Widawa Rauchmarzen
Widawa Rauchmarzen
Widawa Rauchmarzen
% alk. 5.6
Blg 14.0
brak koduaddbarcode
ulubione: 1

Uwarzone przez browar Widawa - Gospoda pod Czarnym Kurem, z miejscowości Chrząstawa Mała. Jest to ciemne piwo dolnej fermentacji, marcowe, wędzone, niepasteryzowane i niefiltrowane. Barwa czarna, z brązowo-rubinowymi przebłyskami, zmętniona. Piana beżowa, wysoka na centymetr po nalaniu. Drobnopęcherzykowa, sprawia wrażenie dość gęstej, po chwili redukuje się do cienkiej zwartej warstwy, pozostawia lekkie firanki na szkle. Na finiszu pozostaje grubszy pierścień z porwaną warstewką na środku. Aromat dosyć intensywny, zdominowany przez wyraźną wędzonkę o mocno dymionym wyrazie. W smaku podobnie, przeważa wędzonka, jednak nie przywołuje ona skojarzeń z wędzonym mięsem a z dymem z ogniska, do tego słód i nuty karmelowe. Na finiszu ukazuje się delikatna, przyjemna goryczka. Wysycenie średnie.
Dodał: Stacher93 - 2014-07-16 09:21:42

oceny Oceny

Użytkownicy 7 / ilość: 4
Goście 0 / ilość: 0
średnia7 / ilość: 4

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Delirium
starstarstarstarstar

2014-10-03 19:48:14
Barwa czarna, nieprzejrzyste. Piana nalewa się wysoka, beżowa, drobnopęcherzykowa. Niestety dość szybko robi się poszarpana i łatwo opada do cienkiego kożuszka.
Aromat wędzony, nieco szynkowy na pierwszym planie. Pod nim nuty ciemno słodowe, palone. Całość stosunkowo wyrazista.
W smaku również ta mięsna wędzoność wymieszania z lekką palonością. Goryczka niska, palona. Z biegiem czasu paloność zaczyna zbytnio przykrywać wędzonkę. Szkoda.
Wysycenie dość niskie, mogłoby być wyższe.
Napewno dobre piwo, a byłoby jeszcze lepsze gdyby wędzonka w smaku była wyższa.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 6 )
awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar

2014-07-17 20:07:10
Bardzo udane piwo wędzone.W ostatnim czasie zrobiłem sobie trochę przerwy od tego typu piw.Nie była to wędzonka taka przytłaczająca jak np.Schlenkerla.Oczywiście piwa z Schlenkerli mi smakowały, ale po takim jednym miałem dość rauchów na dłuugi czas.Tutaj wędzonka była intensywna, aczkolwiek nie taka szynkowa.Głównie kojarzyła mi się z dymem z ogniska.Przyjemnie się piło, aczkolwiek nie przebije mojego ulubionego piwa tego typu czyli Deszczu w Cisnej z Ursy.Warte spróbowania.Zdziwiło mnie, że było w butelce pół litrowej, Widawa z reguły pakuje swoje piwka w 330ml.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.