Wokanda Świadek Koronny
Wokanda Świadek Koronny
Wokanda Świadek Koronny
% alk. 10.2
Blg 24.0
5907222987131addbarcode

Uwarzone przez Browar Wokanda.
Jest to Imperialny Porter Bałtycki.
Dodał: Barcelonismo - 2019-01-24 14:55:43

oceny Oceny

Użytkownicy 8 / ilość: 6
Goście 0 / ilość: 0
średnia8 / ilość: 6

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
BRYNIU
starstarstarstarstar

2021-04-02 11:26:29
#Leżakowane#
Beżowa, niska, drobno-pęcherzykowa piana, opadająca praktycznie do zera (do pierścienia) Brak lacingu. Barwa czarna z licznymi drobinami drożdży. W aromacie suszona śliwka, kawa, czekolada deserowa. W smaku bardzo obfite, pełne i treściwe (dobrze wyleżakowane). Czuć nuty kawowe, gorzkiej czekolady, kakao oraz suszonej śliwki.
Wysycenie: nisko-średnie
Warka do: 31.01.2020r.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 7 )
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2020-04-12 02:02:47
Wygląd: prawie czerń, piana niewielka i nietrwała
Zapach: paloność, kawa zbożowa, karmel, słaby
Smak: Tu już znacznie lepiej, pełne, wyklejające, nie ma wątpliwości, że to imperialny bałtyk, piwo 2,5 m-ca po terminie, jest delikatna lukrecja, maggi, pewnie od utlenienia, fajny orzech, poza tym dużo kawy zbożowej, paloności, gorzkiej czekolady, karmelu, taki łamaniec, bardziej słodki RIS niż bałtyk, ale piwo ok, może dlatego, że pite po dwóch okrutnikach.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 4, wygląd: 6 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2020-01-30 23:44:28
Piana znikoma, beżowa, drobnoziarnista, wysoka na około pół centymetra, dziurawiąca się momentalnie po przelaniu piwa z butelki do szkła i nie pozostająca pod zupełnie żadną postacią, brak lacingu. Barwa ciemniejsza rubinowa wręcz czarna, nieklarowne i nieprzejrzyste, stosunkowo mocno zmętnione. W zapachu suszone owoce, nuty czekoladowe oraz kawowe, palony i prażony akcent, sporo karmelu, mniej lukrecji czy toffi. W smaku dość słodkie, na pierwszym planie wyraźnie suszone owoce, najbardziej rodzynki, dalej karmel, deserowa czekolada, ciut kawy, prażony i lekko palony finisz, dobrze zamaskowany alkohol jedynie delikatnie rozgrzewający przełyk, goryczka adekwatna do stylu, niezła kontra kwaskowa, sporo ciała, oleista faktura, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel niestety zwykły czarny, etykieta w ciemnej kolorystyce, całkiem ładnie wykonana graficznie, w miarę dobrze i wyczerpująco opisana. Warka 31.01.2020, leżakowane około roku, degustowane w dzień daty spożycia. Zdecydowanie ułożony imperialny bałtycki porter o profilu idącym w stronę deserowego, słodkie suszone owoce, karmel czekolada i jedynie palony aftertaste trochę przełamuje słodycz. Raczej jestem zadowolony, może wolę bardziej wytrawne i złożone wydania tego stylu, ale na zimowy wieczór taka odsłona również mi pasuje, słodycz nie zamula, a czarny charakter jest oddany. 8 z małym minusikiem to moja ostateczna ocena.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 8 )
awatar
StefekPijakos
starstarstarstarstar

2019-07-17 18:45:50
Ciekawie zatytułowana seria piw. W tym przypadku mocno aromatyczny porter czyli Imperialny Porter. W zapachu orzechy, kawa coś owocowego. Barwa czarna, dosyć oleisty, ale bez klimatu goryczkowego. Doskonale zamaskowany alkohol. Dobrze się pije i podstępnie atakuje, że to jednak nie napój bezalkoholowy. Wyczuwalna paloność i słodowość.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 8 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.