Widawa Nowy Baran
Widawa Nowy Baran
Widawa Nowy Baran
% alk. 4.9
Blg 11.8
brak koduaddbarcode

Piwo warzone w browarze Widawa - Gospoda pod Czarnym Kurem, z miejscowości Chrząstawa Mała. Jest to wrocławskie piwo pszeniczne, niefiltrowane i niepasteryzowane. Uwarzone z okazji Piątego Wrocławskiego Festiwalu Dobrego Piwa. Nawiązuje do dawnych tradycji piwowarskich Wrocławia. Receptury dawnych Wrocławskich Baranów, przepadły bezpowrotnie. Pozostaje nam jedynie wyobrażenie jak mógł smakować ów trunek. Tak właśnie powstał Nowy Baran.

Skład: woda, słód pszeniczny, słód jęczmienny, chmiel, drożdże piwowarskie.
Barwa ciemno-pomarańczowa, wpadająca w bursztyn, zmętniona. Piana biała, średnio pęcherzykowa. Po nalaniu wysoka na centymetr. Szybko się dziurawi od środka i zostaje jako obwódka z wysepkami na środku, obficie osadza się na ściankach szkła. Zapach intensywny, świeży powiew pszenicy o mocno kwaskowym wyrazie, nie brakuje też nut kwiatowych i lekkiego aromatu bananowego. W smaku zdecydowana kwaskowość, która przechodzi w lekko musujący posmak pszenicy z nutami kwiatowymi i lekko słodkawym finiszem. Smak podkreśla wysokie, piekące w język wysycenie.
Dodał: Stacher93 - 2014-08-27 08:40:59

oceny Oceny

Użytkownicy 6,67 / ilość: 3
Goście 8,33 / ilość: 3
średnia7,5 / ilość: 6

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Gość
awatar
Gość

2015-04-26 21:37:23
Ten browar umie produkować tylko kwachy. To piwo jest najlepszym przykładem. Regularnie wypuszczają na rynek produkty, które nie nadają się nawet do oczyszczalni ścieków. Zdecydowanie odradzam.
awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar

2014-08-07 18:45:44
Przyzwoita pszenica, jedyny mankament to moim zdaniem zbyt mocna kwaskowość.Przy końcu degustacji już mocno to męczyło.Miało zachęcającą do picia barwę i ładną pianę.Wolałbym jednak gdyby ten banan i kwiatowe nuty przebijały tą kwaskowość.W ostatnim czasie wypiłem tyle piw pszenicznych, że ciężko jest mnie czymś pozytywnie zaskoczyć.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.