Wrężel Aframon Saison
Wrężel Aframon Saison
Wrężel Aframon Saison
% alk. 6.3
Blg 15.5
IBU 35
brak koduaddbarcode
ulubione: 1

Piwo w stylu Saison uwarzone przez Browar Wrężel z miejscowości Zarzecze (powiat żywiecki, województwo śląskie). Jego premiera odbyła się 2 kwietnia 2016 roku.

Sezonowy letni styl, oryginalnie warzony na koniec sezonu zimowego, o owocowo-przyprawowym aromacie, z dodatkiem afrykańskiego pieprzu zwanego inaczej aframonem madagaskarskim. Musujący o złocistym kolorze. Mocno orzeźwiający. Stworzone dla Ciebie z pasją przez browar daleki od masowej produkcji!

Składniki: WODA; SŁODY JĘCZMIENNE: Pale Ale, Wiedeński, Karmelowy jasny; SŁODY PSZENICZNE: Pszeniczny jasny; CHMIEL: Hallertau Mittlefruh, StrisselSpalt, Herkules; DODATKI: skórka cytryny, skórka słodkiej pomarańczy, pieprz Guinea (Aframon Madagaskarski), Kardamon zielony; Mech Irlandzki; Cukier; DROŻDŻE: Mangrove Jacks M27
Zalecana temperatura serwowania: 8-12°C
Dostępne w butelkach bezzwrotnych o pojemności 0,5l.
Dodał: piwosz92 - 2016-04-05 00:51:50

oceny Oceny

Użytkownicy 7,25 / ilość: 8
Goście 0 / ilość: 0
średnia7,25 / ilość: 8

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
cycu_jeden
starstarstarstarstar

2016-10-13 03:34:57
Kolor bursztynowy, mętny. Piana biała, zbita, dosyć wysoka, dość szybko opadająca do łagodnego pierścienia, który utrzymuje się do końca degustacji, przyzwoity lacing. Zapach wyśmienity - nuty cytrusowe i słodowe. W smaku treściwe, słodowe z wyraźną chmielową goryczką, w tle delikatne akcenty drożdżowe. Alkohol jak na 6,3% obj. średnio wyczuwalny, przyjemnie rozgrzewający. Wysycenie odpowiednie.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
Gogo
starstarstarstarstar

2016-05-13 23:19:01
Dodatek aframonu miała w sobie bodajże African Queen z Radugi. Tam nie czułem tego praktycznie w ogóle, tutaj przyprawa jest bardzo intensywnie wyczuwalna. Poza tym cechy saisona dobrze zaznaczone, piwo pijalne, orzeźwiające, lekkie.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.