Widawa Liberty Stout
Widawa Liberty Stout
Widawa Liberty Stout
% alk. 5.0
Blg 12.5
brak koduaddbarcode
ulubione: 7

Warzone przez restauracyjny browar Widawa - Gospoda Pod Czarnym Kurem z miejscowości Chrząstawa Mała. Jest to niefiltrowany i niepasteryzowany American Dry Stout.

W składzie wymienione jedynie: woda, słód jęczmienny, chmiel i drożdże.
Dostępne tylko i wyłącznie w butelkach o pojemności 330ml.
Barwa czarna, praktycznie nieprzejrzysta. Piana brunatna, wysoka na około dwa, może trzy centymetry po nalaniu. Jest bardzo gęsta i drobnopęcherzykowa, nie brakuje jednak grubych bąbli mieszczących się na środku. Pozostawia nierównomierne smugi na szkle i do końca trzyma się w postaci nieprzerwanego kożucha z grubym pierścieniem. Posiada bardzo obfity i złożony aromat. Z początku czuć w nim solidne, z pewnością amerykańskie nachmielenie, które natychmiast przechodzi w wyraźny zapach ciemnej czekolady oraz kawy. Nie brakuje w nim również palonego słodu. W smaku bardzo gładkie i aksamitne, kawa dobrze łączy się z gorzką czekoladą. Bliżej finiszu czuć zdecydowaną i długą goryczkę chmielową wraz z nutami palonymi. Silna goryczka świetnie komponuje się z charakterystycznymi dla Stouta akcentami czekolady, kawy i paloności. Wysycenie delikatne, pasuje do tego typu piwa.
Dodał: Stacher93 - 2014-07-10 14:16:51

oceny Oceny

Użytkownicy 7,77 / ilość: 26
Goście 7,45 / ilość: 11
średnia 7,68/10 / ilość: 37

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Gość
awatar
Gość

2020-07-18 23:02:03
Piwo bardzo miłe w aromacie, pierwszy łyk również zapowiadał wspaniałego Stouta. Niestety, każdy kolejny łyk wywołuje bardzo intensywne drapanie w gardle, co jest bardzo nieprzyjemne i zabija całą radość picia piwa. Podobne odczucia miałem pijąc piwa z chmielem Sabro - może o to chodzi?
awatar
Gandalfino
starstarstarstarstar

2020-04-26 17:46:39
Ciemny, przymglony rubin. Piana jasno beżowa. Potężna, w większości oczka drobne. Maga oblepianie.
No, wąchając w ciemno rzekłbym black ipa. Iglaki i cytrusy.
Puszyste i wodniste zarazem. Trochę gazu jest.
Smak też podobny do bipa. Może mniej treściwe, więcej paloności.
Bardzo pijalne.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 7, wygląd: 9 )
awatar
StefekPijakos
starstarstarstarstar

2019-11-18 23:14:53
Piwo browaru Widawa z etykietą kojarząca się z anarchistami, a co to ma wspólnego z Liberty trudno powiedzieć. Piwo takie też jest takie w odbiorze - niby stout a bardziej podobne do ciemnego lagera połączonego z APA. W smaku lekko cytrusowe,kwasowe, aromaty kawowe w tle. Jeśli to celowy zabieg by stworzyć taką hybrydę to gratuluję.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 6 )
awatar
Gość
awatar
Gość

2015-04-26 21:48:01
Trzeba było spróbować kwachu, który nalewali ludziom na targach w Wawie pod pretekstem nowości z beczek Jack Daniels. Gorsze od zepsutego wina (bo piwa to w ogóle nie przypominało). Na taki chwyt nie zdecydował by się najgorszy dziad, a im chyba było szkoda jednej warki. Piwo nalewała arogancka położna w asyście chamskiego szafa browaru. Nie wróżę im żadnej przyszlości i mam nadzieję, że za rok ich już nie będzie.
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010