Witnica Black IPA
Witnica Black IPA
Witnica Black IPA
% alk. 7.5
IBU 80
brak koduaddbarcode
ulubione: 1

Black IPA to piwo czarne górnej fermentacji, intensywnie chmielone o goryczce w skali 80 IBU. Przy warzeniu użyto następujących rodzajów chmieli: Cascade, Citra, Chinook oraz Zeus. Przy produkcji użyto, aż 6 gatunków słodu: Jasny, Carafa, Karmelowe Jasny i Ciemny, Pale Ale, Pszeniczny. Zastosowano również drożdże górnej fermentacji: US-05. W finale, aby uzyskać kompletność smaku, dodana została również skórka słodkiej pomarańczy.
Dodał: Rob_Rock - 2017-02-23 20:57:55

oceny Oceny

Użytkownicy 7,4 / ilość: 5
Goście 8,33 / ilość: 6
średnia 7,91/10 / ilość: 11

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Borsuk77
starstarstarstarstar

2017-10-15 23:15:52
Dobra, choć momentami nieco ciężkawa interpretacja stylu. Myślę, że skuszę się jeszcze w najbliższym czasie na kolejną butelkę.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2017-08-05 23:34:03
Piana beżowa, drobnoziarnista, wysoka na około pół centymetra, lecz dość szybko dziurawiąca się i opadająca, wobec czego lacingu tutaj nie doświadczamy. Barwa ciemniejsza rubinowa wręcz czarna, nieklarowne i nieprzejrzyste, stosunkowo mocno zmętnione. W zapachu mocne aromaty kawy i czekolady, ale też wyraźnie zaznaczone cytrusy, palone akcenty, trochę smoły, lekki alkoholowy klimat. W smaku kawa i czekolada nadal dominują, tym razem na kubkach smakowych, cytrusy i goryczka o tymże profilu, znaczna, umiarkowanie zalegająca, dobra kontra słodowa, słabsza kwaskowa, po ogrzaniu wyczuwalna alkoholowa woń, która nieco obniża walory smakowe, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel niestety zwykły czarny, etykieta również w czarnej kolorystyce, minimalistyczna graficznie, bardzo dobrze prezentuje się na półce sklepowej, całkiem nieźle opisana. Warka 30.12.2017. Naprawdę fajna Black IPA, powiem szczerze nie spodziewałem się tej klasy wyrobu od browaru Witnica, a tutaj pozytywne zaskoczenie. Nie jest to oczywiście Black Hope od AleBrowaru czy Berserker od Kingpina, które są moimi ulubieńcami w tym stylu, ale niewiele mu brakuje. Ciemne, palone klimaty długo goszczą na podniebieniu, a to lubię, dodatkowo skórka pomarańczowa nadaje interesującego słodkiego posmaku. Zaryzykuję i dam 8, choć ze sporym minusem za zbyt wyczuwalny alkohol po ogrzaniu, jednak idzie to przeżyć. Dobry balans między ciemną stroną mocy, a cytrusami. Jednym słowem piwo godne polecenia.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 8 )
awatar
Rob_Rock
starstarstarstarstar

2017-02-23 16:00:10
Pierwsze co daje się wyczuć to intensywność - zarówno aromatu jak i smaku. Wynik 80 IBU robi wrażenie, ale oferta Pinty, czyli Raj z rajs, ma jeszcze więcej. Osobiście uważam, że hybryda ciemnego piwa z taką skalą goryczki (IPA), niekoniecznie musi być rozwiązaniem idealnym. Raczej nie powrócę nigdy do tego stylu.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010