Widawa Wędzony Porter Bałtycki Bourbon BA
Widawa Wędzony Porter Bałtycki Bourbon BA
Widawa Wędzony Porter Bałtycki Bourbon BA
% alk. 11.5
Blg 24.0
brak koduaddbarcode
ulubione: 2

Gruba warstwa wolno opadającej, beżowej piany. W aromacie duże ilości wędzonej pieczeni oraz moc wanilii. Bardziej wędzone w aromacie niż smaku. Spore ciało jak na porter, przypomina bardziej RIS`a. Czekoladowe. Bourbon odczuwalny, ale nie w ordynarny, alkoholowy sposób. Leciutko kwaskowate. Świetne, degustacyjne piwo.
Dodał: Esteban - 2016-04-04 23:34:44

oceny Oceny

Użytkownicy 8,55 / ilość: 11
Goście 10 / ilość: 1
średnia 8,67/10 / ilość: 12

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
oranjefan
starstarstarstarstar

2017-07-23 22:16:35
Aromat bardzo słodki. Bardzo. Wędzony, ze słodkimi nutami czekoladowymi w tle. Suszone śliwki, wędzonka, czekolada co sprawia że całość przypomina suszone śliwki w czekoladzie. Alkohol nie wyczuwalny. Trochę nut przypieczonej skórki od chleba. Śliwka na tyle mocno wyczuwalna, że sprawia wrażenie jakbyśmy mieli do czynienia z belgijskim dubblem. Całość jednak podbija wyraźna czekolada i lekka paloność. Trochę aromat kojarzy mi się też z wędzonym koźlakiem ze Schlenkerli.
W szkle niestety sama wędzonka. Szynka. Krakowska, podwawelska. You name it.

Piwo o ciemnobrunatnej barwie, dość klarowne choć w butelce jest sporo osadu który wlewa się do szkła. Piana bardzo obfita, pomimo delikatnego nalewania utworzyła się wysoka, bujna warstwa ciemnobeżowej piany, zbudowanej z drobnych i średniej wielkości bąbelków. Opada powoli, po dłuższej chwili wciąż jest w grubej warstwie i towarzyszy do końca degustacji. Zdobi szkło w bardzo gęsty sposób.

W smaku na szczęście czuć beczkę. Już się obawiałem że te leżakowanie nic nie wniosło bo w aromacie beczki nie było. Jest ona na szczęście w smaku. Wanilia, dębina, nuty whisky. Słodko, czekoladowo, o niezbyt dużej paloności co w przypadku porterów jest na plus. To nie RIS. Wędzonka tutaj na drugim planie. Super. Piwo gładkie, ułożone. Znów czuć lekko nuty suszonych owoców w tym śliwek i rodzynek. Goryczka nie za wysoka, lekko wyczuwalna. Alkohol perfekcyjnie ukryty. Aftertaste wędzony, szynkowy. Piwo niesamowicie gładkie i gęste. Wyklejające podniebienie.

Świetne piwo. A co najlepsze, udało mi się je dostać za 10 zł od znajomego który jest właścicielem sklepu z craftowym piwem i odsprzedał mi je bo było już po terminie.
oceny Oceny użytkownika:
10 ( smak: 10, zapach: 10, wygląd: 10 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010