Widawa Wędzony Porter Bałtycki Bourbon BA
Widawa Wędzony Porter Bałtycki Bourbon BA
Widawa Wędzony Porter Bałtycki Bourbon BA
% alk. 10.5
Blg 24.0
brak koduaddbarcode
ulubione: 3

Gruba warstwa wolno opadającej, beżowej piany. W aromacie duże ilości wędzonej pieczeni oraz moc wanilii. Bardziej wędzone w aromacie niż smaku. Spore ciało jak na porter, przypomina bardziej RIS`a. Czekoladowe. Bourbon odczuwalny, ale nie w ordynarny, alkoholowy sposób. Leciutko kwaskowate. Świetne, degustacyjne piwo.
Dodał: Esteban - 2016-04-04 23:34:44

oceny Oceny

Użytkownicy 8,5 / ilość: 12
Goście 10 / ilość: 1
średnia 8,62/10 / ilość: 13

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2020-02-24 19:40:35
Piana beżowa drobnoziarnista, wysoka na około centymetr, średnio-szybko dziurawiąca się i opadająca, pozostawiająca jako taki lacing na ściankach szkła. Barwa ciemniejsza rubinowa wręcz czarna, nieklarowne i nieprzejrzyste, stosunkowo mocno zmętnione. W zapachu eleganckie nuty wędzonki, podchodzącej wręcz pod mięsny aromat, karmel, czekolada wraz z kawą, wyraźny palony akcent, beczkowy klimat idący trochę w stronę wanilii. W smaku słodkie, likierowate z jakże aromatycznym wędzonym finiszem, minimalny wpływ beczki odczuwalny na kubkach smakowych nadaje piwu wytrawny charakter, gęsta i oleista faktura, dobrze zamaskowany alkohol jedynie delikatnie rozgrzewający przełyk, karmel i deserowa czekolada, goryczka adekwatna do stylu, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel niestety zwykły czarny, etykieta również w czarnej kolorystyce, elegancko wykonana graficznie, wyczerpująco opisana. Warka 18.02.2020. Kupione już w sklepie ze zbliżającą się datą spożycia więc wyleżakowało się samo :) Degustowane parę dni po terminie. Ułożone piwo. Nie piłem jeszcze nic z wędzonej serii Widawy, ale już po pierwszym wyrobie mogę stwierdzić że wybitnie są to moje smaki. Wędzony i dymiony dobrej jakości finisz to coś co uwielbiam. Może baza jest ciut za słodka i wpływ beczki mógłby być większy, ale bez wątpienia piwo trafiło w moje upodobania. 8 z plusem dodaję do ulubionych i poluję na kolejne wyroby z tej serii.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 8 )
awatar
oranjefan
starstarstarstarstar

2017-07-23 22:16:35
Aromat bardzo słodki. Bardzo. Wędzony, ze słodkimi nutami czekoladowymi w tle. Suszone śliwki, wędzonka, czekolada co sprawia że całość przypomina suszone śliwki w czekoladzie. Alkohol nie wyczuwalny. Trochę nut przypieczonej skórki od chleba. Śliwka na tyle mocno wyczuwalna, że sprawia wrażenie jakbyśmy mieli do czynienia z belgijskim dubblem. Całość jednak podbija wyraźna czekolada i lekka paloność. Trochę aromat kojarzy mi się też z wędzonym koźlakiem ze Schlenkerli.
W szkle niestety sama wędzonka. Szynka. Krakowska, podwawelska. You name it.

Piwo o ciemnobrunatnej barwie, dość klarowne choć w butelce jest sporo osadu który wlewa się do szkła. Piana bardzo obfita, pomimo delikatnego nalewania utworzyła się wysoka, bujna warstwa ciemnobeżowej piany, zbudowanej z drobnych i średniej wielkości bąbelków. Opada powoli, po dłuższej chwili wciąż jest w grubej warstwie i towarzyszy do końca degustacji. Zdobi szkło w bardzo gęsty sposób.

W smaku na szczęście czuć beczkę. Już się obawiałem że te leżakowanie nic nie wniosło bo w aromacie beczki nie było. Jest ona na szczęście w smaku. Wanilia, dębina, nuty whisky. Słodko, czekoladowo, o niezbyt dużej paloności co w przypadku porterów jest na plus. To nie RIS. Wędzonka tutaj na drugim planie. Super. Piwo gładkie, ułożone. Znów czuć lekko nuty suszonych owoców w tym śliwek i rodzynek. Goryczka nie za wysoka, lekko wyczuwalna. Alkohol perfekcyjnie ukryty. Aftertaste wędzony, szynkowy. Piwo niesamowicie gładkie i gęste. Wyklejające podniebienie.

Świetne piwo. A co najlepsze, udało mi się je dostać za 10 zł od znajomego który jest właścicielem sklepu z craftowym piwem i odsprzedał mi je bo było już po terminie.
oceny Oceny użytkownika:
10 ( smak: 10, zapach: 10, wygląd: 10 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010