Widawa Red Cloud IPA
Widawa Red Cloud IPA
Widawa Red Cloud IPA
% alk. 6.2
Blg 16.0
brak koduaddbarcode
ulubione: 2

Piwo w stylu American India Pale Ale. Barwa czerwona, z lekko brązowymi poblaskami, mętne. Piana po nalaniu dosyć wysoka, beżowa, gruboziarnista, dość szybko opadła do centymetrowej warstewki, która jednak pozostała do samego końca degustacji. W zapachu mocne uderzenie amerykańskich chmieli, do tego żywica, cytrusy, karmel i mango. W smaku bardzo silna, wyraźna, zalegająca goryczka, nieznacznie przełamywana słodowymi akcentami. Dodatkowo żywica, cytrusy, karmel i grejpfrut.

Skład: woda, słód jeczmienny, chmiel, drożdże.
Piwo górnej fermentacji, niepasteryzowane, niefiltrowane.
Dodał: doktor_piwo - 2014-05-21 08:47:33

oceny Oceny

Użytkownicy 7,29 / ilość: 7
Goście 7,67 / ilość: 3
średnia 7,4/10 / ilość: 10

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar

2014-07-08 00:59:54
Barwa miedziana, a raczej rubinowa, zmętniona.Piana biała, po nalaniu wysoka na centymetr.Składa się z drobnych i średnich pęcherzy, pozostawia ładnie firanki na ściankach.Opada dosyć szybko do skromnej warstewki z grubym pierścieniem.Zapach średnio intensywny, mieszanka karmelu, słodkości z nutami żywicy i cytrusową chmielowością.W smaku wyraźna, karmelowa słodycz, do tego lekkie nuty chlebowe, szybko przełamane przez silną goryczkę o mocno tropikalnym wyrazie.Wysycenie średnio-niskie, odpowiednie.Przyzwoite, aczkolwiek po Widawie spodziewałem się czegoś lepszego.Piłem je zaraz po Liberty Stout, który mnie zachwycił.Tutaj dość standardowo, bez większych rewelacji.Gdy piwo to stało się cieplejsze, zyskało dużo na smaku i aromacie.Stało się bardziej wytrawne i intensywne.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
Hoppy_Luke
starstarstarstarstar

2014-05-19 12:49:59
Nowa propozycja z browaru Widawa to IPA o bursztynowej barwie. Było już trochę piw w tym stylu uwarzonych w Gospodzie Pod Czarnym Kurem. Nie jestem jednak zachwycony... Piwo jest nieco słodkawe, ale goryczka zdecydowanie zbyt natarczywa i ściągająca. Pozostawia nieprzyjemne odczucie w ustach. Wyczuć można także karmel i przypieczoną skórkę od chleba. Ogólnie nie powala - piłem lepsze piwa z Widawy...
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010