Wiślany Gentleman APA
Wiślany Gentleman APA
Wiślany Gentleman APA
% alk. 6.0
Blg 15.0
IBU 55
brak koduaddbarcode
ulubione: 1

Piwo uwarzone przez Browar Wiślany w kooperacji z Browarem Regionalnym Wąsosz. Jak przeczytamy na etykiecie : Piwo pełne wigoru i świeżości w barwie bursztynu o słodkim owocowym aromacie z mocą różnorodnych chmielów tworzący niepowtarzalny bukiet smaków. Jednak na etykiecie zachodzi pewna nieścisłość. Na przodzie etykiety napisane jest Gentleman APA ( American Pale Ale). Z boku Gentleman IPA ( Imperial Pale Ale). Opis wyżej pasuje do APA a nie IPA , a w składzie są tylko angielskie chmiele. Zostawmy etykietę, a przejdźmy do degustacji rzeczywistej. Kolor pomarańczowo - herbaciany. Równomierne zmętnienie. W aromacie lekka porzeczka i karmel. W smaku podobnie i nie za ciekawie. Goryczka delikatna i przyjemna. Podsumowanie: Jest to zdecydowanie IPA czy jak kto woli English IPA.
Dodał: trollingxdd5 - 2016-03-24 23:39:11

oceny Oceny

Użytkownicy 5 / ilość: 7
Goście 6,5 / ilość: 2
średnia 5,33/10 / ilość: 9

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2017-06-02 20:51:39
Piana biała, drobnoziarnista, wysoka na około pół centymetra, średnio-szybko dziurawiąca się, zostawiająca jako taki lacing na ściankach szkła. Barwa ciemniejsza miodowa, raczej przejrzyste i klarowne, nieznacznie tylko zmętnione. W zapachu nuty ziołowe, przyprawowe, trochę karmelu i akcentów alkoholowych, dużo się dzieje w tym aspekcie. W smaku ziołowe aromaty, charakterystyczne dla angielskich chmieli, dobra karmelowa kontra słodowa, herbaciane posmaki, goryczka adekwatna do stylu, słabsza kontra kwaskowa, alkohol wyczuwalny coraz mocniej, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel od browaru Wiślanego, etykieta jak każda z tej serii, w niebieskiej kolorystyce, w miarę dobrze opisana. Warka 15.09.2017. Zdecydowanie nie jest to APA tylko English IPA, powiem szczerze, że gdyby nie ten alkohol, to piwo byłoby całkiem przyjemne w odbiorze. Z charakterystyczną nutą ziołową i przyprawową, charakter stylu jest zachowany. Jeśli miałbym oceniać smak a nie poprawność stylową, gdyż APA to nie jest, dałbym 6 z minusem. Naprawdę nie jest źle, dla kogoś przygotowanego na English IPA będzie to dobry wybór jak za tą cenę.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 6 )
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2016-12-17 01:00:20
Kompletnie tego nie kupuję, APA na angielskich chmielach? Kolejna amatorka, z boku etykiety to piwo zwie się już Gentelman IPA.
Pachnie ładnie, ale z APA nie ma nic wspólnego, są borówki, czarna porzeczka, liść jeżyny, herbata, tytoń, trochę jakby mięty-lub melisy, ziołowy, trochę kwiatowy i korzenny, pieprzny, ziemisty, no i czuć, że to słodowa bomba, lekko karmelowa. Zapach jest obłędny jak na English IPA i w tym stylu dam mu ocenę.
Kolor ciemny bursztyn, ładna piana ecru, genialny lacing jak szron ? kolor znów IPA, nie APA.
W smaku przypomina angielską IPA, tzn. jest bardzo pełne, słodowe, karmelowe, melanoidynowe, bardzo też ziołowe (drażni mnie taka bazyliowa nuta, wręcz słona), znów owoce ciemne, porzeczka, borówka, na plus to, że nie jest słodkie, bo tego się obawiałem, jest wytrawne, goryczka niewielka, krótka, ziołowa (55 IBU, to żart?), czuć mleczność w piwie, mi nie przeszkadza, fajnie je zaokrągla. Fajne piwo, ale jako English IPA, nie APA.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 5, zapach: 8, wygląd: 7 )
awatar
ArMagh
starstarstarstarstar

2016-11-01 21:59:08
Warka do: 10.05.2017

Aromat: karmel i dodatek kwiatowo-ziołowy. Dla mnie zapach zbyt ciężki.
Barwa: zmętniony bursztyn; Piana zbudowana z drobnych pęcherzyków w kolorze delikatnie przybrudzonej bieli. Na starcie (z lekką pomocą) 2,5 cm, do końca zostaje 3 mm warstwa. Dość ładny lacing w postaci poprzerywanych firan i kilku dużych kleksów. Etykieta: na plus - pełny skład; na minus - nie APA lecz English IPA (jak już koledzy wspomnieli) i niezbyt fortunnie dobrane kolory i czcionka.
Smak: karmel z kwiatami przełamany ziołową goryczką (faktycznie taką \"tabletkową\")
Wysycenie: średnie; Pijalność: niska
Podsumowując: ciężki zapach i ten tabletkowy posmak, który zostaje w ustach zdecydowanie za długo sprawia, że na pewno tego piwa nie można polecić. NAwet jako English IPA.

oceny Oceny użytkownika:
4 ( smak: 4, zapach: 3, wygląd: 7 )
awatar
Brajan36
starstarstarstarstar

2016-10-12 18:34:07
Cena: ok. 7zł
Warka : 02/05/2017

Barwa: Bursztynowe , minimalnie przymglone ;

Piana : wysoka , drobna , w odcieniu przybrudzonej bieli , powoli się łamie , zostawiając przy tym kilka chmurek na ściankach rozlokowanych w różnych odległościach ,

Aromat: z butelki : karmel przełamany korzennym zapachem ; ze szkła : jakiś przysuszany owoc , jagoda ? porzeczka ? coś też jest z lekkiej zbożowej strony , taki jak dla mnie jak nawet ma być to zapach utożsamiany z English IPA to nie jest do końca taki w ramach stylu , ciężki do określenia ;

Smak : tak trochę jak bym pił gorzką herbatę liściastą , goryczka ziołowa lekko zalatuje jak jakiś lek,;

Piwo jak dla mnie nie zbyt dobre wypite , nie powrócę
oceny Oceny użytkownika:
4 ( smak: 3, zapach: 4, wygląd: 4 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010