Wojtek
Wojtek
Wojtek
% alk. 5.5
Blg 14.0
brak koduaddbarcode

Wojtek był okazałym ponad dwustu kilowym syryjskim niedźwiedziem brunatnym, żołnierzem 22 Kompanii Zaopatrywania Artylerii 2 Korpusu Polskiego dowodzonego przez generała Władysława Andersa, z którą przeszedł cały szlak bojowy. Brał udział w bitwie pod Monte Cassino. Piwo Wojtek, tak jak niedźwiedź na cześć którego nosi imię, jest silne, głębokie w swoim słodowym charakterze, o złocistej barwie. Niezwykła kompozycja zróżnicowanych odmian chmieli nadała mu wyrazistą, choć subtelną goryczkę i chmielowy aromat z wytrawnym finiszem owoców cytrusowych i jałowca.
Dodał: Shinodin - 2016-07-22 16:48:46

oceny Oceny

Użytkownicy 6,57 / ilość: 7
Goście 10 / ilość: 1
średnia7 / ilość: 8

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
oranjefan
starstarstarstarstar

2016-10-29 13:19:37
Aromat słodki, wyraźnie biszkoptowy i lekko karmelowy. W tle jednak próbują się przebić owoce tropikalne. Jest też w aromacie wyczuwalna pewnego rodzaju landrynkowość która składa się na całokształt doznań zapachowych. Słodko, landrynkowo.

Piwo o barwie jasno bursztynowej, z delikatnym zmętnieniem/mocną opalizacją. Z niezbyt obfitą piana w kolorze ecru. Pianka ładnie zbudowana z drobnych bąbelków i opadająca w średnim tempie. Pozostawia przyjemny, ładny lejsing.

W smaku znowu wyraźna słodowość i biszkoptowosc. Ma się wrażenie jakby się miało do czynienia z ciastem biszkoptowym z marmolada w płynie. Słodkie, wyklejające, ale na szczęście z kontrująca goryczka.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 6, zapach: 7, wygląd: 9 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2016-07-09 18:37:38
Piana bielutka, drobnoziarnista, w miarę gęsta i puszysta, wysoka na około półtora centymetra, bardzo powoli opadająca, nienajgorszy lacing. Barwa ładnie opalizująca ciemniejsza miodowa nieklarowne i nieprzejrzyste, delikatnie zmętnione. W zapachu aromatyczne nuty cytrusowe i żywiczne, trochę karmelu, minimalny alkoholowy akcent, pachnie bardzo przyjemnie. W smaku mocno goryczkowe z karmelowymi i żywicznymi klimatami, cytrusy trochę zgasły, dobra kontra słodowa, brak kwaskowej, wysycenie na średnio-niskim poziomie, wraz z ociepleniem coraz bardziej wyczuwalny alkohol. Kapsel świetny, grafika niedźwiedzia bardzo przypadła mi do gustu, etykieta ciekawa dobrze opisana, interesująco wykonana. Z początku bardziej smakowało mi to Golden Ale, z upływem czasu coraz mniej, goryczka zaczyna męczyć, jednak na mniej niż 7 z minusem nie zasługuje, coś świeżego.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 7 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.