Widawa 5th Anniversary Imperial Smoked Baltic Porter Bourbon BA
Widawa 5th Anniversary Imperial Smoked Baltic Porter Bourbon BA
Widawa 5th Anniversary Imperial Smoked Baltic Porter Bourbon BA
% alk. 11.0
Blg 27.5
brak koduaddbarcode

Uwarzone przez Browar Widawa.
5th Anniversary Imperial Smoked Porter - Imperialny Wędzony Porter Bałtycki uwarzony z okazji 5-lecia Browaru Widawa. Leżakowany w beczce po bourbonie.
Piwo ciemne, niefiltrowane, niepasteryzowane.
Skład: woda, słód jęczmienny, palony jęczmień, chmiel, drożdże.
Dodał: Barcelonismo - 2019-01-16 08:56:30

oceny Oceny

Użytkownicy 8,6 / ilość: 5
Goście 10 / ilość: 1
średnia8,83 / ilość: 6

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

Na razie brak komentarzy. Twój może być pierwszy.
awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
jover
starstarstarstarstar

2019-05-15 20:51:09
zapach wędzonka, wanilia, szlachetny alkohol, wysycenie niskie+, w smaku słodkie, gęste, gładkie, deserowe, lekko oleiste, lekko wyczuwalny szlachetny alkohol, wędzonka, wanilia, gorzka czekolada, coś w stronę marcepanu, paloność, rozgrzewa w ustach i przełyku, gorycz niska, wydaje się lekko ziołowa ale to chyba kwestia alkoholu, finisz wędzono-palony z dobrą kontrą kwasową, ogólnie bardzo dobre, mocno wciągające, warka 15.03.2019r , cena 31zł
awatar
Barbarossa
starstarstarstarstar

2018-11-25 16:42:11
Moja ocena się tutaj chyba nie zmienia, już piłem, tego portera, ze dwa lata temu w wersji Bourbon Ba. Nawet bym powiedział, że lepiej siada niż Prunum, ale to wiadomo, hype. Jedyna wada, to to, że cena podeszła do góry.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 10, wygląd: 9 )
awatar
Brodzisław
starstarstarstarstar

2018-10-24 22:44:45
Kolor czarny, nieprzenikniony. Piana ciemnobeżowa, początkowo obfita, drobnoziarnista. Aromat intensywny. Dominuje wędzonka ogniskowa, oscypkowa, nad którą unosi się szlachetny alkohol. Całość uzupełnia baza słodowa z czekoladowo-kawowymi nutami, pumpernikla oraz słodycz marcepanowa.
W smaku gęste oleiste wręcz i lekko słodkawe! Owszem, jest baza słodów palonych i ciemnych. Do tego wędzona i torfowa z lekkim kwaskiem na finiszu. Na to nachodzi czekolada deserowa z wanilią i likierowy alkohol plus suszona i wędzona śliwka. Z każdym łykiem jest coraz intensywniejsza goryczka: palono-ziołowo-alkoholowa. Z kolejnymi łykami piwo staje się wytrawniejsze. Na końcówce ma się wrażenie picia połączenia porteru z Burbonem.
Wysycenie średnie, pijalność średnia. To wybitnie degustacyjny trunek, do delektowania się.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 10, wygląd: 9 )
awatar
Marianek
starstarstarstarstar

2018-06-29 08:31:42
Oko: czerń. Piana ciemnobeżowa, bardzo gęsta, średnio wysoka, trwała, zostawia silny ślad na szkle.
Nos: aromat mocny z butelki i szkła. Na pierwszym planie wędzonka ogniskowa, oscypkowa, do tego w tle kawa, ciemny chleb razowy, marcepan, trochę kwaskowych owoców. Alkohol niewyczuwalny.
Smak: gęste, oleiste, kremowe i gładkie. Doskonały balans między słodyczą, wędzonością i kwaskowością. Czekolada deserowa z wanilią, śliwka wędzona, troszkę kwaśno-wytrawnej wiśni, skórka razowego chleba, gorzka kawa. Finisz gładki, niezbyt wyrazisty, lekko cierpki, taniczny. Po kilku łykach odkłada się na języku delikatna goryczka chmielowa. Alkohol bardzo ułożony, po kilku łykach tylko czuć lekkie grzanie w gardle, przypomina bourbon. Brakuje trochę palonych akcentów, szczególnie goryczki na finiszu. Wpływ beczki minimalny na aromat i smak.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 10 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.