koronki na szkle jakie zostały po pianie były nierówne, słabe i szybko spływające. Aromat delikatny. Kwaśny, kojarzący się z kwaszoną kapustą. W oddali czuć też typowo belgijską woń fermentujących owoców oraz umiarkowaną porcję słodu. W smaku mocno wytrawne. Mieszanka akcentów kwaśnych z lekką słodyczą i słodami. Nie brakuje belgijskich, dzikich akcentów owocowych z drożdżami na drugim planie. Kwaśność w piwie dominuje, jest ściągająca i długo pozostaje na języku. Podczas picia, przy przełykaniu pojawia się specyficzne odczucie pieczenia w gardle, które odczuwa się jako związane z solidną porcją kwaśności. Goryczka nie odgrywa znaczącej roli w tym piwie, jest obecna tylko przez chwilę i to w niskim natężeniu. Nasycenie na niskim poziomie.
Dodał: Stacher93 - 2015-04-17 09:58:14

oceny Oceny

Użytkownicy 6,1 / ilość: 21
Goście 6 / ilość: 11
średnia 6,06/10 / ilość: 32

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
ArMagh
starstarstarstarstar

2016-05-26 14:54:39
Kolor: bursztynowy, lekko mętne; piana z 2 cm do zera w ciągu 2, 3 minut.
Zapach: goździk, pomarańcza, miód, a potem alko. z czasem zapach robi się dość nieprzyjemny.
Smak: owocowo miodowy, ciężki; trochę goździka, miodu i pomarańczy. z czasem wszystko to znika pod bardzo wyczuwalnym jak dla mnie alko, który fajnie rozgrzewa ale całkowicie zagłusza inne akcenty piwa. Wysycenie niskie. Pijalność: jedno zdecydowanie wystarczy.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 4, zapach: 5, wygląd: 6 )
awatar
Roller
starstarstarstarstar

2016-01-03 14:42:21
Kolor jasno bursztynowy. Piany praktycznie nie ma, bardzo szybko znika. W aromacie standard czyli gozdzik, przebija sie z dala lekko banan. W smaku bardzo alkoholowe wrecz czuc te spirytusowosc. Rozgrzewajace i troche slodkie. Co moge powiedziec? Nie, nie tak powinien smakowac blonde. To piwo jest nie dosc, ze ciezkie to jeszcze nieprzyjemne. Ten kto probowal tego gatunku wie, ze alkoholowosc jest norma, ale nie przykrywa ona calego piwa i nie jest gryzaca. W wiekszosci browarow alkohol dobrze kontrastuje, tutaj nie ma z czym.
oceny Oceny użytkownika:
4 ( smak: 3, zapach: 6, wygląd: 4 )
awatar
Marianek
starstarstarstarstar

2015-10-22 19:53:28
Kolor ? jasny bursztyn. Piana - prawie biała, wysoka, ale szybko znika, nie zostawia śladu na szkle. Aromat nie powala ? głownei słody, trochę owoców, przypraw. Smak ? mocno słodowy, do tego trochę owoców i mocniejsze przyprawy oraz posmak drożdży. Goryczka niemal nie istnieje. Po kilku łykach czuć coraz mocniej alkohol.
BBA gorsze od Double Witbier.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 7 )
awatar
cycu_jeden
starstarstarstarstar

2015-09-20 18:33:29
Jak na razie najgorsze piwo Browaru Wrężel, jakie miałem okazję wypić. Barwa ciemnopomarańczowa, lekko zmętnione. Piana, pomimo agresywnego lania, niziutka i błyskawicznie znikająca , tak jak w tandetnych koncerniakach. Brak lacingu. W zapachu i w smaku lekki DMS, ale czuć też skórkę pomarańczy i słody. Alkohol nieźle zamaskowany, wysycenie niskie.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 7 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010