Widawa This is Pils! Single Hop Oktawia
Widawa This is Pils! Single Hop Oktawia
Widawa This is Pils! Single Hop Oktawia
% alk. 4.7
Blg 11.6
brak koduaddbarcode

Kolejne piwo z browaru Widawa z serii This is Pils! czyli Single Hop Pilsner. W tym przypadku mamy do czynienia z piwem chmielonym odmianą Oktawia z Polski.

Składniki: woda, słód jęczmienny, chmiel, drożdże.
Piwo jasne, dolnej fermentacji, niepasteryzowane, niefiltrowane.
Dostępne w bezzwrotnej butelce o pojemności 330 ml.
Dodał: SaintBase - 2017-01-28 12:15:40

oceny Oceny

Użytkownicy 7 / ilość: 1
Goście 7 / ilość: 1
średnia7 / ilość: 2

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2017-04-04 23:58:54
Piana biała, drobnoziarnista, w miarę gęsta i puszysta, wysoka na około centymetr, powoli opadająca, pozostawiająca ciekawy lacing na ściankach szkła. Barwa ciemniejsza miodowa, nie do końca przejrzyste i klarowne, stosunkowo mocno zmętnione, na powierzchni unoszą się drobinki drożdżowe. W zapachu aromatyczne nuty kwiatowe i owocowe, chmielowe i słodowe akcenty. W smaku chmielowość nabiera jeszcze rozmachu, czysta esencja, goryczka mocna zalegająca, dobra kontra słodowa, słabsza kwaskowa, kwiatowe klimaty panują, owoce nadal aktualne, wysycenie na dość wysokim poziomie, po otwarciu butelki wystąpiło zjawisko gaszingu. Kapsel niestety zwykły czarny, etykieta prosta, w niebieskiej kolorystyce, oszczędnie opisana, graficznie nic specjalnego. Warka 14.04.2017. Do tej pory miałem okazję degustować jednego single hopa na polskim chmielu oktawia, była to chmielarka od Baby Jagi i powiem szczerze, że This is Pils bije je na głowę. Niby ten sam chmiel, a jak różny stopień aromatyczności. Widawa mocno nachmiela swoje piwa i w tym przypadku się to sprawdza, konkretny efekt orzeźwienia i aromaty godne zapamiętania, tak powinien wyglądać nowofalowy pils. Za dobrą robotę dobra ocena, tym razem będzie to 7 z plusem, a zabrakło niewiele do czegoś więcej...
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 7 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.