Widawa West Coast IPA
Widawa West Coast IPA
Widawa West Coast IPA
% alk. 6.2
Blg 16.0
brak koduaddbarcode

India Pale Ale z browaru Widawa zadebiutowało na Warszawskim Festiwalu Piwa w 2014 roku. Barwa jest bursztynowa, piana jest całkiem obfita i długo się utrzymuje. Aromat jest owocowy, wskazuje głównie na owoce tropikalne. Piwo jest bardzo pijalne, a na szczególną uwagę zasługuje goryczka, która pozostawia na przełyku posmak rozgryzionego grejpfruta.
Dodał: Esteban - 2015-01-15 08:07:55

oceny Oceny

Użytkownicy 7,18 / ilość: 11
Goście 9 / ilość: 1
średnia7,33 / ilość: 12

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Garet
starstarstarstarstar

2016-01-08 00:18:47
Bylo OKROPNE, ale prawdopodobnie dlatego, że było źle przechowywane w sklepie, jak mi jeszcze kiedyś wpadnie w ręce, to pewnie zmienię ocenę.

more detailsow:
instagram.com/p/5174QNI6si/
oceny Oceny użytkownika:
1 ( smak: 1, zapach: 1, wygląd: 4 )
awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar

2015-08-20 00:51:56
Barwa: Ciemniejsze złoto z bursztynowymi refleksami, średnio zmętniona.

Piana: W kolorze łamanej bieli, składająca się początkowo z drobnych i nieco grubszych pęcherzyków. Piana jest obfita i gęsta, piwo trzeba było nalewać na dwa razy. Zajmuje prawie 1/2 powierzchni szklanki. Szybko w miejscu drobnych i średnich pęcherzy zjawiają się grube bąble, co powoduje obniżenie się piany. Z czasem całość mocno się krzaczy - nienaturalnie i nierówno opada, na środku tworzy się głęboka wyrwa. Z czasem piana stabilizuje się jako półcentymetrowy, podziurawiony kożuszek. Na szkle powstają cienkie i rzadkie kropki i paski, które są trwałe, aczkolwiek nie zachwycają częstotliwością występowania.

Aromat: Intensywny i przyjemny. Słodki z dominującymi owocami tropikalnymi. Jest też trochę podbudowy słodowo-karmelowej. Niestety da się też wyłapać lekki diacetyl. Pojawiają się również ciekawe i zaskakujące, słodkie nuty truskawkowo-poziomkowe. Całość jest słodka, z butelki aromat jest zupełnie inny niż po przelaniu. Po kilku minutach wydaje się mniej intensywny i mało ciekawy, jakby się ulotnił.

Smak: Wyrazisty, trzyma zdecydowanie bardziej jednolity poziom niż aromat. Na pierwszy plan wybija się solidna porcja słodów z karmelem i silną słodyczą. Łączy się ona płynnie z bardzo przyjemnym i wyraźnym posmakiem dojrzałych owoców tropikalnych. Dalej czuć cytrusy oraz wspomniane już truskawki i poziomki. Bliżej finiszu ujawniają się akordy żywiczne wraz z bogactwem lasu iglastego. Goryczka jest intensywna, zjawia się późno. Charakteryzuje się żywiczno-grejpfrutowo-herbacianym profilem. Mimo dużego natężenia, nie należy do najdłużej odczuwalnych. Piwo to jest pełne w smaku, bardzo wyraziste i dobrze skonstruowane.

Nasycenie: Średnie, do niższego, odpowiednie.

Komentarz: Kolejna solidna propozycja od Widawy. Troszkę zawiódł mnie aromat, który z butelki był bombowy, a po przelaniu i odczekaniu paru minut już tak nie zachwycał. Był też diacetyl, jednak nie był on na tyle intensywny aby bardzo przeszkadzał. Zaciekawiły mnie niespotykane akordy truskawkowo-poziomkowe. Przyjemnie sią to łączyło z pełnią smaku wynikającą z amerykańskich chmieli. Dobrze też współgrała słodycz słodowo-karmelowa z tropikami. Chętnie wróciłbym do tego piwa, jak do większości z Widawy. Gdybym miał większy dostęp do piw z tego browaru. Swego czasu uważałem Widawę za mój ulubiony browar. Nadal prezentują bardzo wysoki, równy poziom.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 9, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
lukas85
starstarstarstarstar

2014-12-21 01:03:20
Pierwsze piwo z dzisiejszego (wczorajszego) tripu po warszawskich pubach piwnych i moje pierwsze piwo od Widawy. Zakupione w Piw Paw w Warszawie. Piwo koloru głębokiej czerwieni, piana taka jaką nalali, czyli wysoka, solidnie klejąca się do szkła, opada dość powoli. Zapach wyraźny, cytrusowy, grejfrutowy, lekko karmelowy, przyjemny. W smaku solidna goryczka + mocna nuta słodowa, ciężko mi coś więcej napisać, po prostu kolejna dobra IPA na naszym rynku, warta spróbowania,
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 7 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.