Wokanda Wrobiony
Wokanda Wrobiony
Wokanda Wrobiony
% alk. 6.5
Blg 17.0
5907222987100addbarcode
ulubione: 1

Uwarzone przez Browar Wokanda.
Piwo w stylu Rauchbock.
Dodał: Barcelonismo - 2018-12-19 07:22:53

oceny Oceny

Użytkownicy 8,25 / ilość: 4
Goście 0 / ilość: 0
średnia 8,25/10 / ilość: 4

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
BRYNIU
starstarstarstarstar

2019-09-03 18:25:59
Drobno-pęcherzykowa piana w kolorze kremowym. Utrzymująca się ładnie. Zerowy lacing (jedynie niska otoczka wokół szkła - ciężko nazwać to efektem lacingu). Barwa brunatna - zmętniona. W aromacie na pierwszym planie ujawniają nam się wędzone nuty. Mianowicie zapach dobrej wędzonej surowej szynki. Kolejno akcenty zbożowo-chlebowe. W smaku bardzo pełne i wyraziste. Nie jestem fanem wędzonek, lecz muszę przyznać, że ta robi na mnie wrażenie. Lekko słodkawe co dobrze komponuje się z wędzonką oraz ładnie ją wygładza. Akcenty chlebowe i zbożowe zaznaczone. W tle również wyczuwalny dobrze karmel oraz lekki miód. Całość tworzy bardzo udaną kompozycje, równie dobrze ułożoną. Goryczka na niskim poziomie nie zalegającym na finiszu.
Wysycenie: średnie
Warka do: 23.11.2019
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
Aure
starstarstarstarstar

2019-06-06 11:24:27
Piwo wyłapane w lokalnym sklepiku, za pół ceny - mimo, że warka do 23-ego listopada. Czy warte oryginalne 10 pln? Nie sądzę. Ale jest o wiele lepsze, niż oczekiwałem.

Czuć wyraźną koźlakowość słodów (choć jest ich aż 7!), karmelową słodycz. Wędzoność jest znacząca i za nic nie da się pomylić z \"czystym\" koźlakiem, ale nie sądzę, by piwo to zaintrygowało fanów skrajnej wędzonki. W moim wypadku, najbardziej cenię, gdy piwo ma delikatne wędzenie, nie jest nim zdominowane - i w tym wypadku dobrze wypada połączenie z koźlakiem. Niby podane są 3 chmiele, ale nie umiem określić, czy to przebija się na pierwszy plan - raczej nie bardzo.

Uważam ten smak za pełny, złożony, działa inaczej na każdym etapie - łagodnie uderza w język, daje słodycz przy przełykaniu, przyjemnie pozostaje po przełknięciu i osadza się masą smaków na podniebieniu. Miło jest pić je schłodzone, powoli, choć brak mocnej piany (i lacingu) sprawia, że przy dłuższym piciu aromaty mogą się ulatniać. Spodziewałbym się sztywniejszej piany po stylu, niemniej ma miłą kremowość barwy.

Napój przejrzysty, bez osadu, rubinowy, miedziany. Ładny, porządny.

Zapach zdominowany przez wędzenie. Wyrazisty, porządny. Ledwo co wsadzę nos do szkła, czuję wyraźnie.

Dobre piwko, mam nadzieję, że doczeka się innych ocen.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 7 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010