Wrężel American Amber Ale
Wrężel American Amber Ale
Wrężel American Amber Ale
% alk. 5.4
Blg 14.0
IBU 35
brak koduaddbarcode
ulubione: 4

Uwarzone przez kontraktowy browar Wrężęl, warzący swoje piwa w browarze Zarzecze, nieopodal Żywca. Jest to dziewiąte piwo uwarzone przez ten browar, który rozpoczął działalność w roku 2014. Głównym piwowarem Wrężela jest Adrian Kukuła. American Amber Ale to piwo rzemieślnicze, pasteryzowane i niefiltrowane. Bursztynowo-czerwone piwo górnej fermentacji, o wyraźnych aromatach amerykańskiego chmielu, dobrze zbalansowane pomiędzy słodowością, a chmielową goryczką. Od APA różni się mniejszą goryczką, większą treściwością oraz karmelowym bogactwem, którego na próżno szukać w piwach typu Pale Ale. Stworzone dla Ciebie z pasją przez browar daleki od masowej produkcji! Składniki: woda; słody jęczmienne: Pilzneński, Monachijski I, Melanoidynowy, Caraamber, Carared, Caramunich III, Carafa I; Chmiele: Amarillo, Mosaic, Chinook, Columbus; drożdże: Safale Fermentis S-04. Fermentacja górna +20°C. Chmielone na zimno. Polecana temperatura serwowania to przedział +11 do +13°C. Piwo pojawiło się w sklepach w okolicach 1 kwietnia 2015 roku.
Dodał: Stacher93 - 2015-06-05 20:23:06

oceny Oceny

Użytkownicy 7,08 / ilość: 13
Goście 7,25 / ilość: 8
średnia7,14 / ilość: 21

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
cycu_jeden
starstarstarstarstar

2016-10-11 22:47:15
Barwa bursztynowa, opalizująca. Piana koloru kremowego podchodzącego pod beż, dość szybko opadająca do warstwy centymetrowej, która po dłuższym czasie opada do niewielkiego pierścienia utrzymującego się do końca degustacji, pozostawiająca łagodne firanki na szkle. Zapach przeciętny, karmelowy, lecz pod koniec degustacji czuć alkohol. W smaku bardziej słodowe niż goryczkowe, choć minimalna goryczka jest. Podobnie jak w zapachu tak i w smaku pod koniec degustacji wyłazi alkohol. Wysycenie średnio-wysokie.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 6, wygląd: 8 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2015-09-18 21:10:56
Piana drobno i gruboziarnista, nie do końca białej barwy, bardziej beżowa, lacing występuje w jakiejś postaci, niezbyt imponującej, lecz jest, wysoka na około pół centymetra, średnio-szybko opadająca. Barwa czerwonawa, mętne zupełnie nieprzejrzyste. W zapachu akcenty ziołowe i kwiatowe mieszają się z zapachem ciasteczek, czuć Amerykę. W smaku również nieźle ciasteczkowe, bardzo dobra kontra kwaskowa, trochę gorsza słodowa, goryczka adekwatna do stylu, akcenty kwiatowe oraz karmelowe utrzymują się na podniebieniu, wysycenie na średnim poziomie. Kapsel niestety zwykły biały, etykieta prosta lecz logicznie ułożona i elegancka. Pod koniec degustacji kontra kwaskowa troszkę za mocno wychyla się naprzód, AAA jest ciekawym stylem, zdecydowanie nie moim ulubionym, lecz na pewno wartym spróbowania, a w wykonaniu Wrężela daje radę, 7 ode mnie, może z malutkim minusikiem.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 7 )
awatar
Gość
awatar
Gość

2015-09-11 18:44:24
Dobra pijalność, fajnie wypełniające, goryczka nie za duża ale z \"ogonem\", aromat dobrze zbilansowany ,wyważony . Na pewno piwo nie na raz .Super dla wielbicieli amerykańskich chmieli .
awatar
Gogo
starstarstarstarstar

2015-05-18 20:44:27
Wczoraj zrobiłem sobie degustację dwóch AAA: Wrężelowego oraz Szczwanego Lisa z Chmielarium
Wrężel AAA wypadł w degustacji znacznie lepiej. Ma wszelkie cechy tego stylu, jest wyraźny ale stosowany akcent amerykański, jest słodowość i karmel, odpowiednia goryczka nie zalegająca zbyt długo, pijalność wysoka. Fajne piwo, warto spróbować bo to dobry wyznacznik stylu.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 6 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.