Whisker B
Whisker B
Whisker B
% alk. 6.7
Blg 16.0
IBU 45
brak koduaddbarcode
ulubione: 3

Piwo Whisker "B" będące wariacją na temat eksportowej wersji stoutu ze słodem wędzonym drewnem wiśni oraz wędzoną solą morską. Dym, kawa, sól, balans. Minimalizm tylko na etykiecie.

Premiera piwa miała miejsce w Multitapie Kraftodajnia w Bydgoszczy, podczas "Kociego tygodnia", który odbył się w dniach 17-23 października 2016 roku, a dokładnie nastąpiła w sobotę 22 października 2016 roku.

Składniki: woda; słody jęczmienne: Pilzneński wędzony drewnem wiśniowym, Monachijski, Czekoladowy jasny, Palony, Karmelowy 100 EBC; chmiele: Magnum, Sybilla; dodatki: czarna sól morska wędzona drewnem jabłoni, drożdże: Safale US-05.
Piwo pasteryzowane, niefiltrowane.
Dodał: SaintBase - 2016-10-01 10:07:05

oceny Oceny

Użytkownicy 7,13 / ilość: 16
Goście 8,4 / ilość: 5
średnia 7,43/10 / ilość: 21

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
tleix
starstarstarstarstar

2017-01-13 08:29:20
Pierwsze ocena, asekuracyjna. Jednak piwo kusiło mnie kilkukrotnie do ponownej degustacji no i jest zdecydowanie lepiej. Dla mnie najlepszy whisky stout w chwili obecnej. Bardzo podoba mi się połączenie tych smaków/aromatów dymno-smolistych (bez przegięcia) ze słonością.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
8 ( smak: 9, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2016-12-18 02:39:00
Zapach palony, stoutowy, ale z przebiciem słodkowocowym, czerwonych owoców i delikatną wędzonką, nawet powiedziałbym lekką torfowością, a może spaloną izolacją, jest coś mlecznego, kefirowego.
Kolor ciemny brunatny wpadający w czarny, piana beżowa, drobniusieńka, długo się utrzymuje, a później znika w tri miga nie zostawiając niemal lacingu.
No to w smaku wędzonka już jest konkretniejsza niż w zapachu, zero nut spożywczych, wędliniarskich, drewno z ogniska, co fajnie się łączy z mocną popiołowością. Dziwnie owocowe, bo owocowość czerwonych owoców, Może jakich suszonych idzie w parze z delikatną słonością. Jest pełne, aksamitne, wyklejające, lekko likierowate. Jest trochę zbyt wysoko wysycone, ale tak pełne i treściwe, że strasznie to nie przeszkadza. Ciemna czekolada z solą (taka Lindta), trochę karmelu, spalone toffi, sporo kawy naturalnej, miźniętej mlekiem, kawy z solą (jak ktoś pił na kaca to wie). Goryczka konkret, przyjemna, krótka, popiołowa., w przedostatnim kroku stoutowa kwaśność, taka konkretna. Dobre piwo, nie ma się do czego przyczepić, jest tu sporo, ale być może za krótko trwa na kubkach smakowych, ale najbardziej doskwiera brak balansu, ono nie jest zrównoważone, ułożone, każdy smak rwie się w swoją stronę
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 6 )
awatar
NicK
starstar

2016-11-13 22:57:15
Zapach - Czuć przede wszystkim zbalansowany dym, nieco słodów i chmielu. Ale nie jest to aromat porywający, czy intensywny. Nie wyróżnia się niczym szczególnym. Kompozycja przyjemna, ale brakuje jej zdecydowania. Chociaż... po lekkim ogrzaniu, wychodzą takie ogniskowo - owocowe klimaty. Jakieś tło kawowe może też się w tym znajdzie (czuć wyraźniej ze szkła.) Ocena 7,5/10.

Piana - Wymuszone nalewanie powoduje powstanie średniej, beżowej piany, która jednak dość szybko się redukuje. Zostawia ślad na szkle.

Barwa - Prawie czarna, z niemal niezauważalnymi przebłyskami rubinu.

Smak - Kawa, dym i nieznaczne czerwone owoce w tle. Goryczka spora, pochodząca w znacznej mierze od paloności. Po kilku łykach dość wyraźnie czuć sól, ale nie zwykłą kuchenną, lecz taką właśnie morską - czyli nie tak zwyczajnie słoną, lecz w sposób nieco bardziej złożony. Kwaskowatość umiarkowana do niskiej. Trunek w odbiorze wyraźnie wytrawny. Ciekawe piwo, choć nie powoduje 'achów' i 'ochów'. Myślę, że znajduje się w mojej górnej granicy tolerancji na wyrazistość doznań. Jest zdecydowanie palone, słone i gorzkie - więcej oznaczałoby przesadę. Ocena 7,9/10.

Ocena ogólna 7,9/10. Piwo dokładnie takie, jak sugeruje opis. Nic więcej, nic mniej. Szkoda, bo mogłoby zaskoczyć jakimś dodatkowym wymiarem. Ale jest nieźle.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 7, wygląd: 6 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010