Widawa Squaw
Widawa Squaw
Widawa Squaw
% alk. 4.7
Blg 11.6
brak koduaddbarcode

Piwo Squaw w stylu American Pale Ale z browaru restauracyjnego Widawa. Z butelki uderza nas aromat amerykańskich chmieli - cytrusy, grejpfrut, żywica, wszystko to znajdziemy tutaj bez problemu. Piwo nalewa się ze sporą czapą dość gruboziarnistej piany, która będzie później ładnie koronkować. Kolor piwa jest budzi skojarzenia z miedzianoczerwonym, tak jak skóra Indianki z etykiety. W smaku piwo jest raczej wytrawne. Średnio wysycone, goryczka jest dość dobrze zaznaczona, choć też nie jest wysoka.
Dodał: Esteban - 2015-01-20 08:39:44

oceny Oceny

Użytkownicy 7,33 / ilość: 6
Goście 0 / ilość: 0
średnia 7,33/10 / ilość: 6

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar

2015-04-12 14:37:55
Barwa: Ciemniejszy bursztyn, lekko zmętniona.

Piana: W kolorze łamanej bieli o strukturze różnopęcherzykowej.Po nalaniu dwa/trzy centymetry wysokości. Powoli opada do niskiej, dziurawiącej się warstwy. Skromnie zdobi szkło zostawiając rzadkie, trwałe, lecz nierówne ślady. Do końca trzyma się cienka obręcz i minimalne wysepki na środku.

Aromat: Wyraźny, słodki, głównie tropikalne owoce. Lekko herbaciany, gdzieś w tle przewijają się lekkie cytrusy.

Smak: Umiarkowana porcja słodu, od samego początku zjawia się wyraźna, zalegająca herbaciano-ziołowa goryczka. Na drugim planie pojawiają się owoce tropikalne. Goryczka w piwie dominuje, trochę brakuje większej podbudowy i bardziej złożonego smaku.

Nasycenie: Niskie, wyższe byłoby ciut lepsze.

Komentarz: Spodziewałem się bardzo dobrego piwa, Squaw to jednak nic nadzwyczajnego. Goryczka zdominowała to piwo, aromat był lepszy niż smak. Lubię wyraźną goryczkę, ale z reguły wtedy, gdy poprzedzona jest czymś ciekawym, jakimiś wyrazistymi akcentami smakowymi. Tutaj tego zabrakło, moim zdaniem dużym minusem w piwach Widawy jest mało informacji na etykietach. Z etykiety Squw-a nie można się dowiedzieć jaki to styl piwa, na jakich chmielach zostało uwarzone itp. Przez jakiś czas Widawa była jednym z moich ulubionych browarów, w ostatnim czasie zjawiło się dużo ciekawych nowości i to chyba powoduje, iż nie jest to już mój ulubiony browar.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 5, zapach: 7, wygląd: 6 )
awatar
Gość
awatar
Gość

2015-01-22 22:21:20
piłem w zeszłym roku oba piwa z \"indiańskiej\" serii i polecam do spróbowania, jak i wszystkich piw z widawy.
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010