Wrężel American Pale Ale
Wrężel American Pale Ale
Wrężel American Pale Ale
% alk. 4.8
Blg 12.0
IBU 44
brak koduaddbarcode
ulubione: 3

Produkt nowego, kontraktowego, rzemieślniczego browaru Wrężel, warzącego w browarze Zarzecze. Głównym piwowarem browaru Wrężel jest Adrian Kukuła. Piwo górnej fermentacji, niefiltrowane i pasteryzowane. American Pale Ale to nowoczesna wersja angielskiego protoplasty. Chmielenie na zimno amerykańskimi chmielami dało zniewalające aromaty cytrusów oraz delikatne nuty żywicznego lasu. W smaku dominuje charakter chmielowy, wspierany delikatną słodowością pochodzącą od słodu Pale Ale. Doskonałe dla entuzjastów porządnej chmielowej goryczki w delikatnej oprawie.

Skład: słody Weyerman: Pale Ale, Carahell; chmiel: Mosaic, Amarillo, Cascade, Magnum; dodatki: mech irlandzki; drożdże: Fermentis US-05.
Najlepiej spożywać w temp. 10-13°C.

Barwa bursztynowa, zmętniona. Piana biała, po nalaniu tworzy się nierównomierna, skromna, dziurawa warstwa uformowana z grubych pęcherzy. Szybko gromadzi się po jednej stronie i tworzy skromny pierścień, zostawiający śladowe firanki na szkle. Aromat umiarkowanie intensywny, na pierwszy plan wybija się słód, wraz z przyjemną słodyczą, kojarzącą się z owocami tropikalnymi. W tle lekka nuty cytrusowe i żywiczne. W smaku słodowa słodkość i szybko nachodząca na nią silna, nieco zalegająca goryczka chmielowa, o owocowym profilu. Goryczka ta utrzymuje się dosyć długo. Nasycenie średnie, bez zarzutu.
Dodał: Stacher93 - 2014-10-07 13:26:18

oceny Oceny

Użytkownicy 7,09 / ilość: 34
Goście 7,2 / ilość: 10
średnia 7,11/10 / ilość: 44

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Kylo_WR
starstarstarstarstar

2015-08-11 12:00:18
Bardzo ładna piana. Drobne pęcherze i ładny lacing. Aromat bogaty w cytrusy. Bardzo przyjemna goryczka. Wysycenie niskie. Bardzo dobre. Polecam.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 9 )
awatar
cycu_jeden
starstarstarstarstar

2015-07-18 17:34:29
Kolor jasnego bursztynu, lekko mętne. Piana kremowa, zbita, wysoka na jakieś 2,5 cm, składająca się głównie z drobnych i średnich pęcherzy, po chwili opada do ładnego kilkumilimetrowego kożuszka, bardzo ładny lacing. W zapachu na pierwszym planie cytrusy, zwłaszcza mango, w tle lekka żywica. W smaku również na pierwszym planie mango, w tle bardzo przyjemna chmielowa goryczka. Wysoka pijalność, wysycenie odpowiednie, alkohol słabo wyczuwalny. Dodaję do ulubionych.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 10, zapach: 9, wygląd: 9 )
awatar
Brajan36
starstarstarstarstar

2015-05-30 21:29:36
Cena : 8,50 (500ml) , piana biała lekko zaciemniona , dość obfita , duże i drobne pęcherzyki , bardzo brudzi szkło w delikatne nie regularne witraże , barwa bursztynowa , ostatecznie zostaje , zapach : owoce bardziej te tropikalne ( mango ? ) lekka żywica , smak : silna goryczka (40IBU) słód później ta chmielowa amerykańska goryczka w odpowiednim czasie zanika ,
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 8, wygląd: 6 )
awatar
root-theory
starstarstarstarstar

2015-03-21 19:29:50
Przyjemnie pijalne, przydałoby się deczko więcej chmielu i byłoby super, na ten moment poprawne APA, fajnie mętne, porządny lacing oraz przyjemny nienachalny zapach.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010